Προς το περιεχόμενο

προβλημα με τον marshall avt50 tribute


les kef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι παιδια ο θοριβος ερχεται απο τον ανεμιστιρακι srandar και οχι απο το ηχιο!το παραξενο στην ιστορια ειναι οτι μετα απο μερικα δευτερα σταματαει... και το ανεμιστιτακι γυριζει κανονικα απο την αρχη δεν κολαει δηλαδη σαν την φτεροτη του φιλου μας ...ισως χρηαζεται τεχνικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

οχι παιδια ο θοριβος ερχεται απο τον ανεμιστιρακι srandar και οχι απο το ηχιο!το παραξενο στην ιστορια ειναι οτι μετα απο μερικα δευτερα σταματαει... και το ανεμιστιτακι γυριζει κανονικα απο την αρχη δεν κολαει δηλαδη σαν την φτεροτη του φιλου μας ...ισως χρηαζεται τεχνικο

 

Μου φαίνεται πολύ περίεργο το ότι δεν σταμάτησε ο θόρυβος. Εγώ δύο φορές το έχει πάθει, τόσες φορές το καθάρισα και σταμάτησε. Τώρα την δεύτερη φορά, ένας φίλος μου τεχνικός pc μου πρότεινε να ρίξω μία ιδέα αντισκουριακό λάδι στο κέντρο. Με το καλαμάκι που έχουν αυτά τα λάδια, ρίχνεις λίγο στη σχισμή από τα πλάγια, ενώ πριν έχεις πάθει ρήξη πνεύμονα από το φύσα φύσα (προσοχή στο σάλιο). Swiffer και μπατονέτες για καθάρισμα στο μεταλικό που βρίσκεται ακριβώς πίσω από το ανεμιστηράκι. (δεν θυμάμαι πως το λένε). Καλή τύχη. :)

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι παιδια ο θοριβος ερχεται απο τον ανεμιστιρακι srandar και οχι απο το ηχιο!το παραξενο στην ιστορια ειναι οτι μετα απο μερικα δευτερα σταματαει... και το ανεμιστιτακι γυριζει κανονικα απο την αρχη δεν κολαει δηλαδη σαν την φτεροτη του φιλου μας ...ισως χρηαζεται τεχνικο

Ωραια αφου δεν ειναι απο το μεγαφωνο εχεις γλυτωσει πολλους μπελαδες..

Ο δικος μου εκανε ακριβως το ιδιο, αντικατεστησε το ανεμιστηρακι και θα σαι μια χαρα.

Προσπαθησε να το κανεις μονος σου δεν ειναι και τιποτα το δυσκολο...

Play loud 'till neighboors start cryin'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι και πολυ συγουρος οτι μπορω να το αλλαξω μονος μου...φοβαμαι μηπως το χαλασω και περισσοτερο...

 

 

Δε το χαλάς περισσότερο, έχει ήδη παραδώσει... Δεν είναι τίποτα, αν βρεις κάποιο παρόμοιο ανεμιστηράκι, μπορείς να το βάλεις επάνω στην μεταλλική ψύκτρα με τις βιδούλες του.

Μετά, απλά κόβεις μ ενα ψαλίδι τα 2 καλώδια που πάνε στο παλιό ανεμιστηράκι(δες φωτό) και το πετάς έξω. Κατόπιν γυμνώνεις τις άκρες των καλωδίων που πάνε στην πλακέτα με τη μύτη του ψαλιδιού. Γυμνώνεις και τις άκρες των καλωδίων απ το νέο ανεμιστηράκι με τον ίδιο τρόπο. Μετά, ενώνεις τα καλώδια του νέου με τα καλώδια της πλακέτας στρίβωντάς τα μεταξύ τους ( τα χρώματα κόκκινο/μαύρο να ταιριάζουν) και μονώνεις με ταινία, that's all.

 

 

avt_fan.thumb.JPG.1fe44c4971bbb5e9e4eb22d014c2ab6a.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιδη ο ηχος σταματαει μετα απο λιγο σκεφτικα να το αφισω ετσι ...δεν ειναι καλο το ξερω αλλα θα ερθει ενας φιλος μου να το δει που ξερει πεντε πραγματα παραπανω !πιστευεται οτι εχω σοβαρο προβλημα αμα συνεχισω να παιζω με τον ενισχυτη μου???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιδη ο ηχος σταματαει μετα απο λιγο σκεφτικα να το αφισω ετσι ...δεν ειναι καλο το ξερω αλλα θα ερθει ενας φιλος μου να το δει που ξερει πεντε πραγματα παραπανω !πιστευεται οτι εχω σοβαρο προβλημα αμα συνεχισω να παιζω με τον ενισχυτη μου???

 

Δείξε και το θέμα του νοιζ στο φίλο σου, έτσι για briefing. Πάντως, δε θα έχεις κανένα θέμα αν χρησιμοποιείς τον ενισχυτή έτσι. Απλά πρόσεξε μήπως ζεσταίνεται πολύ ο τελικός του, δηλαδή αν ζεσταίνεται πολύ στο πίσω μέρος ή μυρίζει περίεργα μετά από ώρα παιξίματος. Αν όχι, τότε είσαι Οκ. Απλά μην τον αφήνεις για ώρες ανοικτό και σε μεγάλη ένταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου