Προς το περιεχόμενο

Κάρτα ήχου για χρήση με Λάπτοπ


chrisvek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,καλησπέρα!Εδώ και μέρες έχω αποφασίσει την αγορά μιας (σχετικά) καλής κάρτας ήχου για το λάπτοπ μου!Πρόκειται για ένα macbook 13,3'',64bit κλπ...Εγώ έχω ψιλοτσεκάρει κάποιες αλλά θα ήθελα να δω και την γνώμη,άλλων που ίσως έχουν κάποια κάρτα και είναι ευχαριστημένοι!Το bugdet κυμαίνεται περίπου μέχρι 300 euros!Ευχαριστώ πολύ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωσε παραπάνω πληροφορίες για χαρακτηριστικά και χρήση (κανάλια κτλ.).

Μια καλή λύση που αξίζει να κοιτάξεις είναι η Native Instruments Komplete 6.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επισης πρεπει να ξερεις και αν θα ειναι αρκετα συμβατη με mac.Εχω ακουσει οτι υπαρχουν καρτες που οι drivers τους δεν ειναι και οι πιο αξιοπιστοι σε mac.Και να ξεκαθαρισεις τι χρηση θες να της κανεις,ας πουμε η focusrite καλη καρτα,αλλα θα σου χρειαστει το dsp?Θα σου χρειαστουν καλοι προενισχυτες(κοινως θα κανεις ηχογραφηση φωνης/κιθαρας)?Εχεις σκοπο να επενδυσεις τα φραγκα σου σε τετοιου ειδους προτερηματα;Αλλιως αν θες μια απλη χρηση,και με μια lexicon omega ας πουμε μια χαρα θα εισαι,η οποια omega δεν ειναι και καμια της πλακας παρα τη χαμηλη της τιμη(150).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου