Προς το περιεχόμενο

Προσοχή! Μακριά από κλειδιά Planet Waves Auto Trim


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τουλάχιστον με την επικοινωνία με την Planet Waves μπορεί και να σου στείλουν σετ αντικατάστασης χωρίς να χρειαστεί να στείλεις κάτι εσύ πρώτα...

 

+ στο mail επικοινωνίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τουλάχιστον με την επικοινωνία με την Planet Waves μπορεί και να σου στείλουν σετ αντικατάστασης χωρίς να χρειαστεί να στείλεις κάτι εσύ πρώτα...

 

^Προφανώς έτσι εννοούσα..Και με πληρωμένο τελωνείο.Έστω για το προβληματικό κλειδί μόνο.Δεν είπα να σαι και κερατάς και δαρμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Λοιπόν ακολούθησα τις οδηγίες σας και επικοινώνησα με την Planet Waves. Παραδέχτηκαν το πρόβλημα και μου έστειλαν τρία στελέχη κλειδώματος καθώς σύμφωνα με ό,τι που μου είπαν αυτά ήταν η αιτία του προβλήματος καθώς τα παλιά τους βγήκαν λίγο κοντύτερα από ό,τι έπρεπε και δεν έπιαναν όσο έπρεπε τις χορδές.

 

Το μέιλ τους:

Hello

Sorry that you have encountered a problem with them.

I am sending you out 2 replacement knobs. They are the culprit.

Some screws in the past were made just a little too short. So while they will hold the E A D G strings they don't hold the smaller diameter strings. Expect them in a few days.

Thank you for your patronage, patience and understanding.

 

Πάντως, συνεχίζω να εφιστώ την προσοχή όσως θέλουν να αγοράσουν τα κλειδιά αυτά γιατί μπορεί να πέσουν σε παλιό σετ.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως. Δε καταφερα να περασω ουτε ενα σετ χορδες. Βαζω τη μια τη κοβει και δε την κραταει. παω παιρνω αλλη. τη βαζω-τα ιδια. παω παιρνω αλλες δυο. μη στα πολυλογω μου εκανε το νευρικο συστημα κροσια. επι τοπου βγαλσιμο τα κλειδια, αγορασα ενα κλασικο σετακι και ουτε λοκ ουτε μπλοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Το τελευταιο post του Solega ειναι απο το '12 (και ακρως απογοητευτικο).

 

Τρια χρονια μετα, εχει κανενας καποια εμπειρια απο τα εν λογω κλειδια;

Θελω να ελπιζω οτι η Planet Waves/D'Addario εχει διορθωσει το προβλημα απο τοτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ενα σετακι SPERTZEL ή SCHALLER ή GOTOH ή GROVER και ασε τα ημιμετρα. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις αδικο. Αλλα το κακο ειναι πως δεν υπαρχουν αλλα που να κοβουν τις χορδες. Τουλαχιστον δεν εχω υπ' οψη μου εγω καποια...

Που να κουβαλαω κοφτηρι... κουραζομαι  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου