Προς το περιεχόμενο

4 Wheel Drive - No title.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επέστρεψα προ ολίγου από το στουντιάκι μας όπου μας είχε επισκευτεί παλιός φίλος -συνεργάτης - μουσικός. Ο Γιώργος του είχε βάλει κομμάτια που είχαμε ηχογραφήσει το 200_. Μέσα σ' αυτά ήταν και ένα περίεργο κομμάτι που φυσικά δεν θυμόμουν και γελώντας ο Γιώργος μου λέει "είμαι σίγουρος ότι ούτε κατά διάνοια ξέρεις τι είναι αυτό". Κοιτώντας τον με απορία, έγνεψα αρνητικά. "Είναι αυτό που ήθελες να κάνεις τον Σπάθα". ;D

 

 

 

Επειδή έχει πλάκα και επειδή δεν θυμάμαι να έχω ποστάρει κάτι δικό μας. Φυσικά τίτλο δεν ξέρω. :D

4_W._D.-_No_title..mp3

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ωραίο hard rock. Πάντως έχω την αίσθηση ότι ο ήχος σου έχει αλλάξει αρκετά από τα τότε... κ. «Σπάθα»  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεστορα θα το ξαναπω οτι ειναι κριμα που δεν κανατε περισσοτερα δικα σας.

Η μουσικη εδω θυμιζει παρα πολυ Thin Lizzy στο μεταιχμιο Bell και των μετεπειτα διπλων κιθαρων(μην αμφισβητηθει γιατι θα παραθεσω 10 λινκς ;D-εκτος ισως απ τη φωνη) και ειναι και πολυ ωραιο.

Και η ηχογραφηση πολυ καλη(πιο πανω η φωνη σε σημεια ισως αλλα ψιλα γραμματα).

Θα γουσταρα να τ ακουσω live(θα ταν ακομα καλυτερο πιστευω).Επισης οι κιθαρες κοβουν.

Για βαλτε το μπρος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ου να μου χαθείτε παλιό- ροκάδες. ;D :P

Very Nice!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι είναι περίεργο ακόμη και για τα γούστα μου. Μη τρελαθούμε κιόλας. Απλά το είχα ξεχάσει και επειδή είχε αυτό το συγκεκριμένο στυλ κιθάρας στο τέλος γι' αυτό και ποσταρίστηκε. Δεν είναι τίποτε συνθετικά.

 

Ευχαριστώ αυτούς που λένε καλά λόγια, αλλά ξέρω τι ψάρια πιάνει. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πάρα πολύ! Η εισαγωγή μου θύμισε Eloy. Ωραίο και υποχθόνιο.

 

Μου αρεσε απίστευτα πολύ η αλλαγή στο 2:30 Κατι

 

Πολλα πολλα μπραβο!

 

Φτιάχνω και εγώ cafe Kopi Luwak!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαρα ψαρια πιανει(ακους τοσα περιεργα και σου φαινεται ετσι το συγκεκριμενο-παντα με καλη διαθεση και το ξερεις αλλα θα διαφωνησω σφοδρα).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέστορα το κομμάτι μου θυμίζει Socrates (Mαυρος δισκος 1973 ''On the wings )και την τεχνοτροπία του Σπάθα (καλά το είπατε ) Μου αρεσει το παιξιμο του ντραμμερ (πολυ διακριτικο )

Ο δε τραγουδιστής ''φέρνει και λίγο από Κing Krimson ".

Ωραίο κομμάτι αλλά ημιτελές νομίζω (θέλει λίγο δουλειά ακόμη +εκσυχρονισμό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέστορα το κομμάτι μου θυμίζει Socrates (Mαυρος δισκος 1973 ''On the wings )και την τεχνοτροπία του Σπάθα (καλά το είπατε ) Μου αρεσει το παιξιμο του ντραμμερ (πολυ διακριτικο )

Ο δε τραγουδιστής ''φέρνει και λίγο από Κing Krimson ".

Ωραίο κομμάτι αλλά ημιτελές νομίζω (θέλει λίγο δουλειά ακόμη +εκσυχρονισμό)

Mπράβο ρε Περικλή, όταν είχαμε παίξει το κομμάτι, αυτό ακριβώς είχαμε συζητήσει. Δηλ. ότι το πιο κοντινό πράγμα ήταν το LP ''On the wings" των Socrates. Εξ ου και το ψευτοΣπαθέ παίξιμο στο τέλος.

 

Υ.Γ. Βλέπω αυτιά μέχρι το πάτωμα έχουν μερικοί. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου