Προς το περιεχόμενο

Τι είναι τελικά το Έντεχνο ?


block

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δηλαδη εδω ο κοσμος καιγεται και ο φοιβος χτενιζετε

τελικα παιζονται παιχνιδια στην μουσικη βιομηχανια?

ή απλα αυτα γουσταρει ο κοσμος?

δεν μπορουμε να τα ριχνουμε ολα στον κοσμο

δεν μου αρεσει να μιλαω για υποβοσκουσες συνομοσιες

εδω ομως υπαρχουν σαφη οικονομικα συμφεροντα που δεν μπορει κανενας να τα αποκρυψει

τελικα μιλαμε για αποκλεισμο αλλων μουσικων ειδων ή οχι?

 

 

αυτο εχει ξανασηζητηθει σε ενα thread που ειχα ανοιξει εγω, και πεσανε ολοι να με φανε επειδη κατηγορησα το φοιβο. Βεβαια ο καθενας εχει δικαιωμα να λεει την γνωμη του και να την υποστηριζει(οπως και εγω), σεβαστο, οχι ομως οτι μπορει μας πεισει κιολας οτι αυτη την στιγμη το ραδιοφωνο δεν εχει καταντησει τσιφλικι του καθε φοιβου που μας ταιζει με καθε ειδους μπουρδα. Αμα πας στην αθηνας να ψωνισεις θα δεις να πουλανε με την οκα, ε αυτο ειναι το ραδιοφωνο σημερα, πουλαει μπουρδα με την οκα.

 

Αυτο που μου κανει εντυπωσει ειναι οτι ατομα που εχω γνωρισει μεσα απο τα tread τους οτι εχουν τελειως διαφορετικο προσανατολισμο του στυλ (φοιβου) αυτοι οι ιδιοι τον υπερασπιζονται με νυχια και με δοντια, αλλα ειναι προφανες οτι σαν μουσικοι παραγωγοι (μαλλον) αμα δεν υποστηριξουν το σπιτι τους θα πεσει να τους πλακωσει, γι'αυτο εν μερει τους δικαιολογω....

 

Κανενας αποκλεισμος δεν γινεται απο τα ραδιοφωνα, ειναι απλο το θεμα, ακουμε οτι πουλαει. Φοιβος πουλαει? Φοιβο ακουμε. Υπαρχει και αλλη λυση, να μην ακους ραδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο, αυτό λέω κι εγώ disco :) Πουλάει και γι αυτό το ακούμε, όχι γιατί κάποιος έβαλε στο μάτι τους "καλούς δημιουργούς"

 

Πέραν αυτού, μια και εγώ πάντα υπερασπιζόμουν το Φοίβο στο άλλο thread, να εξηγήσω κάτι. Η μουσική που ακούω και γράφω και με την ελπίδα κάποτε να μπορώ να ζω απ'αυτό ως μουσικός δεν έχει καμία σχέση με Φοίβο και ελληνικά. Τα κλασικά που αναφέρω πάντα άλλωστε όταν με ρωτάνε τι μουσική ακούω είναι queen, beatles, floyd, scorpions, λίγο metal, λίγο pop, και γενικώς πάρα πολύ rock. ΟΜΩΣ: αυτό δεν αναιρεί ότι είναι άδικο να λέμε έναν άνθρωπο άχρηστο όταν δηλώνοντας πολλοί από εμάς μουσικοί δε μπορούμε να κάνουμε αυτό που κάνει ακόμη και εαν θέλουμε. Διότι λέμε ότι αυτό που κάνει είναι άθλιο και το κάνει ο καθένας, αλλά εγώ αυτό δεν το είδα και δεν το βλέπω. Τέλος πάντων, άλλο ήταν το θέμα του thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χειροτερο για μενα ρε σεις ξερετε ποιο ειναι?

οτι η μανα μου που ειναι 50 χρονων ξερει τον 50cent

και την shakira και δεν ξερει τον θαναση παπακωσταντινου

αυτο μηπως ειναι επιλογη της?

μηπως το διαλεξε μονη της?

μηπως το ενα καναλι δειχνει βανδη και το αλλο θηβαιο?

τελικα της επεβαλαν την βλακεια ή γεννηθηκε βλαμμενη?

P>ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΛΑΝΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ

ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα της επεβαλαν την βλακεια ή γεννηθηκε βλαμμενη?

 

Μην γράφεις έτσι για αυτό το πρόσωπο. Κανείς δεν είναι βλαμμένος αν ξέρει τον 50Cent ή την Shakira. Βλαμμένος είναι όταν τους αποδίδει αξία που δεν έχουν - κάτι που (επί τη ευκαιρία) ισχύει για το 99.99999% των δυτικών καλλιτεχνών, δηλαδή τους αποδίδουν αξία που δεν έχουν.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χειροτερο για μενα ρε σεις ξερετε ποιο ειναι?

οτι η μανα μου που ειναι 50 χρονων ξερει τον 50cent

και την shakira και δεν ξερει τον θαναση παπακωσταντινου

αυτο μηπως ειναι επιλογη της?

μηπως το διαλεξε μονη της?

μηπως το ενα καναλι δειχνει βανδη και το αλλο θηβαιο?

τελικα της επεβαλαν την βλακεια ή γεννηθηκε βλαμμενη?

`

 

 

Eαν γεννηθηκε βλαμμενη.......κινδυνευεις...και εσυ.......... :D :D :D :D :D ..για αυτο καλυτερα θα ηταν να teenys προς την αλλη επιλογη............ :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι πολυπλοκο και οσο και να προσπαθησουμε να το αναλυσουμε ακρη δεν θα βγαλουμε.

Ως "ελλασον" :lol: μερος της τοπικης δισκογραφιας και γνωριζοντας πολυ καλα τι ακριβως συμβαινει στις εγχωριες δισκογραφικες (οι οποιες πνεουν τα λοισθια...) εχω να πω τα εξης απλα:

 

1.Δεν υπάρχει κανενος ειδους "συνομοσια"

2.Υπάρχει τρομερη τεμπελιά,ασχετοσυνη & αρπα-κόλλα.

3.Δεν υπάρχει ουτε κατα διάνοια επιχειρηματικοτητα,ανοιχτο πνευμα και ναι ΠΑΘΟΣ ΓΙΑ ΚΕΡΔΗ (και γνωση για το πως θα ερθουν αυτα...)

 

Αν νομιζετε οτι ολοι αυτοι που σας μοστραρουνε τα καναλια πουλανε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ειστε ΠΟΛΥ γελασμενοι.... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα βέβαια παραμένει για το πώς και αν μπορεί να αλλάξει αυτή η κατάσταση, και τι μπορούμε να κάνουμε εμείς προς αυτήν την κατεύθυνση. Τώρα θα μου πεις, αν αυτός που βάζει τα λεφτά δεν ενδιαφέρεται να δουλέψει και να βγάλει περισσότερα, αλλά προτιμάει να ακολουθεί το γνωστό δρόμο και να βγάζει ψιλά, τι μπορείς να κάνεις εσυ; Τέλος πάντων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα βέβαια παραμένει για το πώς και αν μπορεί να αλλάξει αυτή η κατάσταση' date=' και τι μπορούμε να κάνουμε εμείς προς αυτήν την κατεύθυνση.....[/quote']

 

 

 

Απλα αναλογισου πως ζεις...........(Το ερωτημα ειναι γενικο...δεν απευθυνεται σε εσενα καλο μου αγορι)..... :D :D :D

Εχουν χτισei ενα life associated marketing...τιποτα δεν ειναι τυχαιο.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Το θεμα ειναι πολυπλοκο και οσο και να προσπαθησουμε να το αναλυσουμε ακρη δεν θα βγαλουμε.

Ως "ελλασον" :lol: μερος της τοπικης δισκογραφιας και γνωριζοντας πολυ καλα τι ακριβως συμβαινει στις εγχωριες δισκογραφικες (οι οποιες πνεουν τα λοισθια...) εχω να πω τα εξης απλα:

 

1.Δεν υπάρχει κανενος ειδους "συνομοσια"

2.Υπάρχει τρομερη τεμπελιά' date='ασχετοσυνη & αρπα-κόλλα.

3.Δεν υπάρχει ουτε κατα διάνοια επιχειρηματικοτητα,ανοιχτο πνευμα και ναι ΠΑΘΟΣ ΓΙΑ ΚΕΡΔΗ (και γνωση για το πως θα ερθουν αυτα...)

 

Αν νομιζετε οτι ολοι αυτοι που σας μοστραρουνε τα καναλια πουλανε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ειστε ΠΟΛΥ γελασμενοι.... :lol:[/quote']

 

προσυπογράφω...

Δυστυχώς η τρομερη τεμπελιά,ασχετοσυνη & το αρπα-κόλλα έχει σαν πηγή την "βλακεία" του μεγαλύτερου συνόλου των εμπλεκομένων (ειδικά των "παλιών"), οπότε θεωρώ την κατάσταση ανίατη και οι όποιες καλές προθέσεις και προσπάθειες απλά έχουν σαν αποτέλεσμα να δικαιώνουν τον κανόνα...

ΚΡΙΜΑ

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ειναι πραγματικα αστειο οτι η περισσοτερη νομιζουν οτι υπαρχει "οργανωμενο σχεδιο" ενω στην πραγματικοτητα ολο το μπαχαλο (οτι "βγαινει" & οτι "ακουμε") γινεται επειδη πολυ απλα ,οπως και στις περισσοτερες ελληνικες επιχειρησεις,δεν γνωριζει η δεξια τι ποιει η αριστερα! :twisted:

ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΚΡΙΜΑ...

 

Τι να πρωτοθυμηθω & τι να πρωτοπω για την απιστευτη ασχετοσυνη των "ειδικων" της δισκογραφιας..

 

αντε θα πω μονο ενα (αλλα που τα λεει ολα):

 

Πριν απο 2-3 χρονια εχω παει το ντεμο ενος πολυ καλου συνθετη σε μια μεγαλη δισκογραφικη,το δινω λοιπον στον υπευθυνο του ελληνικου ρεπερτοριου & βεβαια αυτος με "βαρυ & ασηκωτο" τροπο μου λέει "αστο εδω & θα το ακουσω","ακουσε το οπωσδηποτε" του λεω "το παιδι εχει ταλεντο μου θυμιζει τον ΑΚΗ ΠΑΝΟΥ!" του λεω..

 

"ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ??" με ρωταει! 8O 8O :twisted: :twisted:

 

και εσεις μου παραπονιεστε για το...Μαλαμα?? :?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου