Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ηλεκτρικά semihollow help


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια πηρα την αποφαση μετα απο ένα βοητο που έκανε η κιθάρα(washburn hb 30 semihollow) μου να της βγάλω τα ηλεκτρικά για να δω τι φταίει χωρις να έχω ιδέα απο τέτοια θέματα.

 

Εφταιγε τελικά το jack ειχε ξεκολησει η γείωση.

Το θέμα πιο ειναι,οτι μου ξεκολησάν καποια αλλα τα οποιά τα κόλλησα εκεί που επρεπε.

Μου έχει ξεμείνει λοιπον ένα γαλάζιο καλώδιο που έχει μεινει ξεκρέμαστο και δεν ξέρω που παει.Αν μπορει κάποιος ασ βοηθησει γιατι δεν μπορω να καταλάβω απο που έρχεται.

 

Το θέμα ειναι οτι όλα λειτουργουν κανονικα και χωρις αυτο το καλώδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πηρα την αποφαση μετα απο ένα βοητο που έκανε η κιθάρα(washburn hb 30 semihollow) μου να της βγάλω τα ηλεκτρικά για να δω τι φταίει χωρις να έχω ιδέα απο τέτοια θέματα.

 

Εφταιγε τελικά το jack ειχε ξεκολησει η γείωση.

Το θέμα πιο ειναι,οτι μου ξεκολησάν καποια αλλα τα οποιά τα κόλλησα εκεί που επρεπε.

Μου έχει ξεμείνει λοιπον ένα γαλάζιο καλώδιο που έχει μεινει ξεκρέμαστο και δεν ξέρω που παει.Αν μπορει κάποιος ασ βοηθησει γιατι δεν μπορω να καταλάβω απο που έρχεται.

 

Το θέμα ειναι οτι όλα λειτουργουν κανονικα και χωρις αυτο το καλώδιο.

 

Το μπλέ καλώδιο έχει μπλεντάζ και έναν αγωγό ή μόνο μπλεντάζ ?

 

Γιατί αν έχει μόνο μπλεντάζ τότε θα είναι καλώδιο γείωσης και πιθανόν θα ένωνε την γείωση του 3θέσιου με τα ποτενσιόμετρα . Λίγο δύσκολο να είναι η master γείωση γιατί θα σου έκανε θόρυβο .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου