Προς το περιεχόμενο

Ο Roger Waters στην Αθήνα


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς να θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά... :lol: ....δεν μετανιώνω ούτε στιγμή έστω και για ένα δευτερόλεπτο ταλαιπωρίας σκεφτόμενος αυτό που αντίκρυσα...(και πιστέψτε με υπόστηκα κάμποση-1600 χλμ είναι αυτά)

 

Αυτό το πιστεύω (αλλοίμονο... νέα παιδιά είσαστε). Αλλά δεν αναιρεί αυτό που είπα. Δηλαδή, αν είχες να δεις τον Waters εχθές ή τους Floyd του 1994, τι θα είχες προτιμήσει (αν παίζανε το ίδιο βράδυ); Am i right?

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παίδες! :)

 

1. Το Dogs ΔΥΣΤΥΧΕΣΤΑΤΑ δεν το έπαιξε. Αλλά τι να πει Dogs χωρίς Gilmour;;

2. Ο ήχος ήταν αριστούργημα, δεν το πίστευα!

3. Το set ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ, αλλά ήταν έγκλημα που κόψανε το πρώτο μέρος με την κιθάρα στο Shine On, καθώς και το καλύτερο κατά τη γνώμη μου μέρος της εισαγωγής, με το sax.

4. Χρειάζεται parking εκεί πέρα. Η παραγωγή κατά τ'άλλα ήταν άψογη, αλλά τα αυτοκίνητα ήταν παρκαρισμένο κατά μήκος της εθνικής (!!!!!!) και του παράδρομου σε μήκος τουλάχιστον 4 χιλιομέτρων, το οποίο είναι απαράδεκτο.

5. eye, πίστεψέ με, αν ήσουν εκεί και άκουγες 20.000 άτομα να τραγουδάνε το Shine On You Crazy Diamond δε θα σου έφτανε μετά το dvd ;) Και το λέω εγώ που γενικώς συντάσομαι με την άποψή σου για τις συναυλίες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά... :lol: ....δεν μετανιώνω ούτε στιγμή έστω και για ένα δευτερόλεπτο ταλαιπωρίας σκεφτόμενος αυτό που αντίκρυσα...(και πιστέψτε με υπόστηκα κάμποση-1600 χλμ είναι αυτά)

 

Αυτό το πιστεύω (αλλοίμονο... νέα παιδιά είσαστε). Αλλά δεν αναιρεί αυτό που είπα. Δηλαδή' date=' αν είχες να δεις τον Waters εχθές ή τους Floyd του 1994, τι θα είχες προτιμήσει (αν παίζανε το ίδιο βράδυ); Am i right?[/quote']

 

Τους Floyd εννοείται!

 

Αλλά οι Floyd μας τελείωσαν, οπότε προτιμώ το next best thing...Και χωρίς συζήτηση προτιμώ το live από το dvd! 8)

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αλλά οι Floyd μας τελείωσαν' date=' οπότε προτιμώ το next best thing...Και χωρίς συζήτηση προτιμώ το live από το dvd! 8)[/quote']

 

Γι' αυτο Λυπαμαι οσως χασανε αυτο το live giati dikaiologhmena δεν μπορουν να καταλαβουν τη διαφορα

 

ρε μου σηκοθηκαν οι τριχες καγκελο μεχρι και απο τα γενια πανο απο δεκα φορες !!!!!!! που αφτο το εχω παθει μονο με το σολο του wall

μη μου πεις οτι το εχεις παθει με dvd ή οταν βλεπεις το dvd μπορεις να χοροπηδας και να τραγουδας το time,sheep,money,the wall ...?

οπως προειπε καποιος δεν ηξερες ησουνα σε σηναυλια ή σε σινεμα

απιστευτα τι να λεμε τωρα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μαλλον θα εχεις στο μυαλο σου τις κοινες σηναυλιες :)

αυτο το πραμα δεν προκειται να το ξανακουσουμε ΠΟΤΕ εκτος αν ξαναρθει

Α ρε αυτο ητανε πραγματικα μεγαλη εμπειρια !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχοντας δει τους floyd 4 φορες: το 89 στη Βενετια και 3 φορες στη περιοδεια τους το 94 επι Ιταλικου εδαφους ιδου το ταπεινο μου review:

 

Τα καλα:

 

-ο Waters..........

-Πραγματικα αψογος ηχος (ειδικα η ντραμς ηταν εργοχειρο)

-Μουσικοι στο υψος των περιστασεων.... πλην ενος(σε καποια σημεια) (ο Waters ειναι εκτος συναγωνισμου μια και δεν εχει σημασια αν παιζει μπασσο η οχι)

-Πιστη τηρηση ιερων κιθαριστικων μερων που δεν πρεπει να δολοφονηθουν (δυστυχως διαπραχθηκε μια ανευ προηγουμενου εν ψυχρω δολοφονια στο πιο κρισιμο σημειο.... C.Numb)

-Kαλα εφε τηρουμενων των αναλογιων και εχοντας υποψιν οτι επροκειτο για μια συναυλια floyd των φτωχων (οποιος εχει δει floyd ξερει τι εννοω)

-Η επιλογη καποιων outsider κομματιων με προεξεχουσα αυτη του Sheep (αν και θα πληρωνα οσο οσο για να δω echoes.....επιφυλασσομαι για d.Gilmour ο οποιος το παιζει στις συναυλιες του)

-To οτι τραβηξα βιντεο τη συναυλια :D :D :D :D

-Το οτι για ακομη μια φορα διαπιστωσα οτι μπορουν καποιοι να κανουν τεχνη παιζοντας ροκ αποφευγοντας τις banal χοντραδες της......ελαχιστοτατοι μεν ικανοι δε....

 

Τα κακα:

-O χωρος δεν ηταν και ο καλυτερος δυνατος(Ιδιαιτερο γελιο η τοποθετηση των VIP ΧΑΧΑΧΑ.....100¤ για να καθησεις εντελως πλαγια απο τη σκηνη????)

-Απειρη κινηση και συμφορηση......συγνωμη σε οσους τετραπλοπροσπερασα μια και ειχα παθει κριση επιληψιας στη σκεψη οτι θα εχανα εστω και 1δευτ. απο τη συναυλια.......Αφου εισεπραξα απειρα κοσμητικα επιθετα τοποθετηθηκα σε καλο σημειο μολις 10 λεπτα πριν την εναρξη.......και να σκεφτει κανεις οτι ξεκινησα απο Νεα Ερυθραια στις 18:15 8O 8O 8O

- ο Kilminster.......σαν αρθρογραφος στο Guitarist ηταν καλος αλλα...... η αποκλειστικη χρηση της telecaster ηταν ατυχης σε καποια κομματια.....δε του συγχωρω το οτι ασελγησε με ενα απαισιο σολο(me πολλες κοιλιες) πανω στο C.Numb......δυστυχως το κομματι αυτο ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Gilmour......

-To οτι δεν ξερω ποτε θα ξαναδουμε κατι αναλογο.....

 

ΔΗΛΩΝΩ ΑΠΕΡΙΦΡΑΣΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ PLAYBACK.....Η ΓΝΩΣΤΗ ΡΑΔΙΟΑΡΒΥΛΑ....ΟΠΟΙΟς ΔΕΙ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ. Ιδου και μια φωτο για να ζηλεψουν οι αποντες (απαραδεκτοι.....)

 

http://i4.photobucket.com/albums/y120/fenderiarhs/IMG_0304.jpg

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς καμία διάθεση αμφισβήτησης ούτε του Waters ούτε των Pink Floyd, απλά θα αναφέρω οτι για κάποιο λόγο προσωπικά μου κάθεται λίγο περίεργα το γεγονός ότι ένας μουσικός περιοδευει παίζοντας τραγούδια τα οποία έχουν γραφτεί πάνω από 30 χρόνια πριν. Δεν μειώνεται η αξία τους, κάθε άλλο.. αποδεικνύονται κλασσικά και επίκαιρα. Απλα για μένα χαρακτηριστικό ένος μεγάλου καλλιτέχνη είναι η διάρκεια, και πραγματικά νομίζω οτι οποιοδήποτε μέλος των Pink Floyd δεν έχει συνθέσει κάτι εφάμιλλο ποιοτικά εδω και πολλά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανω στο C.Numb......δυστυχως το κομματι αυτο ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Gilmour......

 

Γι'αυτό και δήλωσα απών!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαυτους που λενε για playback .....ναι εχουν δικιο ...αλλα ηταν δυσκολο να ωρουν τον Richard να πει "There is no dark side of the moon really .....as a matter of fact is all dark" εκει που βρισκετε, καλη του ωρα ,ειναι αρκετα δυσκολο να τον φερεις οπος και να φερεις ρολογια, κουκους να χτυπανε ....τσουβαλια με κερματα ..... ο,τι ακουσαμε απο θεμα μουσικης ηταν 100% ζωντανο ......

ww.dus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μήπως μπορεί κάποιο καλό παιδί που έχει πάρει video το live να το ανεβάσει σε κανένα torrent site;;; :):):):):) Και από μένα ό,τι θέλετε.... (προτάσεις του antouan δε θα γίνουν δεκτές όμως :lol:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηταν δυσκολο να ωρουν τον Richard να πει "There is no dark side of the moon really .....as a matter of fact is all dark"

 

Ναι αλλά δεν είναι ο wright εκει...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου