Προς το περιεχόμενο

Ο Roger Waters στην Αθήνα


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πιθανώς η καλύτερη συναυλία που έχω δει ποτέ. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ μουσικοί, άψογος ήχος (δεν έχω ξανακούσει ποτέ τέτοιο ήχο σε live), φοβερό setlist (μόνο το Hey You δεν έπαιξε! :evil:), φοβερό κοινό, εκπληκτικά φώτα.... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.

 

Highlights: Shine On, Comfortably Numb (μα ΟΛΟΙ αυτό περιμέναμε;;; :)), Another Brick In The Wall Pt II (όχι ότι τρελαίνομαι, αλλά έγινε πανικός, και τα fills της κιθάρας στο refrain είναι τα καλύτερα που έχω ακούσει ;)), In The Flesh (με το οποίο ξεκίνησε κιόλας, κι έγινε ΧΑΜΟΣ)....

 

Με χάλασε βέβαια λίγο που το Sheep δεν το ήξεραν παρά 2-3 άτομα γύρω μου. Τόσο underrated το animals ρε γαμώτο;;; Και μιλάμε για φοβερή δισκάρα, ίσως το καλύτερο των floyd.... Σκεφτόμουν χθες, πριν πάω στο live ότι το "αφήνει το mic και συνεχίζει η φωνή" μπορεί να αναφερόταν στο Sheep, όπου παίζει με ηχώ κλπ. Ελπίζω να μην έγινε εκει το μπέρδεμα, γιατί είναι για πολλά γέλια :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Roger τραγούδαγε στα 2/3 των τραγουδιων. στα υπόλοιπα τραγούδαγε είτε ο κιθαρίστας είτε ο πληκτράς.

 

Λογικο ηταν γιατι αυτα τα μερη των τραγουδιων τα ελεγε ο Gilmour στους Floyd, αρα επρεπε να υπαρξει μια διαφορετικη φωνη απο του Waters σε αυτα τα θεματα.

 

To live ηταν φανταστικο !!!!

Freemind δεν ησουν εκει ?

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους φίλους των Floyd, ενημερώνω ότι σε λίγες (πολύ λίγες) ημέρες κυκλοφορεί επιτέλους σε DVD το Pulse των Floyd, το οποίο αν και γυρίστηκε το 94, είναι τόσο άρτιο όσο η χθεσινή συναυλία (α, και τα σόλα του Γκίλμουρ, τα παίζει ο Γκίλμουρ). :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πιο ανατριχιαστικη στιγμη στο live ηταν στο living Beirut, με το video wall να δειχνει ολη την ιστορια και τους στιχους σε σκιτσα.

Απιστευτες στιγμες, απο τις πιο δυνατες που εχω νιωσει σε συναυλια.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους φίλους των Floyd' date=' ενημερώνω ότι σε λίγες (πολύ λίγες) ημέρες κυκλοφορεί επιτέλους σε DVD το Pulse των Floyd, το οποίο αν και γυρίστηκε το 94, είναι τόσο άρτιο όσο η χθεσινή συναυλία (α, και τα σόλα του Γκίλμουρ, τα παίζει ο Γκίλμουρ). :)[/quote']

 

Ρε γμτ, τώρα που το λες: ήθελα σαν τρελλός να παίξουν το Dogs..... αλλά τι να το κάνεις χωρίς Dave? :'( ¶ντε, να φέρουν και τους Floyd στο ΟΑΚΑ τώρα. ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ!!!!! :lol: :D:)

 

BTW, ξέρουμε αν θα το δείξουν σε καμιά ΕΡΤ? (τύπου Scorpions)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Freemind δεν ησουν εκει ?

Xe xe...γιατι υποχρεωτικα καποιοςπ ου ειναι fan των Floyd, να ειναι και fan του waters? ( ωχ ωχ..το αντιδραστικο στοιχειο ξαναχτυπα ). Οχι, δεν ημουν εκει, αν και απ'οτι ακουσα πρεπει να παραδεχτω οτι ο εγωισμος μου και η ισχυρογνωμοσυνη μου, με εφεραν σε λαθος αποφαση :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψυχεδελεια!!!!!

Δε ξερω τι λετε εσεις αλλα εγω ειχα μεινει μαλακας στο On the run... Θριλερ! Γενικος δηλαδη, τη περισσοτερη ωρα ημουν με ανοιχτο το στομα.. κυριως απ'τα πολυκαναλα ηχεια.. Μπερδευοσουν! Αναρωτιομουν: 'Βλεπω ταινια? Ακουω μουσικη? Παρακολυθω ενα show?' Οχι! Ηταν ολα αυτα μαζι!!

Γαματα τα video και στο Fletcher memorial home... Σωστοςςςς.... Δε το περιμενα..

 

Και η τριχα καγκελο!

 

Αντε ο μισος κοσμος ηταν με μια καμερα στο χερι! Τι καθεστε? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο ηταν γιατι αυτα τα μερη των τραγουδιων τα ελεγε ο Gilmour στους Floyd, αρα επρεπε να υπαρξει μια διαφορετικη φωνη απο του Waters σε αυτα τα θεματα.

 

Ηθελα να πω ότι δεν υπήρχε σημείο που να μην τραγουδάει κάποιος. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Freemind δεν ησουν εκει ?

Xe xe...γιατι υποχρεωτικα καποιοςπ ου ειναι fan των Floyd' date=' να ειναι και fan του waters? ( ωχ ωχ..το αντιδραστικο στοιχειο ξαναχτυπα ). Οχι, δεν ημουν εκει, αν και απ'οτι ακουσα πρεπει να παραδεχτω οτι ο εγωισμος μου και η ισχυρογνωμοσυνη μου, με εφεραν σε λαθος αποφαση :wink:[/quote']

 

Κριμα γιατι πηγαμε με δυο βεσπες και ειχαμε μια θεση κενη ....

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου