Προς το περιεχόμενο

Ψαχνω Απλό video-audio Recorder Για εξάσκηση.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας παιδες.Θα ξεκινισω να μαθαινω ένα ωραιο βιβλιαρακι που το κανουν ολοι το blues you can use.Θελω λοιπον καθε τραγουδι που μαθαινω να το βγαζω video και να το ακουω για να βλεπω που παω και πως παιζω.

Εχω μια φωτογραφικη μηχανη των 100Ευρω αλλα δεν ξερω αν θα κανει.τι λετε?

 

Ελεγα αν υπαρχει καποια φθηνη και ψιλοκαλη λυση,για να κανω αυτη την δουλεια να μου προτεινετε κατι.

 

οταν λεω οικονομικη εννοω(Καντω απο 60Ευρω ,μεταχειρισμενο η καινουργιο,,κι αν γινεται και πιο κατω.) οσο ποιο οικονομικη γινεται.

Αλλιως αν δεν υπαρχει προτεινεται καποιο σκετο μικροφωνο.

Γενικα παντως πειτε μου κατι που να είναι γνωστο και να εχει καλη μεταπωλητικη αξια,Ευχαριστω για τον χρονο σας

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχετε δοκιμασει ?

 

 

Μπα

 

Αν παρω μικροφωνο σκετο σε αυτη την τιμη θα έχω πολυ καλυτερα αποτελεσματα?

 

13.gif

 

 

 

Το ζητουμενο αυτο δεν ειναι?

 

Θελω λοιπον καθε τραγουδι που μαθαινω να το βγαζω video και να το ακουω για να βλεπω που παω και πως παιζω.

 

 

 

Αυτο απ οτι φαινεται το κανει,για σουπερ αποδοση κλπ δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μαλλον αυτο που μου προτεινατε είναι οτι καλυτερο για να κάνω αυτη την δουλεια που ζητησα σε αυτα τα λεφτα αποτι εψαξα.

Αν αποφασισω να παρω σκετο μικροφωνο σε αυτη την τιμή παλι για να κανω ηχογραφιση τον ενισχυτη μου παιζει τπτ καλο σε αυτα τα λεφτα?

 

αν παρω μικροφωνο θα χρειαστω και καρτα ήχου για το λαπτοπ μου ή δεν χρειάζεται?τωρα εχει την απλη ενσωματωμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πουμε οτι παιρνεις ενα φτηνο μικροφωνο (πχ ισως καποια απομιμηση του SM57?),καλωδιο μικροφωνου,καλωδιο-ανταπτορα για να συνδεθει στο pc, εστω οτι θα το στηριξεις καπως σε κανα μαξιλαρακι και δεν θα παρεις και βαση,και ολο αυτο (που μαλλον ξεπερναει το κοστος απο το καμεροπαιχνιδακι) για να το βαλεις στην χαμηλοτατης ποιοτητας on board καρτα του pc?

Πιο ευκολο και αποδοτικο μου φαινεται αυτο http://www.thomann.de/gr/tascam_dr08.htm ή αυτο http://www.thomann.de/gr/zoom_h1.htm  αν βγαλουμε το βιντεο απο τις απαιτησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ κατάλαβα το ξεχναμε αυτό.

Παιζει να ερθει ένας γνωστος μου απο αμερικα και είδα στο e-bay αυτο στα 65Ευρω θα βγει λογικα.

Αυτο θα είναι προβλημα γιατι κατι έχουν διαφορετικο με το ρευμα οι αμερικάνοι?

 

http://www.ebay.com/itm/Zoom-Q3-Handy-Video-Recorder-Handheld-Video-Recorder-/110768770998?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19ca554fb6#ht_1166wt_905

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ κατάλαβα το ξεχναμε αυτό.

Παιζει να ερθει ένας γνωστος μου απο αμερικα και είδα στο e-bay αυτο στα 65Ευρω θα βγει λογικα.

Αυτο θα είναι προβλημα γιατι κατι έχουν διαφορετικο με το ρευμα οι αμερικάνοι?

 

http://www.ebay.com/itm/Zoom-Q3-Handy-Video-Recorder-Handheld-Video-Recorder-/110768770998?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19ca554fb6#ht_1166wt_905

 

 

Κανενα προβλημα με ρευμα,μιας και λειτουργει με μπαταριες.

Παρτο ειναι μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κανενα προβλημα με ρευμα,μιας και λειτουργει με μπαταριες.

Παρτο ειναι μια χαρα

 

+1  Πολύ καλύτερη λύση από τις προηγούμενες.

 

Αν θες αργότερα παίρνεις το αντίστοιχο ευρωπαικό power supply της Zoom και το χρησιμοποιείς με ρεύμα.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου