Προς το περιεχόμενο

Θέλω να ασχοληθώ επαγγελματικά με την μουσική.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα φόρουμ.

Είμαι 16 χρονών και παίζω ηλεκτρική κιθάρα κοντά στα 4 χρόνια και όπως κάθε Οργισμένος έφηβος σκέυτομαι το τή θα κάνω σε αυτή την ζωή.

Η μουσική για μενα υπήρξε "φάρμακο" και σκεύτομαι ασχοληθώ επαγγελματικά σε κάποιον τομέα της.

Μισώ το σχολείο όμως πιστεύω πώς έχω την δυνατότητα να είμαι ένας μέτριος μαθητής και δεν πρόκειτε να παρατήσω το σχολείο για την μουσική.Long story short θέλω να σπουδάσω.

Το θέμα είναι τι?

Performance? ή Μουσικές Τεχνολογίες (ηχολύπτης) ('ντάξει sex drugs and rock n roll εννοώ  :P)

Απο αυτού του είδους τις σπουδές ποιοί επαγγελματικοί δρόμοι ανοίγονται (το ξέρω ότι δεν είναι σίγουρα πράγματα)

Σπουδές στο εξωτερικό? (ας υποθέσουμε ότι είναι εύκολο)

Στην πραγματικότητα η ερώτηση μου είναι πώς αντιμετοπίσατε κάποια παρόμοια κατάσταση?

Υ.Σ. Στην κιθάρα ο καθηγητής μου λέει πως είμαι καλός βεβαία δέν έχω πάει σε κάποιο ώδείο και δεν ξέρω νότες αλλα πιστεύω ότι έχω χρόνο μέχρι την απόφαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν ορθογραφία. Μπορεί να μισείς το σχολείο αλλά την ελληνική γλώσσα θα τη μιλάς μια ζωή, καλά θα κάνεις να ξέρεις και να τη γράφεις.

 

Εγώ γενικώς συμφωνώ με οργή και sex and rock'n'roll αρκεί να μη μας πληρώνει την επανάσταση ο μπαμπάς μας. Το λέω γενικώς και για κάθε περίπτωση.

 

Από εκεί και πέρα δε νομίζω ότι μπορεί να σε συμβουλέψει κανείς καλύτερα από τον εαυτό σου. Αποφάσισε πρώτα με ποιον τομέα της μουσικής θέλεις πραγματικά να ασχοληθείς και μετά ξαναρωτάς για τις επιλογές που υπάρχουν πάνω σε αυτό που αποφάσισες.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν ορθογραφία. Μπορεί να μισείς το σχολείο αλλά την ελληνική γλώσσα θα τη μιλάς μια ζωή, καλά θα κάνεις να ξέρεις και να τη γράφεις.

 

Εγώ γενικώς συμφωνώ με οργή και sex and rock'n'roll αρκεί να μη μας πληρώνει την επανάσταση ο μπαμπάς μας. Το λέω γενικώς και για κάθε περίπτωση.

 

Από εκεί και πέρα δε νομίζω ότι μπορεί να σε συμβουλέψει κανείς καλύτερα από τον εαυτό σου. Αποφάσισε πρώτα με ποιον τομέα της μουσικής θέλεις πραγματικά να ασχοληθείς και μετά ξαναρωτάς για τις επιλογές που υπάρχουν πάνω σε αυτό που αποφάσισες.

Οοο ρε φίλε τώρα αρχίζει ο απολογισμός΄.

1. Greeklish και καταραμένο πληκτρολόγιο.

2.Το ότι "τα λεφτά δέν είναι θέμα" το είπα για να μήν πάει αλλού η συζήτηση.

Βοήθεια υπάρχει αλλα είμαι συνειδήτοποιημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφε, το ροκενρολ δεν εχει να κανει με την ηλικια ή μονο τη μουσική.

Ειναι τροπος ζωης. Και αν σε εμπνεει αυτος ο τροπος ζωης θα πρεπει απλα να βγεις εξω και να αναζητησεις τις καταλληλες εμπειριες. Ασε τα ωδεια και τα μαθηματα.

Φτιαξε μια μπαντα καλη και βγειτε να τα σπασετε ολα! Κανε μουσικες με οτι εξοπλισμο εχεις, μη περιμενεις να παρεις "καλα" μηχανηματα, οτι εχεις ειναι αρκετο!

Πειραματισου, με τη μουσική και με τη ζωή.

Και βγαλε το σχολείο. Η γνωση δινει δυναμη και δεν θα μπορεις να γινεις ευκολα θυμα κουστουματων με λεφτα.

Ζησε γρηγορα και ασε τη ζωη να σε παει.

α! ...keep it heavy!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφε, το ροκενρολ δεν εχει να κανει με την ηλικια ή μονο τη μουσική.

Ειναι τροπος ζωης. Και αν σε εμπνεει αυτος ο τροπος ζωης θα πρεπει απλα να βγεις εξω και να αναζητησεις τις καταλληλες εμπειριες. Ασε τα ωδεια και τα μαθηματα.

Φτιαξε μια μπαντα καλη και βγειτε να τα σπασετε ολα! Κανε μουσικες με οτι εξοπλισμο εχεις, μη περιμενεις να παρεις "καλα" μηχανηματα, οτι εχεις ειναι αρκετο!

Πειραματισου, με τη μουσική και με τη ζωή.

Και βγαλε το σχολείο. Η γνωση δινει δυναμη και δεν θα μπορεις να γινεις ευκολα θυμα κουστουματων με λεφτα.

Ζησε γρηγορα και ασε τη ζωη να σε παει.

α! ...keep it heavy!

 

 

 

Η σύνδεση με τον αριθμό που καλείτε δεν είναι εφικτή.

 

:)

 

@Rockcygnet :

 

Μια άλλη προσέγγιση λέει "πήγαινε σπούδασε κάτι και βρες χρόνο για μουσικές σπουδές ταυτόχρονα, κανείς δεν σε εμποδίζει να γίνεις ροκ σταρ επειδή σπούδασες κάτι άλλο και κανείς δεν μπορεί να σε εκμεταλλευτεί αν δεν τον έχεις ανάγκη".

 

Σε αυτά τα ερωτήματα θα σου συστήσω να ακούσεις αυτούς που ξέρεις οτι ενδιαφέρονται πραγματικά για σένα. Επίσης, μάθε τι ακριβώς περιλαμβάνει αυτό που σκοπεύεις να κάνεις (ό,τι και να είναι αυτό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου