Προς το περιεχόμενο

guitar refinish


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι να αλλάξω το χρώμα της κιθάρας μου. Πιο συγκεκριμένα έχω μια american standard strat sunburst και ενδιαφέρομαι 1) για αλλαγή χρώματος και 2) για nitro finish.

Είναι εφικτό να γίνει κάτι τέτοιο στο Ελλάντα; :P

Αν ναι ξέρετε κάποιον καλό μάστορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εφικτό να γίνει κάτι τέτοιο στο Ελλάντα; :P

Γιατί; Είναι πυρηνική φυσική το νιτρό; Με ένα search εδώ μέσα θα βρεις 3-4 μάστορες που το έχουν κάνει με πολύ καλά αποτελέσματα. Εάν βαριέσαι να ψάξεις wwww.jokerguitars.gr

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Όχι πυρηνική φυσική δεν είναι, απλώς είναι αρκετοί αυτοί που χαλάνε την πιάτσα, ζητώντας αστρονομικά ποσά για δουλειές που,,,,,,δεν είναι και πυρηνική φυσική :P

Ναι δυστυχώς το διάβασα ότι το nitro finish θέλει μήνα για στέγνωμα και ομολογώ ότι μου χαλάσε τα σχέδια!

Υπάρχει κάποιο άλλο φινίρισμα που να μην λαμπυρίζειστην τελική?Απλά θέλω η κιθάρα να μην έχει γυαλάδα, απλά να υπάρχει μια άισθηση ματ στην απόχρωση που θέλω να της δώσω. ΑΝ αυτό γίνεται χωρίς nitro ή χωρις καν φινίρισμα, είμαι ανοικτός σε προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε ΣΙΓΟΥΡΑ δεν θέλεις νιτρό γιατί γυαλίζει σαν διαολος ;D

Το ξέρεις φαντάζομαι ότι το "λαμπυρισμα" δεν το κάνει το λούστρο αλλά οι βουρτσες και οι κρέμες  ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Όχι πυρηνική φυσική δεν είναι, απλώς είναι αρκετοί αυτοί που χαλάνε την πιάτσα, ζητώντας αστρονομικά ποσά για δουλειές που,,,,,,δεν είναι και πυρηνική φυσική :P

Εάν η κιθάρα σου δεν έχει ήδη νιτρο, πρέπει να αφαιρεθεί όλο το χρώμα και το υπόστρωμα. Μετά μπαίνει άλλο υπόστρωμα -ειδικό για να κρατήσει το νιτρο-, η κιθάρα βάφεται και γυαλίζεται ξανά. Ένα μέσο κόστος για μια τέτοια δουλειά είναι περίπου 150 ευρώ.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ενα τηλεφωνο τον Κυριο Κακανιαρη.

(wwww.jokerguitars.gr) Εχει φοβερες γνωσεις και ειναι ειδικος επι του θεματος...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις (Μένω νότια προάστια). Απότι καταλαβαίνω διαβάζοντας και τις αποψεις του marathon, τελικά με απασχολεί περισσότερο το χρώμα που θα την βάψω και απλώς μετα να μην γυαλίζει (όχι λούστρα κρέμες ιστορίες). Κάπως έτσι θέλω δηλδή να την κάνω:

http://i21.photobucket.com/albums/b288/totallyfrozen/Music/fender-60-stratocaster-FULL_mediums.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου