Προς το περιεχόμενο

RHCP Ποιος το 'χασε είπατε??


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άρα το συμπέρασμα είναι να τους δούμε ζωντανά όπου και όταν έχουμε την ευκαιρία, αλλά να μην αγοράσουμε το cd τους.

Για μένα το τελευταίο στουντιακό τους δημιούργημα είναι πολύ μέτριο. Τους αδικεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα το συμπέρασμα είναι να τους δούμε ζωντανά όπου και όταν έχουμε την ευκαιρία, αλλά να μην αγοράσουμε το cd τους.

Για μένα το τελευταίο στουντιακό τους δημιούργημα είναι πολύ μέτριο. Τους αδικεί...

 

Ο σκοπός του thread ήταν να δείξει πως είναι ακόμα καλοί ζωντανά και στο στούντιο. Στο συγκεκριμένο live παίζουν όλο το cd και κατά τη γνώμη μου είναι ότι καλύτερο έχω δει/ακούσει εδώ και πολύ καιρό (και δεν είμαι φανατικός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κανείς, πιο insider, γνωρίζει το μπάσο του Flea και το ενισχυτικό setup γιατί έχω ελαφρώς κ..... με τον ήχο του? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σκοπός του thread ήταν να δείξει πως είναι ακόμα καλοί ζωντανά και στο στούντιο. Στο συγκεκριμένο live παίζουν όλο το cd και κατά τη γνώμη μου είναι ότι καλύτερο έχω δει/ακούσει εδώ και πολύ καιρό (και δεν είμαι φανατικός)

 

Το συμπέρασμα που έβγαλα (ακόμη καλοί στα live - μέτριοι πλέον στο στούντιο) ήταν καθαρά δικό μου.

 

Ούτε εγώ είμαι φανατικός, παρ' όλα αυτά τους θεωρώ πολύ σπουδαία μπάντα, γι' αυτό και το τελευταίο τους δεν πιστεύω ότι ανταποκρίνεται στις δυνατότητες που έχουν. Συνθετικά θεωρώ ότι οι καλές στιγμές του άλμπουμ είναι πολύ λιγότερες από τις κακές. Όσον αφορά την εκτέλεση και την παραγωγή δεν έχω σχόλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κανείς, πιο insider, γνωρίζει το μπάσο του Flea και το ενισχυτικό setup γιατί έχω ελαφρώς κ..... με τον ήχο του? :o

 

Modulus flea bass + Gallien Krueger 2001RB για τα live και Jazz Bass + Acoustic USA 360 στον τελευταίο δίσκο. Με τους Acoustic ξεκίνησε και το tour αλλά μετά άλλαξε πάλι σε Gallien Krueger

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου