Προς το περιεχόμενο

Παρθενιά στην ηχογράφηση


stavros911

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ως προς τη δουλειά μας, είμαι ταπεινός και μετριόφρων. Ως προς τη συμπεριφορά μας δεν σηκώνω μύγα στο σπαθί μου, μακάρι τα στούντιο να δούλευαν με μπάντες τόσο συνεπείς και διακριτικές όσο εμείς. Εξάλλου δεν τίθεται θέμα ποιος έχει δίκιο ακόμα και από την πλευρά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kαταπληκτικό το 2ο κομμάτι σας, με καλύτερο το ριφφ με τη φάλτσα νότα του 0.29 κ.ο.κ. (δεν κάνω πλάκα, αυτή η κ@λονότα είναι που κάνει τη διαφορά). Πάλι ο τραγουδιστής δίνει ρέστα. Μπράβο.

 

 

 

 

 

 

Υ.Γ. Τα τύμπανα δεν είναι καλά πάλι, αλλά επιμένω ότι είναι θέμα παιξίματος του ντράμμερ.

 

 

 

 

 

 

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

έλα ντε... με αυτά και μ'αυτά δεν είπα για τα κομμάτια! Και τα δύο είναι ΠΟΛΥ καλά! Προσωπικά για το στυλ δε με χαλάει η ηχοληψία... Αλλά βέβαια προσωπικά θα άκουγα ότι λέει ο Gentleman από πάνω... Είναι πραγματικός κύριος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Τα τύμπανα δεν είναι καλά πάλι, αλλά επιμένω ότι είναι θέμα παιξίματος του ντράμμερ.

 

Τι ακριβώς καταλογίζεις στον ντράμερ; Τι δεν κάνει καλά/σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι ευχαριστώ πολύ όσους το άκουσαν. Εδώ το (άδειο) myspace μας, δεν έχει τιποτε άλλο μόνο κάτι αποσπάσματα μιας πρόβας που κάναμε στο 3μηνο ύπαρξης της μπάντας, δηλαδή τον Ιούλιο, οπότε μην ταλαιπωρείτε τα αυτιά σας.

Καλημέρα σας

 

www.myspace.com/spine-chilling-breeze

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισυνάπτω και το δεύτερο κομμάτι του promo, εδώ όμως η μίξη είναι εντελώς πρόχειρη κατά δήλωση του ηχολήπτη... αλλά δεν έχει χρόνο για περισσότερα.

Ωραία φωνητικά αλλά πίσω. Και τα εφφέ επάνω της ενίοτε λίγο τσίπικα αλλά βγαίνουν καλά.

Η κιθάρες δένουν ωραία αλλά κυριεύουν το χώρο.

Το μπάσο δεν το άκουσα.

Τα ντραμς έχουν ζήτημα. Και δεν είναι μόνο θέμα ηχογράφησης.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου καταλαβαινω πανω κατω τι θελεις να πεις και νομιζω οτι αυτο που λες χρειαζεται στο κομματι. κατα τα αλλα τα σπατε! καλη συνεχεια σε οτι κανετε!

ααααα και μια συμβουλη! βρειτε ηχολιπτη που να εχει γραψει τετοιο ειδος μουσικης και να το γουσταρει!  ;)

 

 

κιθάρας, αλλά και ο raw τρόπος ερμηνείας του τραγουδιστή που μου θύμισε κάτι αγγλικά συγκροτήματα των αρχών της 10ετίας του '70. Αν θυμάμαι καλά τους May Blitz, αλλά πρέπει να το επιβεβαιώσω. ???

 

οχι το may blitz οσο leaf hound και sir lord baltimore  :)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία φωνητικά αλλά πίσω.

 

και τα ντραμς πίσω είναι, ειδικά τα πιατίνια

 

νομίζω πως αν ανέβουν οι ψηλές στα κρουστά η κατάσταση θα βελτιωθεί, αφού θα ενισχυθεί και το attack των τυμπάνων και θα ζωντανέψουν κάπως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα ντραμς πίσω είναι, ειδικά τα πιατίνια

 

νομίζω πως αν ανέβουν οι ψηλές στα κρουστά η κατάσταση θα βελτιωθεί, αφού θα ενισχυθεί και το attack των τυμπάνων και θα ζωντανέψουν κάπως

Μπορεί.

Αλλά θα φανούν πιο έντονα άλλα προβλήματα.....

 

Τέλος πάντων. Για νέα μπάντα, μια χαρά είναι τα παιδιά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου