Προς το περιεχόμενο

sherwood green σε μορφη σπρει


Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαιρετω ολους σας!.Μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω στη θεσσαλονικη το συγκεκριμενο χρωμα σε σπρει [ αντε και λιγο παραπλησιο ].Αν υπαρχει καποιο χρωματοπωλειο που να ''γεμιζει'' φιαλες?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε έτοιμο spray, λίγο πιο ανοιχτό και μεταλλικό είναι το ''verde smeraldo'' της saratoga.

Από τα καλύτερα spray που έχω χρησιμοποιήσει, στεγνώνει γρήγορα και έχει ''ξερή'' υφή,

οπότε μπορείς πολύ εύκολα να τρίψεις τυχόν ατέλειες. Είχα βάψει ένα μπάσο με αυτό, δες

δύο φωτό για να καταλάβεις πως φαίνεται με διαφορετικό φωτισμό.

em_pre.thumb.jpg.a90a9ea2bca92e23c03383f8f8343eb3.jpg

em_pre..thumb.jpg.6f7ed447646131324a974d94f56ef913.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από παρόμοιο γούστο έχουμε και την ίδια κιθάρα (classic vibe '50s olympic white) ;)

4 ευρώ είχα πάρει το spray αν θυμάμαι καλά, δεν είναι καμιά δυσεύρετη μάρκα, αν ψάξεις

σε μερικά χρωματοπωλεία θα το βρεις λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο κανω απλα ψαχνω θεσ-νικη αλλα ακομα τπτ. και κατι αλλο..για να φυγει το βερνικι εχω σκεφτει το πιστολι ζεστου αερα. κανω καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ extreme το πιστόλι, δεν θα σκάσει μόνο το βερνίκι αλλά και το χρώμα. Για να βάψεις

με solid χρώμα δεν χρειάζεται να βγάλεις το βερνίκι, θέλεις απλά μια ελάχιστα τραχιά και

σκληρή επιφάνεια για να κάτσει καλά το χρώμα. Το σώμα του μπάσου που έβαλα πιο πάνω

ήταν κόκκινο μεταλλικό, το έξυσα λίγο με ψιλό γυαλόχαρτο απλά για να τραχύνει λίγο το

βερνίκι και το έβαψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να μείνει το χρώμα ανέπαφο για πολύ καιρό, ναι. Αφού θέλεις ματ υφή τα

πράγματα είναι σχετικά εύκολα αλλά δυστυχώς δεν έχω κάτι να προτείνω σε λούστρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το χρώμα μπορείς να βάλεις βερνίκι σε μορφή σπρέυ. Είναι αρκετά εύκολο στην τοποθέτηση και αρκετά φθηνό για αγορά. Εγώ έβαλα το βερνίκι Keen που πήρα, από ένα σιδεράδικο στη Β.Ηρακλείου, πάνω σε ακουστική κιθάρα και είχε πολύ καλό αποτέλεσμα. Το βερνίκι που πήρα εγώ βέβαια ήταν γυαλιστερό αλλά είχε και ματ.

And isn't it ironic, don't you think?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου