Προς το περιεχόμενο

σκέφτομαι να αφαιρέσω το bigsby από την tele μου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

έκκληση προς κάθε γνώστη και κυρίως telecaster boys (SUPERFUNK...ETC...HAHA)

Αντάλλαξα την 62 ltd custom shop στρατ μου με μια 52 california beach custom shop tele του αγαπητού Έξαρχου.

Η κιθάρα σκοτώνει σε ήχο και στην εγκατάσταση του bigsby έγινε πολύ καλή δουλειά με αποτέλεσμα η κιθάρα να είναι πολύ σταθερή με 11άρες.

Θέλω να σας ρωτήσω το εξής.

Μου αρέσει περισσότερο η string through body κλασσική περίπτωση στην τελε κι επειδή το σώμα της κιθάρας θα έχει 4ις τρύπες αν βγάλω το bigsby....πως διορθώνεται η φάση?

μπορούν να κλείσουν οι τρύπες και τα μπαλώματα να βαφτούν επιτυχημένα κάπως και κάπου ώστε να μην φαίνεται τίποτα?

Η πρέπει να ξεβαφτεί και να ξαναβαφτεί εκ νέου η κιθάρα σε κάποιον σχετικό (πχ Κακανιάρης)?

τη γνώμη σας παρακαλώ.

(κατά τα άλλα η κιθάρα είναι πανάλαφρη, έχει πολύ καλούς τελε μαγνήτες και αρκετά παχύ τελε maple μπράτσο, και alder σώμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκκληση προς κάθε γνώστη και κυρίως telecaster boys (SUPERFUNK...ETC...HAHA)

Αντάλλαξα την 62 ltd custom shop στρατ μου με μια 52 california beach custom shop tele του αγαπητού Έξαρχου.

Η κιθάρα σκοτώνει σε ήχο και στην εγκατάσταση του bigsby έγινε πολύ καλή δουλειά με αποτέλεσμα η κιθάρα να είναι πολύ σταθερή με 11άρες.

Θέλω να σας ρωτήσω το εξής.

Μου αρέσει περισσότερο η string through body κλασσική περίπτωση στην τελε κι επειδή το σώμα της κιθάρας θα έχει 4ις τρύπες αν βγάλω το bigsby....πως διορθώνεται η φάση?

μπορούν να κλείσουν οι τρύπες και τα μπαλώματα να βαφτούν επιτυχημένα κάπως και κάπου ώστε να μην φαίνεται τίποτα?

Η πρέπει να ξεβαφτεί και να ξαναβαφτεί εκ νέου η κιθάρα σε κάποιον σχετικό (πχ Κακανιάρης)?

τη γνώμη σας παρακαλώ.

(κατά τα άλλα η κιθάρα είναι πανάλαφρη, έχει πολύ καλούς τελε μαγνήτες και αρκετά παχύ τελε maple μπράτσο, και alder σώμα)

 

Γνώμη μου άσε τις τρύπες όπως έιναι ...αλητεία!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βιδωσε με τις βιδες καμια μεταλλικη αμερικανοπινακιδα μιας και ειναι και california και beach να δεσει το γλυκο και να γινει πιο "χεβυ μεταλ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατά τα άλλα η κιθάρα είναι πανάλαφρη,

 

που να βγαλεις και το bigsby .....εκει να δεις ποσο ελαφρια θα γινει.

 

Γνώμη μου άσε τις τρύπες όπως έιναι ...αλητεία!

 

+1000

 

Αυτη την τελε την ...ξαναεκανα τελε εγω και απο οτι βλεπεις καποιος...αντιχριστος ειχε βαλει...tune-o-matic... ;D...εβαλα απλα ξανα μια κανονικη γεφυρα τελε και αφησα τα σιδερα & τις τρυπες  απανω....ειναι..πρωτοτυπη αν μη τι αλλο... ;D

 

alkinoos-schoolwave.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου