Προς το περιεχόμενο

Setup στο Adagio.


Adno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά,

 

 

Έχει κάνει κανείς σας ποτέ setup στο εν λόγω μαγαζί να μας πει καμιά γνώμη? Μη πάω την κιθαρούλα γουρούνι στο σακί. Είναι στο Χαλάνδρι για όσους δεν ξέρουν.

 

 

Ευχαριστώ.

 

Edit: Να προσθέσω ότι πήγα σήμερα για να πάρω χορδές, elixir 9άρες 11 ευρώ, άψογη τιμή. Όπως έφευγα τον ρώτησα για setup και μου πε ότι κοστίζει 30 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά,

 

 

Έχει κάνει κανείς σας ποτέ setup στο εν λόγω μαγαζί να μας πει καμιά γνώμη? Μη πάω την κιθαρούλα γουρούνι στο σακί. Είναι στο Χαλάνδρι για όσους δεν ξέρουν.

 

 

Ευχαριστώ.

 

Edit: Να προσθέσω ότι πήγα σήμερα για να πάρω χορδές, elixir 9άρες 11 ευρώ, άψογη τιμή. Όπως έφευγα τον ρώτησα για setup και μου πε ότι κοστίζει 30 ευρώ.

και δεν το κανεις μονος σου να γινει και οπως το θες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δεν το κανεις μονος σου να γινει και οπως το θες?

 

ναι την έχω κάνει και μόνος μου ήδη μία φορά, αλλά θα ήθελα να την πάω κάπου καλά να την κάνει τούμπανο, και γενικά να τον έχω υπόψιν μου ξέρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι την έχω κάνει και μόνος μου ήδη μία φορά, αλλά θα ήθελα να την πάω κάπου καλά να την κάνει τούμπανο, και γενικά να τον έχω υπόψιν μου ξέρεις...

 

"Τούμπανο" μόνο εσύ ξέρεις πως θα την κάνεις! Ο κάθε μάστορας σετάρει μια κιθάρα όπως νομίζει και μπορεί εσένα να μη σου αρέσει το action που θα κάνει για παράδειγμα. 

Επίσης, η τιμή των 30ευρώ για αλλαγή χορδών και ψιλορυθμίσεις δεν είναι και πολύ συμφέρουσα, εκτός αν έχει κάποια βλάβη η κιθάρα. Γενικά, τα σετάπ ξεκινούν από 20ευρώ αλλά αφού με 11ευρώ πήρες τις elixir που κρατάνε κι αρκετά, γιατί να μπλέκεις με μάστορες?

Το σετάπ χρειάζεται ανά τακτά χρονικά διαστήματα καθώς μικροαλλαγές με υγρασία/εποχή/καιρό/μεταφορά/παίξιμο γίνονται και στα καλύτερα όργανα. Άρα θα πρέπει να γνωρίζεις να κάνεις μόνος μερικές διορθώσεις όποτε χρειαστεί. Αφού το έχεις επιχειρήσει και αρχίζεις να μαθαίνεις, είναι απλό να μάθεις και τις πιο δύσκολες ρυθμίσεις και να μη δίνεις 30ευρώ κάθε φορά. Μετά θα περάσεις και σε γνώση επισκευών (ηλεκτρικά, hardware) και θα την αναβαθμίζεις κιόλας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου