Προς το περιεχόμενο

Οι Lynyrd Skynyrd στην Ελλάδα


Southern

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως ρε μάγκες, να την πω την αμαρτία μου, εγώ αυτούς τους Skynyrd δεν καίγομαι να τους δώ...θα μου πείς, αυτοί είναι, οι άλλοι μας τελείωσαν  :'(...αλλά...

 

Αααααα γεια σου... Καλή μπάντα αλλά τι να λέμε τώρα... Cover band...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αααααα γεια σου... Καλή μπάντα αλλά τι να λέμε τώρα... Cover band...

 

 

 

Για Cover-band, μια χαρά κομματάκια μου φαίνονται..  ;D

 

Οι Skynyrd δισκογραφούν μέχρι και σήμερα, προσωπικά μου αρέσουν αρκετά κομμάτια από την πρόσφατη δισκογραφία τους - σε άλλους ίσως να μην αρέσουν καθόλου. Από τη στιγμή πάντως που κυκλοφορούν στην πιάτσα και βγάζουν δίσκους, προσωπικά δεν το βρίσκω κακό να κάνουν live, δεν το βλέπω δηλαδή σαν cover θίασο που γυρνάει τον κόσμο κάνοντας live αλλά σαν ενεργή μπάντα. Έχει πάντως και ένα ποσοστό θνησιμότητας αυτή η μπάντα ρε μαμώτο... :'(  λογικό από μια στιγμή και μετά, να αλλάξει τόσο δραστικά το line-up...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Skynyrd δισκογραφούν μέχρι και σήμερα, προσωπικά μου αρέσουν αρκετά κομμάτια από την πρόσφατη δισκογραφία τους - σε άλλους ίσως να μην αρέσουν καθόλου. Από τη στιγμή πάντως που κυκλοφορούν στην πιάτσα και βγάζουν δίσκους, προσωπικά δεν το βρίσκω κακό να κάνουν live, δεν το βλέπω δηλαδή σαν cover θίασο που γυρνάει τον κόσμο κάνοντας live αλλά σαν ενεργή μπάντα.

Δεν είμαι εναντίον της τρέχουσας μπάντας που ονομάζεται Lynyrd Skynyrd. Σοβαρά. Είναι καλή, ενεργή μπάντα, σίγουρα. Αλλά αν δεν είχαν καπηλευτεί το μεγάλο αυτό όνομα, απλά θα ήταν απλά μια ακόμη καλή μπάντα στις ΗΠΑ από τις χιλιάδες που υπάρχουν και τη ψάχνουν.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μου φαινεται οτι ο'' μικρος'' VanZand ειναι ''λιγο'' στρατοκαυλος?

και? ολοι ''ηντουσανενε'' και δεν το κρυψαν ποτε...εκτος εαν αυτο βεβαια ειναι αποτρεπτικο απο το να ακους την μουσικη τους....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Για Cover-band, μια χαρά κομματάκια μου φαίνονται..  ;D

 

Οι Skynyrd δισκογραφούν μέχρι και σήμερα, προσωπικά μου αρέσουν αρκετά κομμάτια από την πρόσφατη δισκογραφία τους - σε άλλους ίσως να μην αρέσουν καθόλου. Από τη στιγμή πάντως που κυκλοφορούν στην πιάτσα και βγάζουν δίσκους, προσωπικά δεν το βρίσκω κακό να κάνουν live, δεν το βλέπω δηλαδή σαν cover θίασο

+1 ασε που παντα ειχανε ηχαρα και εχουνε ακομα .Στο still unbroken στο σολο στο 2.40 ειναι ο ορισμος του ηχου.Ασε που γραψανε τρελα ριφακια και θεικα σολα.Αντρικα παιξιματα!ΜΕΣΑ ΟΛΑ

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου