Προς το περιεχόμενο

οικονομικά πιατίνια


Drumakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοι μου φιλοι θα ηθελα να μου προτεινεται καποια οικονομικα crash και ride καλης ποιοτητας!!!Ευχαριστω!!!

 

Μεταχειρισμένα...

 

Αλλιώς πας Νάκα που έχει 50% έκπτωση

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπολογισα στο περιπου ολα αυτα που χρειαζομαι και θα μου κοστισουν γυρω στα 500 ευρω!!!Θα μπορεσω να τα βγαλω πιστευω γιατι σε λιγο καιρο ερχονται τα καλαντα οποτε πιστευω να τα παρω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγάλεις 500 ευρώ απο τα κάλαντα???? Που θα τα πείς να έρθω και εγώ?  :o :o :o

Να πας να ακούσεις πολλά πιατίνια, ότι και να σου λέμε εμείς είναι κατα το γούστο μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πας να ακούσεις πολλά πιατίνια, ότι και να σου λέμε εμείς είναι κατα το γούστο μας...

 

Όντως!Συμφωνώ σε αυτό που λες!Πρέπει να δεις τι μουσική πρόκειται να παίξεις,να πας σε δυο τρια μαγαζια και να παίξεις με όσα περισσότερα μπορείς!Μετά κάνεις κατανομή του ποσού που θες.Έχε στο μυαλό σου οτι το hi hat & τo ride θα είναι ίσως λίγο πιο ακριβά απο τα crash(και προτίμησε ένα καλό hi hat & ride).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όρισε το budget και άκουσε όσο το δυνατόν περισσότερα μπορείς. Αφιέρωσε 2-3 απογεύματα και κάνε βόλτες στα μαγαζιά. Αν κουραστείς σταμάτα γιατί σε κάποια φάση το αυτί (το δικό μου τουλάχιστον) κουράζεται και δεν καταλαβαίνω τι ακούω. Αν χρησιμοποιείς και συγκεκριμένα sticks ακόμα καλύτερα, πάρε και τα sticks μαζί σου. και ένα σημειωματάριο.

 

Αφού τα δεις, ψάξε και στο γνωστό μαγαζί του θωμά και σύγκρινε τιμές. Αν έχει σημαντική διαφορά, σκέψου και αγορά από το θομαν. Εγώ προσωπικά, σε τέτοια πράγματα δεν δέχομαι να πάρω από το ιντερνετ, γιατί θέλω να τα γνωρίσω προσωπικά πριν τα πάρω ;D. όμως τελικά το έκανα και γω (λόγω οικονομικής κρίσης) και ευτυχώς μου έκατσε μια χαρα.

Music is what feelings sound like...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρησιμοποιείς και συγκεκριμένα sticks ακόμα καλύτερα, πάρε και τα sticks μαζί σου. και ένα σημειωματάριο.

 

Ακολουθούσα και έγω κάποτε αυτή την "τακτική". Σημειωματάριο βέβαια δεν έπαιρνα.

 

Μετά από πολλές αγορές πιατινιών κατέληξα στο να καταλάβω ότι αυτή η τακτική είναι "υπερβολή".

 

Το να ακούσεις ένα ride ή hi-hat με πλαστικό και ξύλινο tip πιστεύω ότι επιβάλεται.

 

Το να ακούσεις ένα crash, china κτλ με τις δικιές σου μπακέτες δε ξέρω αν θα οδηγήσει κάπου. Εγώ πχ χρησιμοποιώ Pro Mark 747 - 5AB - Mike Portnoy, Vic Firth 5AX Nylon, Vater Power 5A.

 

Το πιάτο με ότι μπακέτα και να το βαρέσεις απαυτές που σαρέσουν θα βγάλει τον ίδιο "τόνο" (κατα κάποιον τρόπο τουλάχιστον) δε θα δεις ΤΗΝ διαφορά απο μπακέτα σε μπακέτα εκτός αν το δοκιμάσεις με 7Α και 2Β. Μιλάω για δοκιμή με μπακέτες συγκεκριμένου εύρους βαρους κτλ.

 

Όλα μου τα πιάτα ακούγονται διαφορετικά σε κάθε χώρο που μπορεί να τα πάρω, ο "χαρακτήρας" του πιάτου όμως, παραμένει ίδιος. 

 

Ειδικά για "οικονομικά" πιατίνια δε νομιζω να υπάρχει λόγος να μπεις στη διαδικασία.

 

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τώρα που ξαναδιάβασα το ποστ λογικά εννοείς 2 crash και 1 ride ε?Γιατί έγραψες καποια crash & ride..:PNoμίζω οτι το 500αρικο θα σου φτάσει...Μια φιλική συμβουλή:κάνε μια μικρή οικονομια και πάρε ένα φτηνο splashακι....Αξίζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά τα λες beeros. Αλλά ο λόγος που το ανέφερα είναι επειδή ο φίλος που ρώτησε θέλει και ride. Στον ride μου κάνει πολλή διαφορά η μπαγκέτα. Είτε οικονομικός ride ή όχι, θα κάνει διαφορά.. Για τον crash συμφωνώ ότι δεν αλλάζει τίποτα τρομερό. :)

Music is what feelings sound like...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά τα λες beeros. Αλλά ο λόγος που το ανέφερα είναι επειδή ο φίλος που ρώτησε θέλει και ride. Στον ride μου κάνει πολλή διαφορά η μπαγκέτα. Είτε οικονομικός ride ή όχι, θα κάνει διαφορά.. Για τον crash συμφωνώ ότι δεν αλλάζει τίποτα τρομερό. :)

 

Το ride και το hi-hat ειναι το Α και το Ω στα πιατινια.Εκει ειναι ο χαρακτηρας του καθε ντραμερ.Aπό εκεί και πέρα και τα crash εχουν τα  δικα τους χαρακτηριστικα και ιδιαιτεροτητες που δεν πρεπει να παραβλεπονται.Αλλα αμα ειναι σφιχτο το budget δινεις κυριως σημασια στο Ride και στο hi-hat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου