Προς το περιεχόμενο

The NOIZ Circus presents: The Lousy T-Shirts - I Don't Need No Doctor


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα πρώτο δείγμα από το event του Σαββάτου.

Υποθέτω ότι θα ακολουθήσουν κι άλλα, μόλις μοιραστούν τα βίντεο στους υπόλοιπους συμμετέχοντες.

 

The Lousy T-Shirts - I Don't Need No Doctor

 

Ευχαριστούμε και πάλι τα υπόλοιπα γκρουπ που δέχτηκαν να ανοίξουν για εμάς! ;D

 

Υ.Γ.1 Έγραψα λάθος την ημερομηνία στην αρχή του βίντεο και μας πήγα καμιά 10αρια μέρες στο μέλλον...

 

Υ.Γ.2 Δεν ξέρω ποιος ήταν, αλλά ευχαριστώ προσωπικά το παλικάρι που έσφιξε on the fly το πόδι της κάσας, ώστε να μην την κυνηγάω ανάμεσα στα τραπέζια!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Πω πω πω... ομορφιές  ;D ;D ;D Γρήγορα, να μας περιλάβει ο Νέστορας  ;)

 

Φίλος και τα υπόλοιπα, των... υπόλοιπων  ;) ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε 'σεις, είσαστε γ@μ@τοι. Εύγε.

Χάρη τρομερό groove. Bravo. ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Για τον περιζήτητο δε λέω γιατί θα το πάρει επάνω του. :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε 'σεις, είσαστε γ@μ@τοι. Εύγε.

Χάρη τρομερό groove. Bravo. ;)

 

Τι;;;;;  :o :o :o :o :o Έτσι απλά; Βρε γράψε τίποτα για τους... καλαμπόρτζαρους  ;D ;D ;D

 

Ο ένας έσπασε τα τύμπανα, ο άλλος ξέχασε το πετάλι του, ο τρίτος ήρθε με... tele, το μπάσο ήταν... μαύρο... Χάλια... αίσχος  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι;;;;;  :o :o :o :o :o Έτσι απλά; Βρε γράψε τίποτα για τους... καλαμπόρτζαρους  ;D ;D ;D

 

Ο ένας έσπασε τα τύμπανα, ο άλλος ξέχασε το πετάλι του, ο τρίτος ήρθε με... tele, το μπάσο ήταν... μαύρο... Χάλια... αίσχος  ;D

 

Look, αν ο Σπύρος ήταν τραγουδιστής επιπέδου (και όχι επιπέδου, λίγο καλύτερου του Apos), η μπάντα θα έκοβε κ@λους. Έχει τα πάντα όλα, groove, παιχταράδες, τι άλλο να ζητήσει κανείς. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι;;;;;  :o :o :o :o :o Έτσι απλά; Βρε γράψε τίποτα για τους... καλαμπόρτζαρους  ;D ;D ;D

 

Ο ένας έσπασε τα τύμπανα, ο άλλος ξέχασε το πετάλι του, ο τρίτος ήρθε με... tele, το μπάσο ήταν... μαύρο... Χάλια... αίσχος  ;D

Μην τον φουντωνεις το Νεστορα γιατι ειδες για το 11.13.Το πε και το κανε.

Θα μας περιλαβει και μετα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Look, αν ο Σπύρος ήταν τραγουδιστής επιπέδου (και όχι επιπέδου, λίγο καλύτερου του Apos), η μπάντα θα έκοβε κ@λους. Έχει τα πάντα όλα, groove, παιχταράδες, τι άλλο να ζητήσει κανείς. ;)

 

Θα σου πω εγώ... Ξύρισμα  ;D Και οι δύο κιθαρίστες (εκτός του ότι έπαιζαν με κάτι... απαράδεκτες Fender), ήταν έτοιμοι για να τους χειροτονήσουν  ;D Τι μούσια και αξυρισιές ήταν αυτές... απαράδεκτα πράγματα  ;D

 

Άσε δηλαδή που έχω ακούσει ότι το μούσι σου χαλάει το... βιμπράτο  ;D ;D ;D  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, είστε φοβεροί.  ;D

 

Σα σύνολο της παρουσίας των Lousy T-Shirts, θεωρώ πιο αδύνατο σημείο τα φωνητικά. Χωρίς να θέλω καθόλου να δικαιολογηθώ δε, αναφέρω μερικά πραγματάκια διότι τελικά κάποιος πρέπει να είναι προετοιμασμένος ακόμη και για το χειρότερο σε ένα λάιβ:

 

1ον. Ο ήχος πάνω στη σκηνή, ήταν εξαιρετικός. Τους άκουγα όλους πλην.... της φωνής μου. Δικό μου λάθος ενδεχομένως, που δε ζήτησα μετά το πρώτο κομμάτι να ανέβει η φωνή στο μόνιτορ που είχα μπροστά μου.

 

2ον και σημαντικότερο. Για το λάιβ του Σαββάτου προσωπικά είχα ένα και μόνο άγχος: Να μην ξεχάσω τους στίχους. Ναι τους έχω τραγουδήσει μερικές δεκάδες φορές, ναι τους έχω διαβάσει άλλες τόσες αλλά ΔΕΝ τους θυμάμαι εξ ου και υπήρχαν τυπωμένοι και σκόπευα να τους βάλω σε ένα αναλόγιο μπροστά μου ή τουλάχιστον, κάπου που να μπορώ να ρίχνω μια ματιά πού και πού. 5 λεπτά πριν ανέβουμε στη σκηνή, ανακάλυψα ότι τους στίχους τους έχω ξεχάσει σπίτι, στη θήκη μιας άλλης κιθάρας. Πέρασα το επόμενο πεντάλεπτο σε απόλυτο πανικό και ανέβηκα στη σκηνή εξαιρετικά αγχωμένος, απαγγέλοντας από μέσα μου. Η εμφάνισή μας κύλισε με προσωπικό άγχος και οφείλω να πω ότι όταν τελείωσε ένοιωσα μεγάλη ανακούφιση. Δυστυχώς, δεν το χάρηκα.

 

Τέλος καλό, όλα καλά βέβαια και ευτυχώς που στη μπάντα υπήρχαν μουσικοί σαν το Χάρη, τον Τέρυ και το Γιώργο στους οποίους μπορείς να βασιστείς αν κάτι πάει στραβά.

 

Παιδιά, σας ευχαριστώ πολύ.

 

Υ.Γ. Πώς βρέθηκα σε μπάντα πάλι να τραγουδάω εγώ ρε γαμώτο  ;D ;D

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας περιλάβω σαν πάω σπίτι και τα δω.  ;D

 

1ον. Ο ήχος πάνω στη σκηνή, ήταν εξαιρετικός. Τους άκουγα όλους πλην.... της φωνής μου. Δικό μου λάθος ενδεχομένως, που δε ζήτησα μετά το πρώτο κομμάτι να ανέβει η φωνή στο μόνιτορ που είχα μπροστά μου.

Σωστά. Άρα ή

α) φωνάζεις ως τελάλης και ακούς τη φωνή σου από τα γύρω ηχεία PA (εγώ)

ή

β) μουρμουράς ακατάληπτα αδιάφορος αν ακούγεσαι κάτω (Νεστορας)

ή

γ) ξέρεις να τραγουδάς και η μπάντα παίζει χαμηλά (οι δυο κοπελλιές)

ή

δ) Δεν τραγουδάς (Μάραθον)

;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σας! Πολύ ωραίοι!

Κρίμα που δεν μπόρεσα να σας δω από κοντά. Ελπίζω κάποια επόμενη φορά...

 

Ανεβάστε κι άλλα βίντεοζ

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου