Προς το περιεχόμενο

Αγορά Ηλεκτρικης Κιθάρας Μέχρι 600 Ευρω. (γνωμες)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα σε όλους!

 

Διαθέτω 600 ευρώ για να αγοράσω μία ηλεκτρική κιθάρα.

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας αν έχετε δει/παέξει με κιθάρες σε αυτά τα χρήματα,

μιας και οι βόλτες στα μαγαζιά είναι περιορισμένες λόγο ό,τι είμαι στην επαρχία.

 

Εμένα μου αρέσουν περισσότερο oι les paul και οι stratocaster.

Παίζω κυρίως πιο πολύ hard rock και ελάχιστο metal-heavy metal.

H κιθάρα μου αυτή τη στιγμή είναι μία epi lp standard με μαγνήτες Gibson.

 

Προτείνετε κιθάρες σε αυτά τα λεφτά γτ έχω δεί διάφορες και δεν ξέρω τί να πρωτοπάρω!!!

 

Ευχαριστώ όλα τα μέλη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αφού σου αρέσουν οι LP & Strat, και έχεις ήδη αξιοπρεπή και αναβαθμισμένη LP, η κοινή λογική λέει πως πρέπει να πας σε strat, ίσως με HSS μαγνήτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ενισχυτη πως παμε?

 

Δόξα το θεό έχω έναν MArshall 100Hdfx (κεφαλή) + μια καμπίνα με 4 12άρια!!!

Αλλά είναι τρανζιστοράτος.... :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού σου αρέσουν οι LP & Strat, και έχεις ήδη αξιοπρεπή και αναβαθμισμένη LP, η κοινή λογική λέει πως πρέπει να πας σε strat, ίσως με HSS μαγνήτες.

 

Ναι η λογική αυτό λέει όντως..... ;D

 

Απλά strat υπάρχουν πολλές....εσύ ποιά μάρκα/μοντέλο προτείνεις?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα παραπάνω λεφτά (αν αντέχει η τσέπη σου) θα έλεγα πως αυτή είναι πολύ καλή επιλογή --> http://www.thomann.de/gr/charvel_pro_mod_socal_style_1_hh_fr.htm :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου η κιθαρα που εχεις ειναι πολυ καλη με τους gibson μαγνητες.Δε πιστευω να βρεις καλυτερη les paul στα 600 Ε.Τωρα αν θες κατι αλλο απο les paul συμφωνω με τα παιδια πιο πανω και τις κιθαρες που σου προτεινουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε έχεις τεράστια ΠΟΣΟΤΗΤΑ ήχου με τον ενισχυτή και την τερατώδη καμπίνα σου, αλλά λίγη ΠΟΙΟΤΗΤΑ

 

Σου προτείνω να πουλήσεις την κεφαλή, να πάρεις μια οικονομική αλλά καλή classic vibe strat με 300-κάτι ευρώ, και με όσα χρήματα εξοικονομήσεις να πάρεις μια λαμπάτη κεφαλή ή ίσως μια καλή modeling κεφαλή π.χ. peavey vypyr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα παραπάνω λεφτά (αν αντέχει η τσέπη σου) θα έλεγα πως αυτή είναι πολύ καλή επιλογή --> http://www.thomann.de/gr/charvel_pro_mod_socal_style_1_hh_fr.htm :)

 

Πολύ ωραία κιθάρα δε λέω ΑΛΛΑ δεν θα υπάρχει μια διαφορά π.χ μπράτσου και ειδικά του floyd rose που θέλει σίγουρα ειδική ρύθμιση και το ανάλογο σετάρισμα???

 

Υ.Γ ξέρω να κάνω set up μονο σε les paul ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ είπες για strat και για να μην σου προτείνω les paul, εφόσον έχεις, σου πρότεινα αυτή. Αυτά που είπες ισχύουν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου