Προς το περιεχόμενο

Esp ltd ec-401fm vs ltd ec-1000 vs Schecter Hellraiser c1


sotiris_26

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για αγορά νέας κιθάρας κ ύστερα από διάφορες κριτικές και άρθρα που δάβασα με βάση τ τα χρήματα που διαθέτω κατέληξα στις παραπάνω. Μπορώ να διαθέσω μέχρι περίπου 800 euros και πιστεύω οι παραπάνω κιθάρες είναι αρκετά τίμιες. Μ ενδιαφέρει η ποιότητα κατασκευής, ξύλο κ μαγνήτες. Προτιμώ να μην έχει f. rose. Παίζω κυρίως metal (metallica, slayer, exodus..) σ έναν SS VH 140 c combo. Οι καλύτερες τιμές που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι

1) Esp ltd ec-401fm -700 - euros

2) Esp ltd ec 1000   -850 - euros

3) Schecter Hellraiser c1 - 790 - euros

Μόνο την 3η βρήκα για να τεστάρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Esp ltd ec 1000 

 

πολύ καλή κιθάρα με ένα μειωνέκτημα μόνο στο βάρος της κατ εμέ- πολύ γρήγορη ταστιέρα και λεπτή εαν αυτό σε βολεύει- η τιμή που την έχεις βρεί είναι παρα πολύ καλή- εγω έχω την vintage black (η οποία είναι λίγο πιο ακριβή) - πριν 3 χρονια που την πήρα έιχε γυρω στα 1150 από όσο θυμάμαι-η κατασκευή της είναι πάρα πολύ καλή -αξίζει και με το παραπάνω τα χρήματά της (ειδικά στην τιμή αυτή που αναφέρεις)  η κιθάρα κάνει για μέταλ μια χαρα αλλά  - ίσως  η Schecter Hellraiser c1 να είναι λίγο πιο κοντά στο μέταλ απο την ltd- ακουσέτες αν μπορείς απο κοντά!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ για τη γρήγορη κ κατατοπιστική απάντηση! Το θέμα είναι ότι καμία από τις 2 ltd δεν μπορώ να βρω για να δοκιμάσω, τουλάχιστον όχι στα μαγαζιά που έχω κοιτάξει μέχρι στιγμής. Το μοντέλο που που έχεις, το οποίο είναι μακράν το πιο όμορφο απ όλα, το βρίσκω πιο ακριβά γύρω στα 950 αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου