Προς το περιεχόμενο

Kαθηγητής Fusion!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Μένω Αθήνα, παίζω περίπου 4 χρόνια κιθάρα μόνος μου, έχω φτάσει σε ένα αρκετά καλό επίπεδο (πιστεύω) και νόμιζω πως ήρθε ο καίρος να ξεκινήσω και εγώ κανένα μάθημα με κάποιον πιο έμπειρο. Θέλω να επικεντροθώ στην Fusion (ala Govan, Hutchings, Tom Quayle). Ξέρεται κανέναν καθηγητή εδώ στην Αθήνα που να κάνει το συγκεκριμένο είδος? Όσο έχω ψάξει βρίσκω μόνο για Blues ή για μέταλα...  :-\

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Βάλε εαν θες και μια αγγελία ζήτησης (εκτός εαν το έχεις ήδη κάνει).

Το είχα κάνει αλλά δεν είχα καμία απάντηση.  :-\

 

Aν θες καθηγητή για nuclear fusion, έχουμε το Χαριλατρόνιο, τον Spy και τον Blue.

Μπορείς να μου εξηγήσεις τι εννοείς nuclear fusion? Είμαι τώρα μπαίνω στον κόσμο της fusion και δεν ξέρω πολλά.

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nuclear fusion = πυρηνική σύντηξη.

O bs αστειεύεται, καθότι οι προαναφερθέντες είναι φυσικοί :)

Eπίσης, μπορείς να ψάξεις τον Β. Ποδαρά για μαθήματα fusion (δεν έχω ιδέα για το εαν διδάσκει ακόμη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Νομίζω ότι ο Βασίλης διδάσκει ακόμα.

 

Ωστόσο να παρατηρήσω στο OP ότι δεν είναι πολύ σαφές το "καθηγητής Fusion", καθότι, εξ'ορισμού το Fusion δεν είναι ακριβώς "συγκεκριμένο" είδος (όπως θα λέγαμε, "ψάχνω καθηγητή για reggae"). Ίσως πιο κοντά θα ήσουν να ζητούσες μαθήματα για "μοντέρνες τεχνικές κιθάρας", πιστεύω πιο κοντά θα ήσουν στον στόχο.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ωστόσο να παρατηρήσω στο OP ότι δεν είναι πολύ σαφές το "καθηγητής Fusion", καθότι, εξ'ορισμού το Fusion δεν είναι ακριβώς "συγκεκριμένο" είδος (όπως θα λέγαμε, "ψάχνω καθηγητή για reggae").

Απόλυτο δίκιο έχεις!

Θα ήθελα από τον φίλο να πει τι θεωρεί ως fusion παίξιμο (πχ ο Govan κατά την γνώμη μου, αν είναι fusion, είναι καθαρά από μια rock πλευρά και προσέγγιση, ενώ πχ οι Henderson, Holdsworh είναι άλλο πράγμα).

Επίσης θα ήθελα εδώ να κάνω ξεκάθαρο στον OP το ότι δεν είναι θέμα τεχνικής, αλλά τρόπου που κάποιος ακούει, και προσεγγίζει κάποια πράγματα (το λέω μόνο και μόνο για να μην παρασυρθεί ο φίλος από "τέρατα τεχνικής" η οποία προσομοιάζει με την αντίστοιχη κάποιων "ονομάτων" του χώρου, όμως ο τρόπος αντίληψης και επεξεργασίας της μουσικής που θα πρέπει να τον βοηθήσουν να "συνειδητοποιήσει" μπορεί να είναι ανεπαρκής).

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δάσκαλο ή ωδείο να διδαχθείς jazz ψάχνεις κατ' αρχήν. Αφού εμπεδώσεις μερικά (όλα  ;D) πράγματα από εκεί, περνάς και στο fusion με την κατάλληλη καθοδήγηση.

 

Καλή (πολλή) μελέτη.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου