Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για PRS SE Custom 24 25th Anniversary


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Έχω την κιθάρα από τον Δεκέμβριο του 2011 κι έχω παίξει μαζί της αρκετά lives καθώς επίσης την έχω χρησιμοποιήσει και στο studio (rehearsals+recordings)...

 

 

πότε πρόλαβες ;

 

 

 

:o :o :o :o :o :o :o :o

 

 

;) ;) ;)

 

χιούμορ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε καλές ριφιές  ;D

Τι χρώμα;

 

Κοιτα βασικα στην αρχη ειχα κολησει σε αυτο... Περα απο το κοκκινο, μπλε και κιτρινο που υπαρχει η 25th anniversary υπαρχει και μια αλλη custom 24 (μονο στο dv την εχω δει) σε αρκετα αλλα χρωματα και αρχικα ημουν μεταξυ αυτής, αυτής (γ@μ@ει πολυ ασχημα αυτο το χρωμα αλλα δν ειναι του στυλ μου... ακομα... μπορει αν ωριμασω να ειναι :P ) και  αυτης.

 

Το μονο που με χαλαγε στην κοκκινη ηταν τα πολυ εμφανες νερα της και οτι φαινεται πολυ ανοιχτη... βεβαια ειδα και κατι βιντεο στο youtube σαν

και καταλαβα οτι δν ηταν τοσο ανοιχτοχρωμη...

 

Αυτο που με εκανε να καταληξω στην κοκκινη ηταν οι humbuckers, οτι ηταν κατα 70 ευρω πιο φτηνη και οτι ειχε δωρο το πεταλακι... Βεβαια εξακουθω να προτιμω σαν χρωμα το gray black και το vintage cream... Αλλα επρεπε να παρω και υποψιν το οικονομικο μερος. Προφανως και δν με χαλαει το χρωμα! Απλα ειπα οτι μπορει να προτιμουσα το αλλο! Κατα τα αλλα ειμαι πολυ χαρουμενος με την αγορα μου (αν και δν τν εχω παραλαβει ακομα :P )

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας! Την παρηγγειλα ηδη που ερχεται και με δωρο (!) το Route 66,

 

To R66 είναι πολύ καλό πετάλι με πολύ καλό bufer ωραίο Compression και Tubescreamer Clone Overdrive. Αυτά είναι δώρα.

Και η κιθαριά λογικά θα τα σπάει.

Με γειές!!

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη και καλόπαιχτη! έκανες φοβερή επιλογή, θα το δεις κι εσύ! μόνο τα κλειδάκια ίσως χρειαστούν αλλαγή κάποια στιγμή! ωραίο και το πακετάκι που κάνουν δώρο! πολύ δελεαστικό αν και όχι αυτοσκοπός φυσικά! τα καλώδια και οι χορδές της PRS είναι είναι πολύ καλά! το πεταλάκι δεν το γνωρίζω! :)) θα δεις ότι το όργανο είναι all-around! καλωσήρθες στον ήχο της PRS  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D Νιωθω πολυ ωραια που εγινα PRS οwner (αν και SE σειρας... :P )! Πειτε με προκατηλημενο αλλα απο την στιγμη που ειδα και ακουσα την πρωτη PRS της ερωτευτηκα! Ξεχασα και τις gibson και τις fender και ολα! Προφανως δεν τις μειωνω αυτες τις μαρκες! Αλλα ξερω πως οι PRS ειναι φτιαγμενες για μενα! :P Χαιρομαι παντως που ειναι all-around επειδη αν και "μεταλας" δν παιζω τρελα μεταλ (αλλος ερωτας η κλασσικη κιθαρα)... Μου αρεσει απιστευτα η progressive αλλα κατι santana και κατι jazz ειναι ονειρο!

Ευχαριστω παιδια! Θα σας πω και εντυπωσεις μολις την παραλαβω!

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου