Προς το περιεχόμενο

Telecaster with Little 59 clips and photo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποφασισα να κανω καποιες αλλαγες στη Μπαχατελα μου  :)

 

πρωτα απο ολα αλαξα το Pickquard απο ασπρο σε μαυρο

δευτερον εβαλα strap lock τα οποια φυτεψα μεσα στο σωμα για να μην προεξεχουν

κ τελος αλα ξα το Bridge μαγνητη κ εβαλα τον Seymour Duncan Little 59

τα μαυρα καπακια για τα Pots τα ειχα βαλει πριν λιγο καιρο.

οι εντυπωσεις για τον μαγνητη απλα οι καλητερες!

επιτελους αρχισα να απιζω με τον Bridge μαγνητη που σχεδων ποτε δεν χρησιμοποιουσα μονο του!

 

τα λογια ειναι περιτα οποτε

 

DSC02372.jpg

 

DSC02373.jpg

 

DSC02375.jpg

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

O lil 59 ειναι οντως φοβερο μαγνητακι. Εγω ως φαν μεγαλος τον single coil sized humbucker (μπορει να μην ακουγονται σαν φουλ διπλοι αλλα εχουν ενα δικος τους ιδαιτερο ηχο) τον θεωρω ισως απο τους πιο all around στο ειδος του. Και σε neck ειναι φοβερος με πολυ γλυκο ηχο, τον εχω στην strat μου και ειναι ο μονος λογος που ακομα να την φερω σε s/s/s config.

 

Α και η μοντα με τα straplocks, απλα respect.

 

Εdit: Δε βαζεις (λεω γω τωρα) και ενα push pull να τον σπλιταρεις, και ετσι να εχεις και ψευδομονο ηχο bridge αλλα και αρκετα πειστικη μεσαια θεση απο κλασσικη τελε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O lil 59 ειναι οντως φοβερο μαγνητακι. Εγω ως φαν μεγαλος τον single coil sized humbucker (μπορει να μην ακουγονται σαν φουλ διπλοι αλλα εχουν ενα δικος τους ιδαιτερο ηχο) τον θεωρω ισως απο τους πιο all around στο ειδος του. Και σε neck ειναι φοβερος με πολυ γλυκο ηχο, τον εχω στην strat μου και ειναι ο μονος λογος που ακομα να την φερω σε s/s/s config.

 

Α και η μοντα με τα straplocks, απλα respect.

 

Εdit: Δε βαζεις (λεω γω τωρα) και ενα push pull να τον σπλιταρεις, και ετσι να εχεις και ψευδομονο ηχο bridge αλλα και αρκετα πειστικη μεσαια θεση απο κλασσικη τελε?

 

αυτο ειναι που αρεσε κ σε μενα οτι δεν ειναι ουτε διπλος ουτε μονος ειναι κατι ξεχωριστο! push pull κ τετοια δεν βαζω. τα πολλα κουμπια κανουν κακο!  :P

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΣΟ ΟΜΟΡΦΗ μπορεί να είναι; :o :o

Ειλικρινά μαγεία! Δε ξέρω αν είναι οι φωτο που κανουν την διαφορά, αλλά πιστεύω πως δε με γελούν τα μάτια μου!!!

 

Σάκη μου, έγραψες! +2112 στην αναβάθμιση και +5000 στην ομορφιά!! ;) 8)

Όσο για τα clipάκια σου, δεν θα μπω στη διεργασία να σχολιάσω για ακόμη μια φορά το τέλειο παίξιμό σου.

+1 κάρμα...Πολλά μπράβο! 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο ρε μπλουζόλυκε! (...bluezlick ;D)

 

πολυ ωραια εμφανισιακα. Το μαυρο ειναι ολα τα λεφτα!

 

για τον ηχο θα πω μετα, αφοτου ακουσω τα κλιψ  ;)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουκλαρα ειναι η ατιμη! Τον ειχα βαλει και εγω σε μια squier affinity, μετα απο λιγο αποσυνδεσα τον neck καταργοντας φυσικα και τον 3-way, αργοτερα καταργησα και τα pots, καρφι στο jack  ;D. Δωσε και καμια πληροφορια για τα strap buttons, ποια ειναι, πως τα εβαλες, πως ειναι τα locks  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παιδια!  ;D

 

οσο αφορα τα στραπ ειναι αυτα

 

248169.jpg

 

ομως το δικο του τσουνι που βιδωνει στην κιθαρα ηταν κυλινδρικο οποτε με ενα τρυπανι ιδιας διαμετρου εγινε η τρυπα στο σωμα κ μπηκε μεσα κ βιδωθηκε κανονικα

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ηχητικα πολυ καλη, αν και μου ελειψε λιγο ο "αερας" του single coil...  ;)

 

απο ποτενσιομετρα τι εχεις? τα ιδια με πριν? (250Κ)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ποτενσιομετρα τι εχεις? τα ιδια με πριν? (250Κ)

 

ναι το σετατκι απο RS  ;)

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου