Προς το περιεχόμενο

Επιλογή ενισχυτή για μπασο μεχρι 900 ευρω


Wickman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε σενα βρε...στα γραψα πιο πανω..λιγο πιο ειδικα για να συνεννοουμαστε καλυτερα :)

 

Οκ...Έχεις δίκιο! :)

 

Αν μπορεσεις να βρεις...βρες τον ampeg B3158

Ειναι ακριβως αυτο που θες...

Ειναι στα 35 κιλα νομιζω αλλα ειναι φτιαγμενος για αυτο που θες..

Αν δεν τον βρεις..που υπαρχει και  σε καλη τιμη μαλιστα σε μεταχειρισμενο τοτε πας η σε Ampeg η σε Ashdown

 

30 κιλά  για την ακρίβεια! :D

Που τον έχεις βρει αυτόν μεταχειρισμένο;

Αν είναι ρίξε μια ματιά μπας και βρεις κανέναν από τους άλλους δύο της ίδιας σειράς!

Εγώ θα πρότεινα και τον Heritage Β15 αλλά δεν ξέρω αν στα 43 κιλά περιλαμβάνεται και η καμπίνα ή μόνο η κεφαλή!

Να προτείνω και τον Aguilar AG50SC;Παίζει και ένα review στο forum!

Για Warwick θα συμφωνήσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που τον έχεις βρει αυτόν μεταχειρισμένο;

Για Warwick θα συμφωνήσω!

Μου τον εδινε ενας φιλος πριν ενα χρονο 350 ευρα..τελικα δεν τον πηρα γιατι ειμαι του μοντερνου ηχου..

Για τους aguilar απλα να πω οτι δεν ξερω αν θα κανουν για αυτη την δουλεια γιατι ειναι πολυ πολυ καθαροι ενισχυτες...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους aguilar απλα να πω οτι δεν ξερω αν θα κανουν για αυτη την δουλεια γιατι ειναι πολυ πολυ καθαροι ενισχυτες...

Καθαροί ναι, αλλά δεν είναι μοντέρνοι! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου φιλε,πουλαω τον EBS-FAFNER,απολυτη κεφαλη για funk-soul-rock-blues.http://www.bass.se/2009/fafner.htm.........τιμη γυρω στα 1000ε.Αν ενδιαφερεσαι πιστευω να τα βρουμε.....τηλ 6972602989 Χρηστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Criz φίλε μου αυτά τα πράγματα καλό είναι να τα λες σε πμ και όχι στην συζήτηση! Ο OP μπορεί να δει και μόνος του τις αγγελίες!  Όχι μόνο γιατί κάνεις διαφήμιση σε εσένα αλλά και επίσης φένεται το κινητό σου σε όλο το internet! Λίγη προσοχή παιδιά!

 

@OP Για εμένα η επιλογή για vintage ήχο είναι και θα είναι πάντα οι Ashdown! Ειδικά η σειρά MAG σε σχέση τιμή/απόδοση! Δοκίμασε όμως και Hartke! Ειδικά οι LH (και ο 500 και ο 1000) είναι υπέροχα μηχανήματα και πιστεύω πως θα σε καλύψουν στα πάντα! Υβριδικοί, με λάμπα στην προενίσχυση αλλά και solid state pre και διαλέγεις επίπεδο pre πολλά watt και υπέροχο ήχο!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παιδια για τις προτασεις σας!

Βασικα θελω κατι ελαφρυ ως προς το βαρος του, αλλα πολυ γεματο και στρογγυλο ηχο.

Μια καλη περιπτωση ειναι ως προς τα λεφτα του και το βαρος του αυτος

http://www.thomann.de/gr/gallien_krueger_mb212.htm

αλλα δεν ξερω ως προς τον ηχο του τι παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα ελεγες για αυτόν; http://www.thomann.de/gr/markbass_mini_cmd_121p_lm3_bstock.htm

Έπαιζα με το μεγαλύτερο του αδερφάκι (500W) στο studio που κάνω πρόβες καί  ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος (μέχρι που ο ιδιοκτήτης του τον πήρε  πίσω στο σπιτι του). Πολύ καθαρά μπάσσα και "round" ήχος. Πιστεύω ότι σε αυτόν μπορείς να παίξεις ότι στυλ θές. Και κουβαλιέται κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου