Προς το περιεχόμενο

Επιλογή ενισχυτή για μπασο μεχρι 900 ευρω


Wickman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως λεει και ο τιτλος ψαχνω για τον παραπανω ενισχυτη.

Εχετε κατι να προτεινετε? Τον θελω για Live αλλα και για προβες, οποτε θελω κατι σχετικα δυνατο σε ισχυ δλδ γυρω στα 300W - 400W

Δεν με πειραζει αν ειναι combo η κεφαλη με καμπινα.

Επισης να παω σε 15αρι ή σε 2Χ12?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Βασικά πες μας τι περίπου θα παίζεις;Τι ήχο έχεις περίπου στο μυαλό σου;

 

Για να θέλεις τόσα watts φαντάζομαι ότι κοιτάς προς solid state μόνο και όχι για λάμπα!

 

Το θέμα του βάρους σε ενδιαφέρει ή έχεις μεταφορικό οπότε και κάτι βαρύ δεν θα σε πείραζε;

 

Για να προτείνουμε καμπίνα και μέγεθος μεγαφώνων πρέπει να μας πεις περίπου σε τι χώρους θα παίζεις;Για παράδειγμα το 15αρι παρ' όλο που είναι, τουλάχιστον για μένα, ιδανικό για ΜΠΑΣΣΟ δεν μπορεί να σταθεί σε όλους τους χώρους...Θέλει την άπλα του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Βασικά πες μας τι περίπου θα παίζεις;Τι ήχο έχεις περίπου στο μυαλό σου;

 

Για να θέλεις τόσα watts φαντάζομαι ότι κοιτάς προς solid state μόνο και όχι για λάμπα!

 

Το θέμα του βάρους σε ενδιαφέρει ή έχεις μεταφορικό οπότε και κάτι βαρύ δεν θα σε πείραζε;

 

Για να προτείνουμε καμπίνα και μέγεθος μεγαφώνων πρέπει να μας πεις περίπου σε τι χώρους θα παίζεις;Για παράδειγμα το 15αρι παρ' όλο που είναι, τουλάχιστον για μένα, ιδανικό για ΜΠΑΣΣΟ δεν μπορεί να σταθεί σε όλους τους χώρους...Θέλει την άπλα του!

Κατι πας να πεις αλλα κοβεις βολτες γυρω γυρω...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

α.Βασικά πες μας τι περίπου θα παίζεις;Τι ήχο έχεις περίπου στο μυαλό σου;

 

β.Για να θέλεις τόσα watts φαντάζομαι ότι κοιτάς προς solid state μόνο και όχι για λάμπα!

 

γ.Το θέμα του βάρους σε ενδιαφέρει ή έχεις μεταφορικό οπότε και κάτι βαρύ δεν θα σε πείραζε;

 

δ.Για να προτείνουμε καμπίνα και μέγεθος μεγαφώνων πρέπει να μας πεις περίπου σε τι χώρους θα παίζεις;Για παράδειγμα το 15αρι παρ' όλο που είναι, τουλάχιστον για μένα, ιδανικό για ΜΠΑΣΣΟ δεν μπορεί να σταθεί σε όλους τους χώρους...Θέλει την άπλα του!

Α.Θες μοντερνο η vintage ηχο

 

Β.Δεν ισχυει καθως η λαμπα εχει περιπου μια αναλογια 1-3 στα watt του τρανζιστορ..

Αυτο που ισχυει ειναι οτι η λαμπα εχει λιγοτερη απαντηση στην ατακα σε σχεση με το τρανζιστορ και εχει πιο ζεστο-μαυρο ηχο

 

Γ.αν πας σε λαμπα τοτε με καμπινα βλεπεις τουλαχιστον 50 κιλα..Αν πας τρανζιστορ βλεπεις 20

 

Δ.Σε καμπινες τωρα..Γιατι 2Χ12?Κατι θες να μας πεις εσυ  :)

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω κλασικο ροκαδικο μπλουζ ηχο βαρυ γεματο και ζεστο. Προτιμω τρανζιστορ και να μπορω ευκολα να τον κουβαλαω μονος μου.

Αν μπορεσεις να βρεις...βρες τον ampeg B3158

Ειναι ακριβως αυτο που θες...

Ειναι στα 35 κιλα νομιζω αλλα ειναι φτιαγμενος για αυτο που θες..ειναι ο Ενισχυτης που επαιζε ο Donald Dunn...

Αν δεν τον βρεις..που υπαρχει και  σε καλη τιμη μαλιστα σε μεταχειρισμενο τοτε πας η σε Ampeg η σε Ashdown

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς;

Και γενικά απαντάς σε εμένα ή στο παλικάρι; :)

Σε σενα βρε...στα γραψα πιο πανω..λιγο πιο ειδικα για να συνεννοουμαστε καλυτερα :)

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονια πολλα...κοιτα αυτον

τον εχω ενα χρονο σχεδον, παιζω σε μπουζουκια,μπαρακια,οτι τυχει γενικως..

ειναι θηριο,δεν τον εχω βαλει ποτε πανω απο το 5 στην ενταση,και δεν μπαινω και σε κονσολα παιζω μονος μου!!και σχετικα ελαφρυς!!ελπιζω να βοηθησα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονια πολλα...κοιτα αυτον

τον εχω ενα χρονο σχεδον, παιζω σε μπουζουκια,μπαρακια,οτι τυχει γενικως..

ειναι θηριο,δεν τον εχω βαλει ποτε πανω απο το 5 στην ενταση,και δεν μπαινω και σε κονσολα παιζω μονος μου!!και σχετικα ελαφρυς!!ελπιζω να βοηθησα!!

Δεν κανει αυτος φιλε..γεννικα οι warwick ειναι οτι πιο μοντερνο εχω ακουσει σε μπασοενισχυτη και στο λεω γιατι παιζω ενα ccl nd8...

Ειδικα για vintage ηχο δεν το χουν καθολου...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου