Προς το περιεχόμενο

Πως επιτυγχανεται αυτος ο ηχος ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ενδιαφερει , να βγαλω αυτον τον ηχο. Τον καθαρο που παιζει στην αρχη... Τι εφε μπορει να χρησιμοποιει ? Mαλλον ας ξεκινησουμε απο τα βασικα... Ειναι ηχος κιθαρας ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες ? σκετο κορους και γινεται ετσ ?

 

Δωδεκαχορδη πως ρε συ αφου ακουγεται μια χορδη στο αρπισμα ? Ακους διπλη μπουζουκοχορδη ? Μπορει να ειμαι κουφαδι...Τι να πω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιθανό να έχουν ντουμπλάρει κιθάρες που παίζουν τις ίδιες γραμμές, με μικρές χρονικές διαφορές (χωρίς αυστηρό μετρονόμο) ωστε να πετύχουν ένα "φυσικό chorus".

 

Εντιτ: Με πήγες πολλά χρόνια πίσω...

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιθανό να έχουν ντουμπλάρει κιθάρες που παίζουν τις ίδιες γραμμές, με μικρές χρονικές διαφορές (χωρίς αυστηρό μετρονόμο) ωστε να πετύχουν ένα "φυσικό chorus".

 

Δεν καταλαβα τιποτα... Δλδ εσυ μια χαρα τα ειπες ! Εγω ειμαι το πευκο. Οποτε για πιο απλα , γινεται να το επιτυχω αυτο με την hd500 ? Αν ναι τι εφε να βαλω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ πιστεύω ότι πρόκειται για ντουμπλάρισμα:

νομίζω ότι ακούω μια ηλεκτρική με chorus, κι άλλη μια κιθάρα (πιθανότατα ακουστική) να παίζει ταυτόχρονα το ίδιο θέμα.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιθανό να έχουν ντουμπλάρει κιθάρες που παίζουν τις ίδιες γραμμές, με μικρές χρονικές διαφορές (χωρίς αυστηρό μετρονόμο) ωστε να πετύχουν ένα "φυσικό chorus".

 

όπως τα λέει .... παναρισμένες τέρμα δεξιά και αριστερά ..... βάλε και ένα γερό copmpresion και έτοιμο  ;)

 

γινεται να το επιτυχω αυτο με την hd500 ? Αν ναι τι εφε να βαλω ?

Μόνο με stereo setup  ;D πρέπει να πάρεις έναν ακόμα ενισχυτή κοινώς  ;D ;D ;D

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω πως μπορείς να το πετύχεις μόνος σου. Ίσως αυτό που λέει ο κώστας αλλα δεν το έχω δοκιμάσει. Αυτο που ακούς είναι καθαρά στουντιακό προιόν.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να πάρεις έναν ακόμα ενισχυτή κοινώς  ;D ;D ;D

Apogohteysh  :'( :'( :'( :'(

 

 

Ευχαριστω παντως...

 

Βεβια στην hd500 μπορεις να χρησιμοποιησεις 2 ενισχυτες... Αλλα δεν εχει ακουστικ σιμ...

@!#$%^ τα υπουργεια μου !!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου