Προς το περιεχόμενο

Behringer UCG-102 USB Sound Card


respecttheo7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ενδιαφερεσαι να παρεις αυτη την καρτα ηχου σου προτεινω να κοιταξεις αυτη εδω που ειναι ακριβως το ιδιο πραμα και σου ερχεται με λιγοτερο απο 10 ευρω  8) 8)

 

http://www.ebay.com/itm/New-USB-Guitar-Interface-Link-Cable-line-PC-MAC-Recording-/190619183693?pt=Guitar_Accessories&hash=item2c61c9ea4d

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε για αστείο.

 

 

Δηλαδή πώς θα ακούγεται?Δε θα ακούγεται δυνατά ή ποιοτικά θα έχω πρόβλημα?

 

Όταν πήρα ενισχυτή κατάλαβα το λάθος. Αν υπολογίσεις κάρτα και αξιοπρεπή ηχεία γύρω στα 150euro, τότε αξίζει μάλλον να  πάρεις ενισχυτή, έστω και κάποιο φθηνό και μια πεταλιέρα για να πειραματιστείς με ήχους.

 

Ναι αλλά τότε θα ξεφύγω πολύ οικονομικά.Η αρχική μου σκέψη ήταν για έναν λαμπάτο ενισχυτή αλλά βλέπω οτι δεν είναι συμφέρον και οικονομικά και πρακτικά(για μέσα στο σπίτι).Επίσης μέσω υπολογιστή θα έχω μεγαλύτερη ευκαίρια να πειραματίζομαι με ήχους.Δε ξέρω τι λες?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άποψη που εξέφρασα αφορούσε τα προσωπικά μου βιώματα. Τώρα η κάρτα ως επιλογή δεν είναι και η καλύτερη. Γι' αυτό και σου πρότεινα την Alpha Lexicon που έπεσε στα 62 ευρώ.(κανένα 40αρι μεταχειρισμένη) Με ένα ζευγάρι  ακουστικά κάνεις δουλειά, αλλά δεν έχεις την αίσθηση που σου δίνει ο ενισχυτής. Αν τα οικονομικά είναι χάλια (όπως όλων μας..) τότε δες μήπως τη βρεις μεταχειρισμένη.Εγώ πριν 2 μήνες την έδωσα 20ευρώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ενδιαφερεσαι να παρεις αυτη την καρτα ηχου σου προτεινω να κοιταξεις αυτη εδω που ειναι ακριβως το ιδιο πραμα και σου ερχεται με λιγοτερο απο 10 ευρω  8) 8)

 

http://www.ebay.com/itm/New-USB-Guitar-Interface-Link-Cable-line-PC-MAC-Recording-/190619183693?pt=Guitar_Accessories&hash=item2c61c9ea4d

 

Την πηρα εγω και επιβεβαιωνω οτι ειναι η ιδια με την behringer, ακομα και το pc την αναγνωριζει ως behringer και παιρνουν και τους ιδιους οδηγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.com/itm/New-Guitar-USB-Interface-Link-Cable-PC-MAC-Recording-/180721433642?pt=Guitar_Accessories&hash=item2a13d63c2a

 

Ορίστε, είναι ακριβώς το ίδιο εάν θελήσεις να το πάρεις τελικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο μια προχειρη αναζητηση που εκανα η συγκεκριμενη καρτα εχει μερικα θεματακια απο πλευρας καθυστερησης,υπαρχει καποιος κατοχος της συγκεκριμενης καρτας να μας διαφωτισει?

Keep true to the dreams of thy youth...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που πηρα απο το ebay την αντιγραφη behringer (οπως ειπωθηκε ειναι ακριβως η ιδια καρτα) δεν εχω καμια απολυτως καθυστερηση. Απλα θελει τους σωστους ASIO drivers.

Εγω εβαλα αυτους που ειχε η καρτα (της behringer ειναι) και ολα καλα.

Δεν ξερω πως θα συμπεριφερθει με τους ASIO for all.

 

Μπορει να μην ειναι η καλυτερη καρτα στον κοσμο, αλλα για 10 ευρω δεν εχει ανταγωνιστη. Για ερασιτεχνικα πραγματα ειναι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ειναι ευκολο να δωσεις καποια τιμη σε μιλισεκοντ, εγω για παραδειγμα χρησιμοποιω την FCA202 ,επισης της ιδιας εταιριας μονο που ειναι firewire και με το Guitar Rig σε pc διπλοπυρηνο λειτουργικο ΧΡ και 3 γιγα μνημη εχω 4ms καθυστερηση.

Keep true to the dreams of thy youth...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου