Προς το περιεχόμενο

Peavey Vypyr 30


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά και καλή χρονιά,

 

Διάβασα σε αρκετά τόπικ του φόρουμ να προτείνεται ο εν λόγω ενισχυτής και θα ήθελα να ζητήσω τη γνώμη σας.Μου φαίνεται αρκετά οικονομικός http://www.thomann.de/gr/peavey_vypyr_30.htm 166 ευρώ!!! σε σχέση με τον ήχο και τα εφέ που έχει

Επίσης αυτό που με παραξενεύει είναι πως προτείνεται κυρίως για heavy και thrash metal.Οκ από το βίντεο παρατήρησα οτι έχει αρκετά δυνατά και βρόμικα γκάζια αλλά η πληθώρα των εφέ που έχει μπορεί να χρησημοποιηθεί και για άλλα είδη(blues,rock,hard rock etc.)Tι λέτε?

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την άποψη μου είναι πάρα πολύ καλός ενισχυτής ανεξαρτήτως είδους μουσικής, αν και η δύναμη του είναι στις μεταλιές. Άλλα σίγουρα, λόγω πληθώρας εφέ και ενισχυτών μπορεί να τα καταφέρει παντού πολύ καλα. Στα λεφτά που κοστίζει δε νομίζω πως υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο σε modelling, θα τον αγόραζα άνετα αν μου χρειαζόταν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είχα modeling (vox vt-30) ο οποίος έχει και λάμπα στο τελικό στάδιο, νομίζω ότι την αμεσότητα και την ζεστασιά της λάμπας δεν την φτάνουν. Αλλά έχουν πλησιάσει σε μεγάλο βαθμό.

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είχα modeling (vox vt-30) ο οποίος έχει και λάμπα στο τελικό στάδιο, νομίζω ότι την αμεσότητα και την ζεστασιά της λάμπας δεν την φτάνουν. Αλλά έχουν πλησιάσει σε μεγάλο βαθμό.

 

αχα....για μέσα στο σπίτι ήταν βολικός?απο πλευρά έντασης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου