Προς το περιεχόμενο

Έμμονο Γκρίζο - H Δίψα


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε funky όντως ωραία η άνοιξη και όντως δεν έπαιζα μπάσο τότε. ;D (αρνητικός παράγοντας ίσως? :D)

Αυτόν τον ..σκατόηχο έχω σχεδόν πάντα από τότε που πήρα το sansamp rbi αλλά ούτε αυτό το μαραφέτι κατάφερε να σπάσει την παράδοση που λέει πως ο ήχος μου δεν αρέσει σε κανέναν άλλο πάρα μόνο σε μένα ;D. Έχει να κάνει πολύ πάντως με το πως κοπανάω το δεξί στις χορδές.

Τώρα, να σου εκθέσω το γνωστό παραμύθι περί ..άποψης, περιττεύει.. (στην δική μου αναφέρομαι ;))

 

Αν μπω στο μυαλό σου, να φανταστώ ότι θα ήθελες το σόλο με συνδυασμό tremolo/chorus ας πούμε? Ενδιαφέρον θα ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε funky όντως ωραία η άνοιξη και όντως δεν έπαιζα μπάσο τότε. ;D (αρνητικός παράγοντας ίσως? :D)

Τι αρνητικός ρε? Πας καλά? Γαμώ είναι!

(Θυμάμαι όταν ψάχνανε τα παιδιά μπασίστα είχα σκεφτεί να δοκιμάσω κι εγώ αλλά λόγω του ότι έτρεχα με live τότε δεν μπορούσα κι άλλη μπάντα...)

Όσον αφορά τον ήχο στο μπάσο δεν είπα ότι δεν μ'αρέσει γενικά... Για το κομμάτι όμως θα ήθελα κάτι πιο στυλ αρχές 90 nirvana κι όχι κάτι τόσο 00s core... Τι μπάσο είναι?

Ναι το σόλο θα το γούσταρα με tremolo/chorus/delay... Γενικά είμαι πολύ φαν αυτού του ήχου...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το κομμάτι όμως θα ήθελα κάτι πιο στυλ αρχές 90 nirvana κι όχι κάτι τόσο 00s core... Τι μπάσο είναι?

 

Ok, ο Νovoselic είναι βασική επιρροή μου (παικτικά και ηχητικά) και τον τιμώ συχνά μέσα στο cd, ίσως όχι στο συγκεκριμένο.

Το μπάσο είναι Yamaha BB424x.

 

Thanks@gvour ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου