Προς το περιεχόμενο

Αγορα imac για μουσικη παραγωγη


captain556

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα...

Πηρα την μεγαλη αποφαση να αναβαθμησω το στουντιακι μου με ενα imac 21.5" 2,5ghz μοντελο 2011.

Απλα θελω να μου πειτε αν θα εχω καποιο θεμα με τα προγραμματα που δουλευω,μην πεταξω τσαμπα λεφτα.

 

Εδω και χρονια χροισημοποιω το reason ,αυτη την στιγμη εχω την τελευταια εκδοση το

reason 6.

Αλλα θα ηθελα καποια στιγμη να δοκιμασω και το logic.

Εξωτερικα οργανα μουσικης δεν χροισημοποιω.

 

Επισεις θα ηθελα να ρωτησω αν το logic studio 9 υπαρχει σε σπασμενη εκδοση ?

Δεν θελω να σκασω 500 ευρω χωρις να το δοκιμασω.

Ευχαριστω

 

Edit. Ξεχασα να αναφερω οτι εχω και 2 studio monitor m-audio studiophile BX-5A

Καρτα ηχου M-audio fast track ,και ενα midi keyboard της maudio

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Απάντηση για σπασμένο δε θα πάρεις απ'εδώ... Καλώς θέλεις να το δοκιμάσεις, αλλά αν η εταιρία δε δίνει demo δε θα έχεις τύχη εδώ...

 

Τώρα βέβαια που το πρόγραμμα είναι στα 199$ (http://www.apple.com/logicpro/ ) δεν το λες και ακριβό πιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντηση για σπασμένο δε θα πάρεις απ'εδώ... Καλώς θέλεις να το δοκιμάσεις, αλλά αν η εταιρία δε δίνει demo δε θα έχεις τύχη εδώ...

 

Τώρα βέβαια που το πρόγραμμα είναι στα 199$ (http://www.apple.com/logicpro/ ) δεν το λες και ακριβό πιά...

 

 

Δεν το ειχα προσεξει οτι δινουν το logic pro και ξεχωριστα.Μπορω να πω πολυ καλη τιμη.Ποιο φθηνα και απο το reason 6 που εσκασα 380.

Επισεις για να μην παρεξηγηθω ,και γω ειμαι κατα της πειρατειας αλλα υπερ του try before buy ,και οταν η εταιρια δεν δινει ντεμο ,το σπασμενο ειναι μονοδρομος.

Αλωστε και το reason σπασμενο το ειχα ,αλλα εφοσον με καλυπτε το αγορασα...

 

Καμια γνωμη για το mac που με καιει και περισσοτερο εχουμε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σε γενικές γραμμές τα iMac,Macbook,κλπ είναιθ σχεδιασμένα κυρίως για βίντεο,φωτο και ήχο!Άρα σίγουρα δεν θα το μετανιώσεις,και αν βοηθάει ΝΑΙ εγώ είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος.Αυτό φυσικά εξαρτάται και απο σένα...Τωρα όσον αφορά το logic,το δουλευω καιρό τώρα,και αξίζει.Αν θες να το δουλέψεις λίγο να δεις τι παίζει,αγορασε το Light Edition που κυκλοφορει μέσω ίντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Παιδιά σορρυ που γράφω εδώ,(μην ανοίγω καινούργιο θέμα) μιά απορεία με ένα τέτοιο http://www.plaisio.gr/Computers/Desktop/All-in-one-computers/Apple-iMac-MC813GR-Z0M6-MC813GR-Z0M6.htm θα ήμουν κομπλέ για μουσικη παραγωγή ?Επίσης προβλέπεται καποιο καινούργιο μοντέλο απο την APPLE?,Και πόσο future proof ειναι η λύση αυτη? κάρτα ήχου θα χρησιμοποιώ την ux2 line6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με €1800 ξερεις τι PC φτιαχνεις? Εκτος κι αν θελεις οπωσδηποτε Apple. Αλλα €1800 για εναν i5 και 512ΜΒ gfx...."ειναι πολλα τα λεφτα Αρη"... 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με €1800 ξερεις τι PC φτιαχνεις? Εκτος κι αν θελεις οπωσδηποτε Apple. Αλλα €1800 για εναν i5 και 512ΜΒ gfx...."ειναι πολλα τα λεφτα Αρη"... 8)

Ξέρω ότι όλοι έχουμε βαρεθεί τις συζητήσεις pc vs mac αλλά όταν βλέπεις 1800 και i5 πως να μην σχολιάσεις?  :)

Guybrush Threepwood...mighty pirate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o i7 ξεφεύγει..

Ναι, ξεφευγει. Αν τον βρεις μεσα σε Mac. Αν τον βρεις μεσα σε PC, μια χαρα ειναι, και σου μενει και....κανα χιλιαρικο να αγορασεις και κατι αλλο.... :P

Τεσπα αφου θες Mac αντε αγορασε Mac, δικα σου ειναι τα λεφτα. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Παιδιά σορρύ αν σας πρίζω δέν πήρα mac ακόμη ...πήρα το krome και μόνιτόρ πρώτα Τώρα στο θέμα μάς σκέφτομαι το mac mini + cubase 7 http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Computer/Macmini/Apple-Mac-mini-2-5-GHz-Dual-Core-i5-500GB-/-5400rpm-4GB-RAM/art-PCM0011955-000 θα γίνει δουλειά με αυτά ?γτ laptop έχω μη πάω στο macbook pro γτ πάει στά 1300ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου