Προς το περιεχόμενο

Ωδή εις τον λαικοπόπ επαγγελματία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεύτερη μέρα των χριστουγέννων βρίσκομαι σε επαρχιακή πόλη του βορα με πολύ κρύο.Ξύπνησα κατά τις 8 το βραδάκι αφού ταξίδευα όλη τη προηγούμενη νύχτα και ακούω κλαπατσίμπανα  ;D

Θα πέρασε καμιά ώρα μέχρι να πιώ ένα καφέ στο ξενοδοχείο και μην έχοντας τπτ καλύτερο να κάνω κατέβηκα στο παρακείμενο χώρο της εκδήλωσης.

 

Έπαιζαν συμπαθέστατα ,ήταν μια μπάντα αποτελούμενη από τον μαέστρο-κιμπορντίστα-που ήταν πανταχού παρών για να διορθώσει και να παροτρύνει τους νεώτερους ,γύρω στα 50+ και μπάσσο ,ντράμς,κιθάρα κάτι παληκάρια γύρω στα 30-30+

 

Θερμοκρασία ,γύρω στο μηδέν και με την ώρα κατέβαινε ,είχα αρχίσει να απορώ με τις αντοχές τους στο κρύο ,πλησίσα απ το πλάι στη σκηνή για να σιγουρευτώ ,ότι ΔΕΝ υπήρχε ΚΑΝΕΝΑ θερμαντικό σώμα επί σκηνής .

 

Οι άνθρωποι έπαιζαν άψογα παρά τα οποιαδήποτε παραστρατήμματα που σε όλους συμβαίνουν σε ένα λάιβ διάρκειας 3 ωρών και κάτω από αυτές τις συνθήκες .

 

Γενικά αντέχω το κρύο ,αλλά η απορεία μου ήταν πως άντεχαν ο κιθαρίστας και ο μπασσίστας να σκίζουν τα δάχτυλά τους  επάνω στα συρματόσχοινα  με τέτοιες θερμοκρασίες και να ακούγονται τόσο καλά.

 

Ο τραγουδιάρης συμπαθητικός -'οχι τπτ σπουδαίο ,αλλά μελετημένος ,χωρίς να ξεφεύγει ,κατά διαστήματα ,έπαιζε και με μια ακουστική .Δεν είχα ιδεα ποιός ήταν -δεν πολυπαρακολουθώ τιβί.

Αργότερα βγήκε και άλλος ένας με μια μια ακουστική που τραγούδαγε.Αυτός ήταν καλύτερος μουσικός και η φωνή του ήταν ταμάμ, το είχε το αντικείμενο ρε αδελφέ  ;D

 

Παίζαν έναν αχταρμά από διαφορετικά είδη .

Λαικά,ελληνικό ροκ  έντεχνο κλπ ........διασκευές ,αλλά καλά παιγμένες .Κάποια στιγμή ρώτησα μια παρέα δίπλα μου ποιοί είναι αυτοί .

Ο Βαρδής τζούνιορ με το Λιανό μου είπαν -συγνώμη δεν πάω σε μαγαζιά  ,ούτε παρακολουθώ επισταμένως τιβί , ούτε έιναι το στυλ μου.

 

Η συναυλία κράτησε μέχρι τις 11 το βράδυ ,γιατί δεν άντεχαν άλλο τα κοριτσάκια στους - βαθμούς ελαφρυά ενδεδυμένα και όχι γιατί οι άνθρωποι το παίξαν ντίβες .

Μπράβο τους και πάλι μπράβο τους ,θεωρώ ,πως σχεδόν κανένας εραστέχνης ροκάς σα και μένα ,δεν θα μπορούσε να βγάλει πρόγραμμα 3 ώρες ,ακόμα κι αν είχε τραγούδια , με τέτοιο κέφι και τέτοια ποιότητα  και κέφι .

Γιασάν σε όλους τους και καλή χρονιά σε όλους μας  :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τραγουδιάρης συμπαθητικός -'οχι τπτ σπουδαίο ,αλλά μελετημένος ,χωρίς να ξεφεύγει ,κατά διαστήματα ,έπαιζε και με μια ακουστική .Δεν είχα ιδεα ποιός ήταν -δεν πολυπαρακολουθώ τιβί.

Αργότερα βγήκε και άλλος ένας με μια μια ακουστική που τραγούδαγε.Αυτός ήταν καλύτερος μουσικός και η φωνή του ήταν ταμάμ, το είχε το αντικείμενο ρε αδελφέ

 

Ο Βαρδής τζούνιορ με το Λιανό μου είπαν

 

Ωραία όλα αυτά αλλά δεν μας είπες τελικά ποιός ήταν αυτός που σου άρεσε λιγότερο και ποιός ήταν ο δεύτερος που σου άρεσε πιο πολύ.

 

Καλή χρονιά.  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία όλα αυτά αλλά δεν μας είπες τελικά ποιός ήταν αυτός που σου άρεσε λιγότερο και ποιός ήταν ο δεύτερος που σου άρεσε πιο πολύ.

 

Καλή χρονιά.  :)

 

Ελα να πεφτουν τα στοιχηματα...πονταρω Λιανο για πρωτο...

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου