Προς το περιεχόμενο

1st clip


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Noiz ήταν ένας από τους λόγους (ο μεγαλύτερος?) που ξανάρχισα να παίζω κιθάρα πριν απο 2 μήνες μετά από πολλά χρόνια. Αγόρασα μιά strat πουλώντας την παλιά μου κιθάρα και τον mustang 1, με αυτά κάθισα σήμερα το απόγευμα και έγραψα στο λάπτοπ αυτό το κλιπάκι,αυτοσχεδιάζω σε Α αεόλιαν πάνω σε ακόρντα που είχα εμπνευστεί ;D παλαιότερα. Αν δεν βαριέστε ακούστε το, εννοείτε ότι κάθε σχόλιο δεκτό.

1st_project.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Noiz ήταν ένας από τους λόγους (ο μεγαλύτερος?) που ξανάρχισα να παίζω κιθάρα πριν απο 2 μήνες μετά από πολλά χρόνια.

 

Κάτι παρόμοιο θα έλεγα οτι συνέβη και με την δική μου περίπτωση πριν απο 5 χρόνια... :)

 

Ωραίο το κλιπ, ίσως να κοίταζες λίγο να μην ακούγεται τόσο κονέκτ ο ήχος σου, ειδικά η καθαρή lead κιθάρα "ξύνει" πάρα πολύ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα χρειάζομαι πολύ δουλειά στα της ηχοληψίας και των εγγραφών σε pc,το μόνο μου ελαφρυντικό είναι ότι δεν έχω ηχεία μόνιτορ,όλα τα άκουγα από τα μεγαφωνάκια  του λάπτοπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξου λίγο με virtual cabinets.

Κατέβασε αυτό το freeware... http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Audio/Audio-Plugins/keFIR.shtml

 

...και μετά ψάξε στο νετ για "cabinet impulses" τις οποίες θα του φορτώσεις.

Εδω πχ θα βρεις αρκετές...

http://bedroomproducersblog.com/2010/10/01/free-sample-shootout-6-best-free-guitar-cabinet-impulse-responses/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ longshadow για τα προγράματα που αναφέρεις,ο mustang ειχε το amplitube fender LE που για να πω την αλήθεια δεν με ενθουσίασε και γι'αυτό δεν το χρησιμοποιώ,καρφί τον ενισχυτή με usb στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξανάρχισα να παίζω κιθάρα πριν απο 2 μήνες μετά από πολλά χρόνια

 

Μπράβο σου. Διέκρινα στο παίξιμό σου μουσικότητα και ουσία ειδικά για κάποιον που απείχε. Welcome back.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου