Προς το περιεχόμενο

Νέα από το Winter NAMM 2012


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το επόμενο στάδιο ίσως είναι ενσωματωμένος ss σκληρός, με απευθείας εγγραφή (κατ' επιλογήν) και automatic pitch correction στα εφφέ. Ίσως ακόμα να μπορείς να προεπιλέξεις κλίμακα, και αν παίξεις κάτι εκτός, είτε δεν θα ακούγεται, είτε θα ακούγεται ο κοντινότερος φθόγγος της προεπιλεγμένης κλίμακας.

Από παλιό δικό μου post! Τι στο καλό, noiz διαβάζουν όλοι? ;D ;D ;D ;D

 

http://www.guitarnoize.com/namm-2012-the-parker-atdf842-maxx-fly-with-antares-auto-tune-technology/

 

http://www.guitarnoize.com/namm-2012-peavey-antares-announce-the-peavey-at-200-guitar-featuring-auto-tune-for-technology/

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το Polytune Mini λογικα δεν θα επρπεπε να ειναι πιο φτηνο απο το κανονικο Polytune γιατι συμφωνα με το Thomann οχι μονο δεν ειναι πιο φτηνο αλλα ειναι και πιο ακριβο  ???.Πιο ακριβο που λεει ο λογος ενα ευρω ειναι η διαφορα αλλα συνηθως η μικροτερες version καποιον προϊοντων υποτιθεται πως ειναι πιο φτηνες.

 

http://www.thomann.de/gr/tc_electronic_polytune.htm

 

http://www.thomann.de/gr/tc_electronic_polytune_mini.htm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ήθελα να το ποστάρω, από ντροπή μάλλον...  ::)

 

Το έχουμε ξεφτυλίσει τελείως το θέμα... καλά εδώ θα μου πεις οι περισσότεροι συνθέτες απ'αυτούς που βγάζουν λεφτά (δηλ. όσοι κάνουν μουσική για κινηματογράφο, διαφημίσεις, κλπ, αλλά και γράφουν 15 ποπ χιτάκια την εβδομάδα) δεν χρησιμοποιούν καν πραγματικές κιθάρες στις δουλειές τους, αυτό μας πείραξε.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήθελα να το ποστάρω, από ντροπή μάλλον...  ::)

 

Το έχουμε ξεφτυλίσει τελείως το θέμα... καλά εδώ θα μου πεις οι περισσότεροι συνθέτες απ'αυτούς που βγάζουν λεφτά (δηλ. όσοι κάνουν μουσική για κινηματογράφο, διαφημίσεις, κλπ, αλλά και γράφουν 15 ποπ χιτάκια την εβδομάδα) δεν χρησιμοποιούν καν πραγματικές κιθάρες στις δουλειές τους, αυτό μας πείραξε.

Σωστός, αλλά τα συγκεκριμένα προϊόντα νομίζω φίλτατε ότι έχουν άλλη αγορά στόχο! ;)

Και επιμένω σε κιθάρες με ενσωματωμάνο ss σκληρό ή memory cards (και εφφέ εννοείται) που θα γράφεις κιόλας κατά το δοκούν! Δεν νομίζω ότι είμαστε μακριά πια! Τι λες?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από παλιό δικό μου post! Τι στο καλό, noiz διαβάζουν όλοι? ;D ;D ;D ;D

 

...το Auto-tune for guitar είχε ήδη ανακοινωθεί επίσημα 3 μήνες πριν το ποστ σου, και ανεπίσημα ακουγόταν και πιο πριν.  :P

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το Auto-tune for guitar είχε ήδη ανακοινωθεί επίσημα 3 μήνες πριν το ποστ σου, και ανεπίσημα ακουγόταν και πιο πριν.  :P

Με κάθε ειλικρίνεια δεν το ήξερα! ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός, αλλά τα συγκεκριμένα προϊόντα νομίζω φίλτατε ότι έχουν άλλη αγορά στόχο! ;)

Και επιμένω σε κιθάρες με ενσωματωμάνο ss σκληρό ή memory cards (και εφφέ εννοείται) που θα γράφεις κιόλας κατά το δοκούν! Δεν νομίζω ότι είμαστε μακριά πια! Τι λες?

 

Μωρέ ας φτιάξουν ό,τι θέλουν, αρκεί να παραμείνει η βασική αρχή που αφορά την κιθάρα ως μουσικό όργανο, άσχετα αν είναι πρώϊμη αναγεννησιακή κιθάρα ή το τελευταίο διαστημικό μοντέλο: ότι ο ήχος φτιάχνεται από τα δάκτυλα. Αν ξεφύγουμε απ'αυτό, η κιθάρα χάνει όλο τον προσανατολισμό της ως το πιο "ανθρώπινο" όργανο (πάντα kateme, YMMV κλπ).

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάθε ειλικρίνεια δεν το ήξερα! ;)

 

Αστειεύομαι!!! :)  (αν και ότι έγραψα είναι τσεκαρισμένο)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστειεύομαι!!! :)  (αν και ότι έγραψα είναι τσεκαρισμένο)

Και τώρα δηλαδή εγώ πώς θα παίζω "out"? ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πώς θα παίζεις "οut", αλλά ξέρω πως αν το Autotune for guitar γίνει "in" όπως το κανονικό Autotune... ζήτω που καήκαμε. Τα ακουστικά μας νεύρα έχουν υποστεί μη αναστρέψιμη βλάβη τόσα χρόνια με τα γνωστά καραγκιοζιλίκια των "ρομποτικών" φωνητικών - φαντάσου τι έχει να γίνει με αυτό.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου