Προς το περιεχόμενο

Ασυρματα ποντικια-Καταλληλα για audio pc?


airborne

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αρκετο ψαξιμο σε διαφορα φορουμ παλαιοτερα ειχα διαβασει οτι ασυρματα πληκτρολογια και ποντικια δεν ειναι καταλληλα για ενα DAW computer διοτι μπορει να προκαλεσουν θορυβο και διαφορα αλλα προβληματα.

 

Περασε αρκετος καιρος απο τοτε και ειπα να ρωτησω μηπως κανεις εδω στο noiz εχει μαθει κατι καινουριο ενθαρρυντικο για τη χρηση ασυρματων σε ενα "μουσικο"PC. Ειδικα τωρα που οι τιμες τους εχουν πεσει αρκετα ειναι ακρως δελεαστικα μερικα απο αυτα 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασε αρκετος καιρος απο τοτε και ειπα να ρωτησω μηπως κανεις εδω στο noiz εχει μαθει κατι καινουριο ενθαρρυντικο για τη χρηση ασυρματων σε ενα "μουσικο"PC. Ειδικα τωρα που οι τιμες τους εχουν πεσει αρκετα ειναι ακρως δελεαστικα μερικα απο αυτα 8)

 

Δεν είναι θέμα τιμής, είναι θέμα των μπαταριών που τελειώνουνε πάντοτε την πιο ακατάλληλη στιγμή. Απέφυγέ τα και πάρε κάποιο πολύ καλό ενσύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ έχω πρόβλημα με το ασύρματο ποντίκι που χρησιμοποιώ εδώ και δυο χρόνια. Απλά επειδή όπως είπε και ο eye ποτέ δεν ξέρεις πότε θα τελειώσει η μπαταρία καλό είναι να έχεις πάντα κάποιες extra για backup. Ένα ποντίκι της logitech που χρησιμοποιώ το τελευταίο 5άμηνο, του αλλάζω μπαταρία κάθε 1,5 μήνες. (είναι και ανάλογα με τη χρήση). Παράσιτα και πρόβληματα δεν έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε κι εγώ έχω προβλήματα. Μόνο απαραίτητο ΠΑΝΤΑ να έχεις backup ένα κουτάκι μπαταρίες και να βάλεις τον πομπο/δέκτη σε σημείο που να μη μπλέκεται το καλόδιό του με άλλα, γιατί δε θα πιάνει καλά.

 

Από πλευράς θορύβου ούτε κατά διάνοια, ΤΙΠΟΤΑ. Χρησιμοποιώ, παρεμπιπτόντως, keyboard + mouse της microsoft, την οποία δεν αλλάζω με τίποτα στα συγκεκριμένα hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησημοποιώ εδώ και 3 χρόνια ένα ασύρματο ποντικάκι usb. Δεν έχω κανένα πρόβλημα και το αλλάζω μπαταρίες περρίπου ανά 3μήνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου