Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για μαγνήτες!


Rockid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρες forum  8)

 

Έχω ένα alder jackson σώμα και αρχίζω σιγά σιγά να το φτιάχνω..

βήμα πρώτο. μαγνήτες.

 

Επειδή έχω σταματήσει να αγοράζω καινούργια , κοίταξα στις Αγγελίες και βρήκα διάφορα deals. sh10 full shred, jb (του 1987 !) ,tb6 (όλοι duncan) και έναν Dimarzio super 3!

(bridge position όλα)

Προσωπικά , απ'τα demo μ'άρεσε πιο πολύ ο Dimarzio, αλλά δεν είμαι σίγουρος  :-\ (Plus, το duncan look είναι πολύ μπροστά αν και ίσως είμαι ο μόνος που το πιστεύω  ;D )

 

Ζητώ λοιπόν γνώμες!!

 

Ευχαριστώ παιδιά!

We roll tonite to the guitar bite...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τους L-500 και κατω....κλασικος ροκ βιντατζ ηχος...και οχι μονο...

 

Για blues rock εχω τους L90 και ειναι μιαααα χαρα για πιο πολλα γκαζια οι αλλοι...

 

http://wildepickups.com/Wilde_Bill_s_Twin_Blades.html

 

 

http://www.youtube.com/results?search_query=bill+lawrence+l500xl&oq=bill+lawrence&aq=1&aqi=g10&aql=&gs_sm=c&gs_upl=6953l15890l0l19172l22l19l2l5l5l0l328l1983l0.7.2.1l10l0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα alder jackson σώμα και αρχίζω σιγά σιγά να το φτιάχνω..

βήμα πρώτο. μαγνήτες.

Εκτός απ'τον Bridge ποιους άλλους σκέφτεσαι να βάλεις ή για τι μαγνήτες είναι σκαμμένο το σώμα?

 

Από dirty blues μέχρι maximum Μεταλ των 80s(ή Sabbath ξέρω γω)

Ψηφίζω και εγώ τον DiMarzio.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω νομιζω οτι για ετσι οπως το περιγραφεις πρεπει να κοιταξεις να βρεις το dimarzio super distortion που τα κανει ολα αυτα που ζητας... το σουπερ 3 δεν τον εχω ακουσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός απ'τον Bridge ποιους άλλους σκέφτεσαι να βάλεις ή για τι μαγνήτες είναι σκαμμένο το σώμα?

Ψηφίζω και εγώ τον DiMarzio.

 

 

Είναι SSH. με pickguard(SH) θα βάλω bridge τον Dimarzio (μάλλον  :P ) και για πάνω σκεφτόμουν έναν διπλό σε μέγεθος μονού , ίσως dimarzio pro track αν θυμάμαι καλά το μοντέλο (js2400 δες) ή κανέναν Hot rails.

We roll tonite to the guitar bite...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι SSH. με pickguard(SH) θα βάλω bridge τον Dimarzio (μάλλον  :P ) και για πάνω σκεφτόμουν έναν διπλό σε μέγεθος μονού , ίσως dimarzio pro track αν θυμάμαι καλά το μοντέλο (js2400 δες) ή κανέναν Hot rails.

Αν βάλεις κάτω τον Super 3, για πάνω ψάξε να βρεις τον Fast Track 2 ή τον καινούριο του Billy Corgan.

http://www.dimarzio.com/pickups/strat/hum-canceling-strat/dimarzio-bc-1

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δεν πάω μια τους DiMarzio. Μου ακούγονταν πάντα "πλαστικοί". Ο Bill Lawrence του video σπέρνει λίγο!!! ;D

 

 

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δεν πάω μια τους DiMarzio. Μου ακούγονταν πάντα "πλαστικοί". Ο Bill Lawrence του video σπέρνει λίγο!!! ;D

 

 

 

Το λιγο ειναι λιγο....Ψαξε τον Παππου Μπιλ και θα καταλαβεις περι τινος προκειται....!!

Δυστηχως αυτη την στιγμη δε εχω κιθαρα με διπλους τους παππου για να ακουσεις απο κοντα ...αλλα εαν θελεις να ακουσεις τους μονους του σε συνδιασμο με εναν twinn blade ευχαριστως να κανονισουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου