Προς το περιεχόμενο

Squier 51


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 196
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μολις με πηραν τηλεφωνο απ τον Θωμα και μου παν πως δεν υπαρχει 51 vintage blonde και την πηρα μαυρη... Γαμ*%&$#$#...ΘΑ ΤΗΝ ΒΑΨΩ!!

 

Μην τη βάψεις, κάνε εκείνη την πατέντα με τα γκραφίτι :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα χω ετσι και την τελε και την 51;;; Βλακεια!! Που θα παει, κατι θα σκεφτω... Θα παω στο επομενο εργαστηριο του εξαμηνου, θα την λουσω με πυκνο θειικο οξυ και μετα εκει να δεις relicing!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα χω ετσι και την τελε και την 51;;; Βλακεια!! Που θα παει' date=' κατι θα σκεφτω... Θα παω στο επομενο εργαστηριο του εξαμηνου, θα την λουσω με πυκνο θειικο οξυ και μετα εκει να δεις relicing!!![/quote']

 

Καλά... αναλόγως των συνθηκών (αν δεν είναι 4 κιλά το σώμα), το συζητάμε να τα αλλάξουμε... σου δίνω το blonde και μου δίνεις το δικό σου γκραφιταρισμένο. You dig? 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μολις παρελαβα το (απο χρονια) νεκρο μπρατσο για την 51 η για την τελε μου (οπυ κατσει καλυτερα):

 

 

DSCN2275-1.jpg

DSCN2274-1.jpg

 

Abraxas αν δεν με λυπηθεις ουτε μετα απο αυτες τις εικονες, ο Θεος θα σου μετατρεψει τις κιθαρες σε μπουζουκια, και θα χει και δικιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Abraxas αν δεν με λυπηθεις ουτε μετα απο αυτες τις εικονες' date=' ο Θεος θα σου μετατρεψει τις κιθαρες σε μπουζουκια, και θα χει και δικιο.[/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ο ποιος? :roll: :lol: :lol:

 

Anyway, θα το γράψω, μην ανησυχείς, ξεκίνα εσύ με τα γκραφίτι και εδώ είμαστε! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Αστο καλό δεν άντεξα με σας εδώ μέσα και χτύπησα κι εγώ μια τέτοια. Πολύ καλό όργανο για τα λ7 του.

 

Ο λαιμός μπορώ να πω ότι μου έκανε καλή αίσθηση, αν και θα τον προτιμούσα λίγο πιο χοντρό.... ( :oops: ). Πάντως στα τάστα δεν βρήκα κάποιο αιχμηρό μετά το 12ο που λέγανε πολλοί εδώ μέσα! Δεν ξέρω... έτυχε; πέτυχε; διορθώθηκε; μπας και τελικά είχε δίκιο ο sf που έλεγε περί συστολής του ξύλου; Οι μαγνήτες μου φάνηκαν κι εμένα απρόσμενα ικανοποιητικοί! Και η γέφυρα δεν μου πολυτρίζει, τουλάχιστον όχι στον βαθμό που παραπονιόντουσαν οι προηγούμενοι και με το κόλπο της βαζελίνης έπαψε να τρίζει τελείως! 8O

 

Από την άλλη οφείλω να παραδεχτώ ότι το pickguard είναι επιεικώς για τον λεο! ¶χρηστο. Με το που το κοιτάς χαράζεται! Α ναι και φαίνεται ότι τσιγκουνεύτηκαν και στο βερνίκι! Ο λαιμός είναι σαν να ακουμπάς απ΄ευθείας το ξύλο (ξέρετε αυτή η αίσθηση που έχει το χέρι όταν ακουμπά σε τάβλα ένα πράμα! )

 

Με διάφορες προτάσεις από αυτό το thread εδώ έχω ήδη βάλει μπροστά για κάποιες ψιλομετατροπές. Ξέρετε τα κλασικά: Γέφυρα, hot liverpool ή hot nashville σε χρώμιο για bridge μαγνήτης, Alnico ή lipstick (έτσι για το παρδαλό του πράγματος) ως neck μαγνήτης και κάτι κλειδιά, όλα αυτά από GFS. Εναλλακτικά θα μπουν οι duncan sh4 (αν κι έτσι οι μαγνήτες α κοστίζουν όσο ολόκληρη η κιθάρα :lol: )

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλορίζικη!!! :lol:

 

Boukaw7, αφού ξέρεις ότι εδω μέσα κυκλοφορούμε διάφοροι ηδoνοβλεψίες....please...photos..please. :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα δεν θα σου κάνω το χατήρι ακόμη! Η κλασσική μαύρη είναι. Φωτογραφίες μετά το χειρουργείο σε κανά 1-2 μήνες!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

Το ανασύρω μετά από καμπόσους μήνες για να ρωτήσω 1 πράμα: Που μπορώ να βρω τα τεχνικά χαρακτηριστικά της; Ιδίως με ενδιαφέρει το μπράτσο, καθώς μου έκατσε ταμαμ στο χέρι! Μέχρι και η απουσία του λούστρου πλέον μου κάθεται σαν αίσθηση ταμαμ, παρόλο που φώναζα στην αρχή!

 

Λοιπόν ξέρει κανείς τα χαρακτηριστικά της, ή τουλάχιστον να προτείνει κάποιο site;

 

Α ναι και έχω μπλεχτεί πιο πολύ στο τι να της κάνω. Οπότε όποιος προτείνει και κανά μαγνήτη, πέραν από που ανέφερα στο προηγούμενο ποστ μου, για βιντατζοκαταστάσεις 1 χαρά κούκλος θα είναι :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου