Προς το περιεχόμενο

Hagstrom Bass HB4 Ηρθε επιτελους


ozmo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο θεμα που ανοιξα εδω στο Noiz και αφου πηρ ααπαντησεις διαφορες αποφασισα τελικα να αγορασω το εν λογω μπασσακι το οποιο εφτασε στα χερια μου προχθες και απο τοτε δεν το εχω αφησει...

 

Ειναι Short scale και μου ηρθε με χορδες 0.40. Εχει δυο διπλους μαγνητες με δυνατοτητα split. Συνολικα εχει 6 επιλογες :

Neck humbucker

Bridge Humbucker

neck&Bridge Humbucker

Neck Single

Bridge single

Neck&Bridge Single

Αυτη ειναι και η σειρα που παιζουν στο sample που ανεβασα.

 

Γενικα δεν εχω και πολυ μεγαλη εμπειρια απο πολλα  διαφορετικα οργανα και αυτο μου εχει κανει τεραστια εντυπωση απο την ευελιξια του και απο το ευρος των ηχων που βγαζει.

 

υγ1:Για την ηχογραφηση του sample χρησιμοποιησα το mxr bass di+ με το eq ουδετερο.

τα rffs ειναι απο εδω www.myspace.com/supermantequila αμα σας αρεσουν τσεκαρετε

 

υγ2: Audiokosta σευχαριστω πολυ για τις γνωσεις που μοιραστικες μαζι μου οσον αφορα τα short scale ειναι οντως μια αλλη οπτικη για το παιξιμο του μπασσου και πιστευω ολοι θα πρεπει να εχουν ενα  ;D

Hagstrom_hb4_sample.mp3

hhb1.thumb.jpg.c40085ae96002248a5d4e534bd2b18fa.jpg

hhb2.thumb.jpg.6283da6d61e8aa97153396144a4a63a8.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μετα απο θεμα που ανοιξα εδω στο Noiz και αφου πηρ ααπαντησεις διαφορες αποφασισα τελικα να αγορασω το εν λογω μπασσακι το οποιο εφτασε στα χερια μου προχθες και απο τοτε δεν το εχω αφησει...

 

Ειναι Short scale και μου ηρθε με χορδες 0.40. Εχει δυο διπλους μαγνητες με δυνατοτητα split. Συνολικα εχει 6 επιλογες :

Neck humbucker

Bridge Humbucker

neck&Bridge Humbucker

Neck Single

Bridge single

Neck&Bridge Single

Αυτη ειναι και η σειρα που παιζουν στο sample που ανεβασα.

 

Γενικα δεν εχω και πολυ μεγαλη εμπειρια απο πολλα  διαφορετικα οργανα και αυτο μου εχει κανει τεραστια εντυπωση απο την ευελιξια του και απο το ευρος των ηχων που βγαζει.

 

υγ1: Audiokosta σευχαριστω πολυ για τις γνωσεις που μοιραστικες μαζι μου οσον αφορα τα short scale ειναι οντως μια αλλη οπτικη για το παιξιμο του μπασσου και πιστευω ολοι θα πρεπει να εχουν ενα  ;D

Απίστευτο  :o :o

Και μόλις σου έγραφα pm για το άλλο μιας και αύριο θα ανέβαινα στα μέρια σου.

 

Καλορίζικο, καλόπαιχτο και καλώς ήλθες  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλόπαιχτο...

 

από βάρος πως είναι?

έπαιζα πριν 2-3 με την χαγκστρομ κιθάρα ενός φίλου και μου έκανε εντύπωση το βάρος της (200 κιλά...) ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλόπαιχτο...

 

από βάρος πως είναι?

έπαιζα πριν 2-3 με την χαγκστρομ κιθάρα ενός φίλου και μου έκανε εντύπωση το βάρος της (200 κιλά...) ??? ???

 

ναι η αληθεια ειναι οτι ειναι καπως βαρυ, λιγο παραπανω απο το squier p-bass που εχω

αλλα λογω της κοντης ταστιερας (μαλλον) η αισθηση που σου δινει ειναι οτι το βαρος πεφτει πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ακούγεται όμως έτσι πριμάτο;

 

Παίζεις πένα όπως το ακούω..

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ακούγεται όμως έτσι πριμάτο;

 

Παίζεις πένα όπως το ακούω..

 

Α ναι ξεχασα να το αναφερω ειμαι πενατος τυπος  ;D

 

Α και οποτε περνας απο εδω και εχεις χρονο ριξε ενα τηλ να παιξεις και να το δεις απο κοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Φίλτατε Οzmo!

1)Mήπως θα μπορούσες να ποστάρεις ηχητικό δείγμα με δάχτυλoπαίξιμο;

2)To'χεις ακόμα;

3)To πουλάς;  ;D  8)

 

Έχω χαζέψει με το όργανο.Έχει αρκετά ηλεκτρισμένο,επιθετικό αλλα παράλληλα κρυστάλινο ήχο χωρίς ξύσιμο τύπου high output precision!

 

 

Eυχαριστώ!

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η αληθεια ειναι οτι ειναι καπως βαρυ, λιγο παραπανω απο το squier p-bass που εχω

αλλα λογω της κοντης ταστιερας (μαλλον) η αισθηση που σου δινει ειναι οτι το βαρος πεφτει πισω

Λογικο να ειναι βαρυ γιατι το σωμα ειναι απο ΝΑΤΟ που ειναι αρκετα βαρυ.

  Καλοριζικο και καλοπαιχτο.Δεν ειχα παρει χαμπαρι οτι ειχες ανοιξει θρεντ και ρωτουσες αλλιως θα ανεβαζα και εγω ενα δειγμα μιας και μπασιστας μας ειναι (σχετικα) ευτυχης κατοχος ενος απο δαυτα  ;)

 

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπενθυμιζω οτι το thread ειναι Λαζαρος ;D

Φτουυυυυ

Γι'αυτο λες να .........

Δεν ειχα παρει χαμπαρι οτι ειχες ανοιξει θρεντ και ρωτουσες αλλιως θα ανεβαζα και εγω ενα δειγμα

 

Ρε το μαλακα το Χρηστο  ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου