Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια χρήσης για Roland Fantom G6


Comfis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γμτι εγώ δεν έχω αξιωθεί να παίξω λάιβ ακόμη με αυτό, κυρίως γιατί λάιβ παίζω πιο πολύ κιθάρες. Σε σημείο που θα ξεχάσω να παίζω πλήκτρα σε λίγο! όσο για το kurzweil δεν έχω ιδέα τι παίζει με αυτά.. ονομάστα αλλά πραγματικά δεν έχω ιδέα.. ποια είναι τα δυνατά του σημεία;;

 

Εγω το αγαπάω για 3 πραγματα.

 

Τον ηχο πιάνου του...δεν ειναι ο τοπ πλεον, με αυτα που εχουν βγει (μιλάμε  για οργανο του 99), αλλα δεν εχω βρει καποιον που να ταιριάζει στο παιξιμο μου περισσοτερο.

 

KB3 organ emulation. Οκ, παλι υπάρχουν καλυτερα πλεον, αλλα παλι αγαπάω το "μουντό" του Kurzweil.

 

Ορχηστρικοί ήχοι. Σχεδόν αχρηστοι σε πρακτικο επιπεδο για μενα, καθώς αποφευγω να παίζω δημοσια σε πληκτροφορα, ήχους που δεν ειναι προσομοιωση αλλου πληκτροφορου, αλλά τόσο ομορφοι και καλα προγραμματισμένοι, που μπορώ να τρώω ώρες με εναν τετοιο ηχο.

 

Συν το οτι ειναι το καλυτερο Midi controller...με 2 midi out...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε neeq, με πεθύμησες;; :P

 

Επανέρχομαι με το δεύτερο σόνγκι που κατάφερα να φτιάξω.. έτσι όπως πάω θα γίνει το κύριο μου χόμπι η μουσική πάλι!!

 

Άμα θες εσύ και άλλοι να ακούσετε!

 

dedicated, μια και με βοηθήσατε πολύυυυ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε neeq, με πεθύμησες;; :P

 

Επανέρχομαι με το δεύτερο σόνγκι που κατάφερα να φτιάξω.. έτσι όπως πάω θα γίνει το κύριο μου χόμπι η μουσική πάλι!!

 

Άμα θες εσύ και άλλοι να ακούσετε!

 

dedicated, μια και με βοηθήσατε πολύυυυ!

 

 

Έλα ρε, και λέω τι κανει αυτος, ακόμα δε βρήκε το κουμπι αυτοκαταστροφής του Fantom? ;D

 

Προτείνω σοβαρα (αν το θες κι εσυ φυσικά), να απευθυνθείς στη Roland. Νομίζω πως, αν δεν παράτησαν εντελώς το όργανο, θα τους ενδιέφερε πολύ να έχουν τα κομμάτια σου ως demo του τι μπορεί να κάνει κανείς με ένα Fantom G. Και θα ακουστείς σε ενα ευρύ κοινό ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα κοίτα να δεις θετικό φίντμπακ! γουότερφολ ευχαριστώωω πολύυυυ!!  βρε neeq λες; μου φαίνεται πολύ απίθανο να ληφθεί σοβαρά υπόψιν κάτι τέτοιο.. βέβαια δεν χάνω τπτ να το δοκιμάσω!!!

 

"Γεια σας παιδιά εκεί στη Ρόλαντ, τι κάνετε;; Χρησιμοποίησα το όργανό σας και έκανα παπάδες, τώρα σας δίνω άδεια να τα χρησιμοποιήσετε και εσείς για να πείσετε τον κόσμο να αγοράσει το όργανο, επειδή νιώθω μεγαλόψυχος, παλιόπαιδα"! :P

 

Σοβαρά τώρα, θα το δοκιμάσω, ποτέ δεν ξέρεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Να'μαι πάλι!

 

Ελπίζω να'στε όλοι καλάα! ιδού το νέο roland-ο-κατασκεύασμά μου:

 

 

Ελπίζω να σας αρέσει και αν έχετε κάποιες ιδέες για το πως να το προωθήσω, πείτε τις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου