Προς το περιεχόμενο

Κλεοπάτρα project


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άσχετο με την Κλεό αλλά μιας και το είχα αρχίσει...

 

 

DSC00174.jpg

 

Από δω και πέρα νομίζω θα ασχοληθώ με κουφωτές.... για να δούμε

 

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 328
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ειναι καιρός να πάρουμε τις κουφωτές σβάρνα σε όλες τις εκδόσεις ;D

 

Μπράβο αργύρη να ανεβαίνει ο πήχυς.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι οτι αυτο το ...χαλασμενο maple θα πρεπει να το κρυψεις με κατι opaque π.χ. μαυρο poly, σωστα?...

 

κριμα βρε παιδι μου να σου χαλασει ετσι...  :P

 

γι' αυτο λεω να σε απαλαξω απ' αυτην, μολις την τελειωσεις  ;D

 

P.S. θελω κλασσικη Tele bridge. Ευχαριστω!

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο αλλά δες τι λέει η Warmoth...

 

Spalted Maple (Acer macrophyllum-Pacific Maple):

 

This wood is actually the product of a dead or decaying tree. The dark lines are created by fungal attack. This wood is soft and punky and is only used as a thin laminate bookmatched top on flat top bodies with binding. Spalt is difficult to finish as it soaks up a lot of finish. Don't even think about doing a "do-it-yourself" finish on this stuff. Each piece of Spalted maple is quite unique. It looks awesome with a tobacco burst finish.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο αλλά δες τι λέει η Warmoth...

 

Spalted Maple (Acer macrophyllum-Pacific Maple):

 

This wood is actually the product of a dead or decaying tree. The dark lines are created by fungal attack. This wood is soft and punky and is only used as a thin laminate bookmatched top on flat top bodies with binding. Spalt is difficult to finish as it soaks up a lot of finish. Don't even think about doing a "do-it-yourself" finish on this stuff. Each piece of Spalted maple is quite unique. It looks awesome with a tobacco burst finish.

Ωραιος ο ray - δεν το ηξερα αλλα πιστευω με το κλασσικο λαδακι δεν θα εχει προβλημα

οποιος το εχει δοκιμασει ας μας πει

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες σας ευχαριστώ όλους να 'στε καλά!!

 

Δεν ξέρω αν θα την κρατήσω γιατί έχω ακόμα ξυλεία να πειραματιστώ ,αλλά όχι μαγνήτες να κάθονται , θα την αντάλλαζα με εργαλεία μόνο και μόνο για να την ξαναφτιάξω  και να έκανα και άλλες. Έχω άλλα δυο figured καπάκια ίσως κάνω και άλλα πράγματα στο μέλλον!

 

Το βερνίκι που θα μπει (όχι μαύρο πόλυ !!!  :o :o  ;D ;D) θα το περοσέξω. Ήδη έχω το σκραπ κομμάτι για δοκιμές. Και έχω διαβάσει και στο διαδίκτυο διάφορα. Και αυτό που έχει ποστάρει ο Ray (παίκτη πμ me για ακουόγραμμα κλπ) το χω καλά χαραγμένο στο μυαλό μου μιας και διάβαζα ό,τι είχε η Warmoth στο site της για χάζεμα από παλιά.

 

Δοκίμασα λάδι , σκέτο. Σκούρυνε το σκραπ τρελά και μετά από τρία χέρια ήταν σαν να μην το πέρασα. ΑΚΥΡΟ

 

Δοκίμασα να περάσω στόκο νερού και μετά  λάδι. Καλό αποτέλεσμα αλλά τα νερά σαν να πνίγονται. Θα δοκιμάσω δύο ακόμη πράγματα.

1.Κίτρινη ανιλίνη , στόκο , τρίψιμο ως τα 2500 grit και λάδια λάδια κλπ Νομίζω έρχομαι στα λόγια του messalion  ή γουέν ώλ έλς φέηλζ

2.Sealer και polyurethane  clear coat αλλά δεν έχω buffer oπότε θα βγει πάλι matte....

 

alderbody ίσως δημοπρατηθεί για εργαλεία θα δούμε!!  ??? ???  Πάντως θα σου εμπιστευόμουν άνετα τα ηλεκτρικά της  ;)

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπίσης να πω ότι από Σεπτέμβρη (ας ελπίσουμε ότι όλοι θα είμαστε καλά και θα μπορούμε)

 

o E.G. , o messalion , o WilliamSats , εγώ και αν θέλει και ο Nasokosm σας έχουμε μια έκπληξη

 

stay tuned

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου