Προς το περιεχόμενο

βοηθεια για αγορα tuner για μεταλλικο κρουστο


AWE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαιρετω ξανα παιδια. ψαχνω tuner που να ακουει ηχο και να βγαζει τι νοτα ειναι ωστε να κουρδισω με μαγνητες ενα ειδος μεταλλοφωνου. μου προτεινανε αυτο εδω: http://www.turbo-tuner.com/ αλλα ειναι εξαιρετικα ακριβο για μενα αυτη τη στιγμη. θα ηθελα να μου προτεινετε κατι φθηνο οποιος ξερει. προφανως κατι πολυ πιο οικονομικο απο το συγκεκριμενο που σας εδειξα, που να κανει ομως αυτην ακριβως τη δουλεια. να ακουει τη νοτα και να βγαζει στην οθονη ποια ειναι. ευχαριστω εκ των προτερων περιμενω παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα, δεν θέλει ούτε μπαταρία:

http://www.thomann.de/gr/fender_green_tuner_gt1000.htm

 

να κουρδισω με μαγνητες ενα ειδος μεταλλοφωνου.

Τι είν'τούτο πάλι;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προκειτε για κατι παρομοιο με αυτο,

 φτιαγμενο απο αδεια μπουκαλα πετρογκαζ και φυσικα κομμενο και βαμμενο και βαζωντας μαγνητες κατω απο τις γλωσσιτσες αλλαζουν οι νοτες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AAAAAAAAAA μαλιστα ! Αυτο το κουρδιστηρι πρεπει να ειναι προιον της Πρασινης αναπτυξης του Γιωργακη ! χειρο-powered !  ;D

 

Παραθετω βιντεακι παρομοιου οργανου

 

Ονομαζεται Hang και ειναι πολυ της μοδος !  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα, απλως αυτο που λες το hang δηλαδη κανει 2000 ευρω και δεν κουρδιζεται μετα παρα μονο οταν φτιαχνεται σε στανταρ κλιμακα. εγω μιλαω για απομιμηση φτιαγμενη απο πετρογκαζ που λεγεται tank drum. τεσπα, αυτο που το πιο πανω κουρδιστηρι απο thomann θα κανει δουλεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου