Προς το περιεχόμενο

Πως να χρησιμοποιήσω samples?


THIRDEYE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

hello! ΕΙΜΑΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ!

 

ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΕΙΣ ΣΤΟ PC ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ. ΔΟΥΛΕΥΩ ΤΟ CUBASE SX ME MIDI KEYBOARD KAI ΦΥΣΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ. ΨΑΧΝΟ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΣΥΝΘΕΤΕΙ ΜΕ SAMPLE ΗΧΟΥΣ (ΑΡΧΕΙΑ .WAV). ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΟ REASON ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Χρήστο σου προτείνω το Kontakt της Native Instruments το οποίο είναι Software Sampler. Λειτουργεί αυτόνομο (standalone) ή σαν plugin VST instrument με διάφορα προγράμματα που υποστηρίζουν VSTi όπως το Cubase κλπ Εκτός από wav, διαβάζει βιβλιοθήκες με ήχους από διάφορα hardware ή soft samplers (πχ AKAI S-1000/S-3000, Gigasampler, SF2, Halion, EXS, SDII, BATTERY, REAKTOR Map, LM4, AIFF , WAV from 8 to 32 bits and up to 192 kHz)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hello! ΕΙΜΑΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ!

 

Δόξα σοι Κύριε!

:lol:

Τες πα.

 

Το kontakt της ΝΙ πιστεύω θα σε καλύψει THIRDEYE.

Επίσης από την ίδια εταιρία υπάρχει και το Kompakt με κάπως περιορισμένες λειτουργίες στο sample editing .

Το NN-XT το sampler του Reason θα συμφωνήσω ότι είναι ελλιπές, καλά για το ΝΝ-19 δεν το συζητώ, τυπικό sampler με περιορισμένο sample editing...

Για να σαμπλάρεις λούπες υπάρχει και το Intakt. Δες τα όλα στο site…

http://www.native-instruments.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Παιδιά, επειδή λέω να μπω σε κάποιο πρόγραμμα απεξάρτησης από πειρατικά , υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε freeware? (κοιτάω και το αντίστοιχο τοπικ, αλλά έχω ψιλοχαθεί...)

Constant Shallowness Leads To Evil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου