Προς το περιεχόμενο

καλο καλώδιο balanced


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πρόσφατα άλλαξα από George L σε Lava καλώδιο για pedalboard και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος, τόσο με την ποιότητα όσο και με την πατέντα κατασκευής...

 

τσεκ:

 

αν σε ενδιαφέρει να τα βρεις στείλε μου p.m να σου πω που.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γεια χαρά ξανά

 

λοιπόν ένα-ένα:

 

Σε ό,τι αφορα στο fx loop, είναι ολόκληρη συζήτηση... ας πούμε τι level έχει το loop σου; Instrument ή line?

 

στο studio που παίζουμε χρησιμοποιώ εναν laney και εναν telegun.Στην αρχη το προβλημα μου το εβγαλε με τον telegun παρ ολα αυτα δεν ηταν αξιοπιστο σημειο αναφορας γιατι αν και γενικοτερα ειναι τερατα ο συγκεκριμένος εβγαλε πρόβλημα στο FX loop.συνηθως για την ενταση φωναζω τον ηχολήπτη και το ρυθμιζουμε στην μεση για να ακουγεται σχετικα δυνατα το loop station που χρησιμοποιω.

εννοεις με τι καλωδια συνδέομαι στο FX loop?αν ναι ειναι με instrument

 

τι καλωδια εχεις τωρα και τι πεταλια?

 

ολα ειναι Klotz, 2 ειναι bespeco(ιταλικα) και ενα ειναι REAN :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο studio που παίζουμε χρησιμοποιώ εναν laney και εναν telegun.Στην αρχη το προβλημα μου το εβγαλε με τον telegun παρ ολα αυτα δεν ηταν αξιοπιστο σημειο αναφορας γιατι αν και γενικοτερα ειναι τερατα ο συγκεκριμένος εβγαλε πρόβλημα στο FX loop.συνηθως για την ενταση φωναζω τον ηχολήπτη και το ρυθμιζουμε στην μεση για να ακουγεται σχετικα δυνατα το loop station που χρησιμοποιω.

εννοεις με τι καλωδια συνδέομαι στο FX loop?αν ναι ειναι με instrument

 

Ωραία, το πρώτο στοιχείο είναι ότι βάζεις Boss Loop Station στο fx loop. Εδώ ο Μαν. Χναράκης είναι πιο αρμόδιος να απαντήσει για το τι μπορεί να συμβαίνει. Δεν αναφερόμουν σε καλώδια πάντως, αλλά σε στάθμες εισόδου/εξόδου στο fx loop. Κάνε ένα google για να δεις πως λειτουργούν τα fx loop (γιατί είναι σεντόνι να το γράφουμε εδώ) και τι παίζει με τις στάθμες. Δεν είναι απαραίτητο να έχει πρόβλημα ένα loop για να δημιουργηθούν θέματα "ασυμβατότητας".

 

Και όπως έχω πει πολλές φορές και παρεξηγούμαι από τους κατόχους ενισχυτών με loops, δυστυχώς, 9 στα 10 είναι απλά είτε ένα insert point ανάμεσα στον προ- και τελικό ενισχυτή, ή -let's face it- τελείως ΓΤΠ. Ένα αξιοπρεπές loop, τεχνικά μιλώντας, κοστίζει αρκετά για να υλοποιηθεί. Αλλά αυτό είναι μια τεράστια άλλη συζήτηση.

 

Ίσως ήταν καλή ιδέα ένας mod να διαχωρίσει το θέμα από εκεί που ρωτάς για καλώδια, και επεκτείνεσαι στα fx loop, ώστε να συζητηθεί πιο εύκολα και να φαίνεται πιο καθαρά στις αναζητήσεις του φόρουμ.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου