Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για δάσκαλο


hampis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιάς και γίνεται λόγος για μαθήματα τον τελευταίο καιρό σκέφτηκα να ανοίξω ένα θέμα με την ανησυχία όμως μήπως θεωρηθεί διαφήμιση ή αθέμιτος ανταγωνισμός και τα συναφή.

 

Εαν νομίζουν οι mod ότι είναι καπως έτσι ας το σβήσουν

 

Λοιπόν από την εμπειρία σας πιό δάσκαλο θα προτείνατε για είτε αρχάριο είτε μεσοαρχάριο ντράμερ και γιατί ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Η απαντήσεις που περιμένεις να δεις είναι ονόματα και διευθύνσεις δηλαδή;

Οχι δεν είναι διαφήμιση αυτό που προτίνεις αλλά αν εγώ μπω και γραψω ότι ο καλύτερος δάσκαλος είμαι εγώ... εσένα πως θα σε βοηθήσει;

 

Υπάρχουν σχολές και δάσκαλοι που ακολουθούν συγκεκριμμένες μεθόδους. Ισως αυτό να σ' ενδιαφέρει;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαντήσεις που περιμένεις να δεις είναι ονόματα και διευθύνσεις δηλαδή;

Οχι δεν είναι διαφήμιση αυτό που προτίνεις αλλά αν εγώ μπω και γραψω ότι ο καλύτερος δάσκαλος είμαι εγώ... εσένα πως θα σε βοηθήσει;

 

Υπάρχουν σχολές και δάσκαλοι που ακολουθούν συγκεκριμμένες μεθόδους. Ισως αυτό να σ' ενδιαφέρει;

 

Ναι εννοω διεθυνσεις, σχολες, τιμές εμπειρίες ,μεθόδους κλπ, κάτι σαν έρευνα αγοράς όχι μόνο για εμένα αλλά και για κάποιους άλλους που πιθανόν ενδιαφέρονται

Εαν πεις εσύ ότι είσαι ο καλύτερος τότε απλά θα περιμένω να δω επιβεβαίωση από άλλους ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω κανει με διαφορους νταμερ μαθηματα ιδιαιτερα αλλα και σε ωδεια θα σου πω οτι ενας καλος ντραμμερ δεν μπορει να ειναι και καλος δασκαλος και σε αυτες τις περιπτωσεις χρειαζεσαι δασκαλο.Υπηρχαν καθηγητες που ηξεραν παπαδες αλλα εκαναν μαθημα οπως πανε καποιοι δημοσιοι υπαλληλοι στην δουλεια τους η δεν παταγαν στην ωρα τους και υπηρχαν και αλλοι που και αυτοι ειχαν απιστευτες γνωσεις αλλα ηθελαν να μεταφερουν τις γνωσεις τους σε σ'ενα και οχι να σε ξεπεταξουν στο 40λεπτο.Γενικα για να σου δωσω να καταλαβεις στους 7 καθητητες που γνωρισα σαν δασκαλοι αξιζαν οι 3.Τρια ωδεια μπορω να σου προτεινω τα οποια ειναι ο Νακας,ο Φακανας και το Modern music school  πανω απο το drumstore.Τωρα για τιμες μπορεις φυσικα να επικοινωνησεις ο ιδιος και να μαθεις τι σου προσφερει το καθε ενα εγω το μονο που μπορω να σου προτεινω με πμ ειναι εναν καθηγητη απο το Modern music school ο οποιος ειναι πολυ καλος δασκαλος και χαρακτηρας διαμαντι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά αυτά που λέει ο φίλος Tristan αλλά με το μειονέκτημα οτι για να φοιτήσεις σε κάποιο από αυτά τα ωδεία πρέπει να σου περισσεύουν 140 ευρώ τον μήνα, πόσο που θεωρώ υπέρογκο... Μιάς και είμαστε στο θέμα πάντως άμα μπορούσε κάποιος να προτείνει κάποιο ωδείο ή δάσκαλο στην περιοχή της Νέας Σμύρνης ή των Νοτίων Προαστείων γενικότερα θα του ήμουνα ευγνόμων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με την τοποθετηση του Tristan και τα ειπε πολυ ωραια.Προσωπικά δε σκεφτομαι τωρα να κανω μαθηματα (ειμαι αυτοδιδακτος) και επεστρεψα μετα απο..20 χρονια διάλειμμα αλλα θα ηθελα να ξερω γενικα τι ''παιζει'' στην αγορά και ποτέ δεν ξερεις...

 

Και βεβαια 140 ε το μηνα δεν ειναι και λιγα.Για ποσες ωρες μιλαμε ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μοντερν μιουζικ σκουλ που ξερω απο προσωπικη πειρα, ειναι 140 ευρω ανα μηνα για 1 ωρα μαθημα την βδομαδα!

και αν κανεις και δευτερο οργανο πεφτει στα 120 τον μηνα!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

modern music school για τυμπανα. και γενικοτερα, παντα επιλεγουμε τον καλυτερο. ο "κανονας": μρτριος δασκαλος για τον αρχαριο, καλος για τον προχβρνμενο δεν ισχυει με τη καμια. απλα βολευει τους κακους δασκαλους να συνεχισουν να καταστρεφουν κοσμο. πηγαινω στο mms για μπασο και επιβεβαιωνω πωσ μεσα υπαρχουν τουλαχιστον 6 ΠΟΛΥ καλοι καθηγητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι εχω κανει εναν χρονο κιθαρα στο μοντερν μιουζικ σκουλ και ο δασκαλος της κιθαρας ηταν ΤΡΟΜΕΡΟΣ.

ειναι σιγουρη προταση χωρις πολλα πολλα λογια! ;D

και εχω δουλεψει και με 3 δασκαλους αρκετες φορες και με δυο απλα για ενα μαθημα (για τυμπανα) παλι στο μοντερν μιουζικ σκουλ και για αλλους εχω να πω καλα πραγματα και για αλλους οχι!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου