Προς το περιεχόμενο

Υπαρχει usb καλλωδιο με on/off για καρτα ηχου ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλημερα , εχω την line 6 ux2 οπου παιρνει ρευμα απο το usb του υπολογιστη και δεν χρειαζεται εξωτερικο ρευμα ... Το θεμα ειναι οτι δεν εχει κουμπι on/off ωστε να κλεινει και επειδη την εχω συνδεσει με ακουστικα λογω του οτι δεν εχω monitors , αναγκαζομαι ολη την ωρα να βαζω ακουστικα....

 

Θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε , αν υπαρχει καποιο καλλωδιο usb με on/0ff switch ωστε να μπορω να την κλεινω και να ακουω απο τα ηχεια του λαπτοπ τις ωρες που δεν ηχογραφω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα, τουλάχιστον όχι κάτι που να κυκλοφορεί ευρέως (αφήνω ένα μικρό περιθώριο να το έχει φτιάξει κάποιος και να μην το έχω δει).

 

Να σε ρωτήσω γιατί θέλεις κάτι τέτοιο ενώ μπορείς να βγάζεις το καλώδιο από την υποδοχή της κάρτας; Δε νομίζω ότι θα σου παίρνει πάνω από 1-2 δευτερόλεπτα ή ότι θα γλυτώσεις κάποιον κόπο πατώντας ένα διακόπτη αντί να βγάζεις ένα βύσμα.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα, τουλάχιστον όχι κάτι που να κυκλοφορεί ευρέως (αφήνω ένα μικρό περιθώριο να το έχει φτιάξει κάποιος και να μην το έχω δει).

 

Να σε ρωτήσω γιατί θέλεις κάτι τέτοιο ενώ μπορείς να βγάζεις το καλώδιο από την υποδοχή της κάρτας; Δε νομίζω ότι θα σου παίρνει πάνω από 1-2 δευτερόλεπτα ή ότι θα γλυτώσεις κάποιον κόπο πατώντας ένα διακόπτη αντί να βγάζεις ένα βύσμα.

 

Ok ετσι ειναι αλλα εχω την αισθηση οτι αν αυτο γινεται 10 φορες την φορες , ισως καποια στιγμη φθαρει το usb input του λαλτοπ...  ? σωστο η οχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρησιμοποιείς ένα πολύμπριζο με on of που δινεις ρεύμα στην πεταλιέρα δεν θα κάνεις την ίδια δουλειά?

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/ProductImages/600x600/1596365.jpg

 

υπάρχει αυτό, το'χω, δεν ξετρελάθηκα κιόλας, τρώει κάτι ψιλοσκαλώματα, αλλά οκ, είναι για τη χρήση που θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρησιμοποιείς ένα πολύμπριζο με on of που δινεις ρεύμα στην πεταλιέρα δεν θα κάνεις την ίδια δουλειά?

 

H συγκεκριμενη καρτα δεν χρειαζεται ρευμα... Δουλευει απο το usb και μονο...

 

http://www.plaisio.gr/ProductImages/600x600/1596365.jpg

 

υπάρχει αυτό, το'χω, δεν ξετρελάθηκα κιόλας, τρώει κάτι ψιλοσκαλώματα, αλλά οκ, είναι για τη χρήση που θες

 

αυτο φενεται μια χαρα... Χρειαζεται εξωτερικη πηγη ρευματος η  μονο απο usb ? Οταν λες κωλληματα τι εννοεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, δεν γίνεται στα windowz με κάποιο απλό τρόπο να επιλέγεις ποιο θα είναι το audio output device?

 

γινεται αλλα θελω κατι χειροκινητο για πιο γρηγορα... και ευκολα... Σιγουρα υπαρχουν κι αλλες λυσεις αλλα εμενα θα με βολευε κατι τετοι περισσοτερο... Τωρα αν δεν βρω αυτο που ψαχνω , ετσι οπως λες θα το κανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου