Προς το περιεχόμενο

The Smiths - Bigmouth Strikes again (cover)


Vegeterian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακόμα μία φορά ένα αγαπημένο κομμάτι απο το φίλο sentin3lgr και μένα! Ελπίζω να σας αρέσει! Ο Φάνης δούλεψε πολύ πάνω στη μίξη και έχει κάνει πολύ καλή δουλειά όπως επίσης και στις κιθάρες! Τον ευχαριστώ για την ευκαιρία να τραγουδίσω το κομμάτι αυτό έστω και αν δε το είχα και πάρα πολύ!  ;D

Περιμένουμε σχόλια και παρατηρήσεις ! Καλή ακρόαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καταρχάς ΜΠΡΑΒΟ για την επιλογή του κομματιού. 

Και μόνο γι΄αυτό 10΄.

Άλλο ένα 10' , που σηκώθηκε από την καρέκλα ο sentin3lgr. ;D ;D ;D ;D

Πολύ ωραίο ήταν Μπράβο σας,

Νίκος φωνή + attitude 20 με τόνο!

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα πολύ αγαπημένα μου κομμάτια

 

Κιθάρα: πολύ καλά, λίγο παραπάνω προσοχή στο κραντσαριστό κομμάτι στο ρυθμό.  Γενικά το παίξιμο είναι κάπως άνευρο, πράγμα αναμενόμενο αφού ο κιθαρίστας είναι και ακέφαλος.

 

Φωνή: πρόβλημα προφοράς, κατά τα άλλα μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο ήταν, το vibe το πήρα.

 

 

 

Αν έψαχνα να βρώ αρνητικά θα ήταν μόνο στον τρόπο απόδοσης (του αοιδού) που πήγαινε σε πιο dark σχήματα και όχι σε Morrissey, και στην επιλογή της κιθάρας. Μα με Ibanez?  ???

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ευχαριστούμε άπαντες για το χρόνο σας και ακόμα περισσότερο αυτούς που σχολίασαν και είπαν την αποψή τους! Λέει πολλά πραγματικά! Χαίρομαι που άρεσε το κομμάτι γιατί είναι ένα πολύ αγαπημένο μας  και απότι βλέπω και πολλών!!!  :)

 

Καταρχάς ΜΠΡΑΒΟ για την επιλογή του κομματιού. 

Και μόνο γι΄αυτό 10΄.

Άλλο ένα 10' , που σηκώθηκε από την καρέκλα ο sentin3lgr. ;D ;D ;D ;D

Πολύ ωραίο ήταν Μπράβο σας,

Νίκος φωνή + attitude 20 με τόνο!

:D

Λάκη ευχαριστούμε πάρα πολύ για το χρόνο σου πραγματικά χαίρομαι πάρα πολύ που σου άρεσε το σύνολο!!! Άντε τώρα που τον σηκώσαμε το Φάνη να δούμε στο επόμενο μπας μας φυτρώσει και το κεφάλι γιατι όλοι μιλούν για τον ακέφαλο κιθαρίστα χαχαχαχα  :P

 

Πάααρα πολύ ωραίο!!!γενικά μου άρεσουν πολύ οι επιλογές σας, σας έχω ξανακούσει και δηλώνω φαν σας :D

 

Ευχαριστούμε πολύ οι επιλογές είναι όλες του Φάνη ο οποίος πάντα έρχεται με κομματάρες πραγματικά!  ;D

 

Από τα πολύ αγαπημένα μου κομμάτια

 

Κιθάρα: πολύ καλά, λίγο παραπάνω προσοχή στο κραντσαριστό κομμάτι στο ρυθμό.  Γενικά το παίξιμο είναι κάπως άνευρο, πράγμα αναμενόμενο αφού ο κιθαρίστας είναι και ακέφαλος.

 

Φωνή: πρόβλημα προφοράς, κατά τα άλλα μια χαρά.

 

Σε ευχαριστούμε φίλε! Για τη κιθάρα δε ξέρω εμένα με τις λίγες γνώσεις μου και με αυτό που είδα μου φάνηκε πάρα πολύ καλή προσπάθεια! Τώρα για τη προφορά, συνήθως δεν εχω πρόβλημα τώρα ίσως να βλέπεις κάποια σημεία που όντως να είναι προβληματική! Ευχαριστούμε πολύ  :)

 

Ωραίο ήταν, το vibe το πήρα.

 

 

 

Αν έψαχνα να βρώ αρνητικά θα ήταν μόνο στον τρόπο απόδοσης (του αοιδού) που πήγαινε σε πιο dark σχήματα και όχι σε Morrissey, και στην επιλογή της κιθάρας. Μα με Ibanez?  ???

 

Ευχαριστούμε Νέστορα και χαίρομαι πολύ που σου άρεσε. Στην αρχή όταν το έπιασα το κομμάτι έκανα μία βερσιον που πάνω κάτω μιμούμουν τη φωνή του Morrissey οπότε και ήταν κακή εκτέλεση. Οπότε το έπιασα μετά με το δικό μου τρόπο και ίσως βγήκε μια λίγο πιο dark όπως είπες εκτέλεση. Ιδικά σε 2-3 σημεία φαίνεται αυτά αρκετά! :) Ευχαριστούμε και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλογή κομματιού (αν και τους βαριέμαι τους Smiths μετά το 3ο -4ο τραγούδι) και ερμηνεία (κάτι διαφορετικό) μου άρεσαν

Η παραγωγή του κομματιού δεν με τρέλλανε αλλά ήταν οκ.

Αρκετά καλή προσπάθεια.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου