Προς το περιεχόμενο

Τραγούδια για αρχάριους κιθαρίστες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά' date=' βιάστηκα δεν καλοδιάβασα, δεν εννόησα καλώς τί θέλατε να πείτε, κι αυτό είναι όλο.κάτι ο παρορμητισμός [b']κάτι κατάλοιπα που ακούω από θλιβερούς έλληνες του στυλ και ποιος είναι ο cobain kai oi red hot...[/b] όλα μαζί μου βγάλαν τον κακό μου εαυτό. ε, μη φάμε και ξύλο, είπαμε συγγνώμη. αλλά τον τσαμπουκά όμως τον έχετε έτοιμο... τέλος πάντων κάντε ότι νομίζετε. εγώ θα βάλω νερό στο κρασί μου...

ciao...

 

Ακομα δεν εννοώ τι θέλει να πει ο ποιητής... Δεν πειράζει. Βαρέθηκα έτσι κι αλλιώς. Παω να ακούσω Krabathor.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγώ θα βάλω νερό στο κρασί μου... ciao...

 

Που να καταλάβετε ρε θλιβεροί' date=' εδώ ο πραγματικός Έλλλλλληνας δείχνει όλο του το μεγαλείο. Και σεις τίποτα.

 

Ακομα δεν εννοώ τι θέλει να πει ο ποιητής... Δεν πειράζει. Βαρέθηκα έτσι κι αλλιώς. Παω να ακούσω Krabathor.

 

Ουστ θλιβερέ κάφρε. ¶κου κει Krabathor. ¶κου καμιά καραγκούνα να μορφωθείς.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέσπα, ο φίλος κατάλαβε ότι ουσιαστικά άλλα νόμισε στην αρχή και άλλο ήταν το θέμα, ότι τελικά έκανε μια εσφαλμένη τοποθέτηση. ¶ρα, δεν υπάρχει λόγος να συνεχιστεί το τζέρτζελο και να εξακολουθούμε να μένουμε off-topic. Ας τελειώσει εδώ.

 

Τα μόνα που θα προσθέσω για να μη μείνουν αναπάντητα τα ερωτήματα του φίλου aback είναι:

 

1) Καλώς ή κακώς τα nicknames είναι στα αγγλικά παγκοσμίως και για λόγους σωστής λειτουργίας των websites.

2) Φασολάδα = τραγούδι με βασικά ακόρντα Λα-Φα-Σολ-Λα (με αυτή τη σειρά)

3) Τα ελληνικά στο forum ΔΕΝ είναι εθιμικός αποκλεισμός των greeklish! Είναι κανόνας λειτουργίας του forum τον οποίο συμφωνείς να ακολουθείς (μαζί με άλλους κανόνες) κατά την εγγραφή σου. Είναι μάλιστα αναρτημένος φάτσα κάρτα στην αρχική σελίδα του Noiz!!! :roll:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λοιπόν, επειδή φέρω ένα μέρος της ευθύνης για τον τσαμπουκά ας εξηγήσω. :lol:

 

Ο aback είναι φίλος και παλιός bandmate. Του είχα μιλήσει για το noiz και περαστικός ... έκανε τη λ@μ@κία.

 

 

Ρε aback.....

 

....

αλλά τον τσαμπουκά όμως τον έχετε έτοιμο...

...

 

Ναι ρε συ.... δεν καταλαβαίνεις? Ήταν το πρώτο σου post.

Είναι κάπως σαν να καθόμαστε σ' ένα δωμάτιο κάποια παρέα και να συζητάμε ...και να άνοιξες την πόρτα και να είπες:

 

- "ΕΕΕΕ, ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ". :lol:

 

Τι περίμενες? Να σου πουν "πες μας κι άλλα"? Αν δεν σε "έπιανα" αμέσως από το nick.... έπρεπε να δεις τι θα σου είχα "σούρει" εγώ :lol: :lol: .

 

Λοιπόν, aback μίλα μας σωστά και (παρόλη την επειρία σου) θα δεις ότι έχεις να κερδίσεις κάτι ακόμα συμμετέχοντας στο noiz. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα λέει ο Χαρίλατρος, απλά να προσθέσω πως σε αυτήν την περίπτωση

 

Είναι κάπως σαν να καθόμαστε σ' ένα δωμάτιο κάποια παρέα και να συζητάμε ...και να άνοιξες την πόρτα και να είπες:

 

- "ΕΕΕΕ' date=' ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ". :lol: [/quote']

 

θα έπρεπε τουλάχιστον να έβαζες ένα απλό ερωτηματικό στο τέλος της φράσης σου. Χωρίς ερωτηματικό όντως θα γινόσουν υπέρ του δέοντος προκλητικός.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην του την πεφτετε μωρε του ανθρωπου' date='ζητησε συγγνωμη...

 

(δεν ειμαι εγώ ο γνωστός του)[/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Θ Ε Ο Σ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Welcome to the boards, και ψύχραιμα :) Με τι ασχολείσαι αλήθεια από μουσική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεός ναι συμφωνώ (δεν είμαι γνωστός του)χα χα χα.είμαι τραγουδοποιός,με ένα album ήδη σε κυκλοφορία, και ένα δεύτερο το οποίο όμως δεν ξέρω εάν τελικά βρει το δρόμο της κυκλοφορίας για πολλούς και διάφορους, προσωπικούς και μη, λόγους.

(επ' αυτού δε θα ήθελα να πω τίποτα άλλο -περί album δηλαδή- και για όσα είπα μπορεί να πιστοποιήσει την ακρίβεια τους, σεβαστό μέλος της παρέας σας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

(επ' αυτού δε θα ήθελα να πω τίποτα άλλο -περί album δηλαδή- και για όσα είπα μπορεί να πιστοποιήσει την ακρίβεια τους' date=' σεβαστό μέλος της παρέας σας).[/quote']

 

Σιγά μην τα πιστοποιήσει και ο ΕΟΦ. :lol:

 

Σαν πολύ δεν μιλήσαμε -off topic- για την πάρτη σου ρε aback? :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Έλα να γυρίσουμε στο θέμα μας. :wink:

 

Εσύ, σε έναν που ξεκινάει τώρα....και νοιώθει πελαγωμένος....ποιά τραγούδια θα του πρότεινες να αρχίσει να γρατσουνάει για να αισθαθεί λίγο καλύτερα? Για να αρχίσει να νοιώθει ότι δεν έχει "ένα βουνό" μπροστά του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου