Προς το περιεχόμενο

Ασφαλής διαγραφή αρχείων ενημέρωσης


WilliamSats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι θα ήταν καλό να μάθουμε τον λόγο για τον οποίο ο ΟΡ θέλει να διαγράψει ανάλογα αρχεία. Ίσως η λύση να μην είναι εκεί που ψάχνει.

 

Εγώ πάντως αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι θέλει να διαγράψει τα uninstall information των windows updates που έχει ήδη κάνει.

 

And isn't it ironic, don't you think?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρέξε και ένα cmd από την εκτέλεση , μπές στην μαύρη οθόνη και από εκεί από το c:\ τρέξε ένα del *.tmp /s αυτό εγώ το έγω βαλει αυτόματα να γίνεται κάθε μέρα, αλλά το disk cleanup για αρχή είναι καλή λύση

Rock is deader than dead - Shock is all in your head

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως έγραψα και πριν, το έγραψε πολύ μπερδεμένα, από τη μιά μιλάει για backup αρχεία, κι από την άλλη για αρχεία που κατεβαίνουν για να γίνει η αναβάθμιση και μετά μένουν αμανάτι

 

εγώ ποντάρω ένα πεντάευρω στο δεύτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον μόνο φάκελο που βρήκα με κάτι...installers είναι εδώ, αλλά δεν ξέρω αν είναι ασφαλές να τα σβήσω.

C:\Windows\Installer

 

Κατά τ'άλλα κάτι temp, restore points κλπ τα έχω σβήσει και το κάνω συχνά (χειροκίνητα), λόγο έλλειψης χώρου στον σκληρό του λειτουργικού.

 

Επίσης στον φάκελο temp δεν αποθηκεύονται τα installer files των win updates. Παλιά στα XP ήξερα που είναι και το έβρισκα, στα Vista το έχω χάσει λίγο.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου