Προς το περιεχόμενο

Drummin' - D.Klonis


Klonos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εσυ davidoff εχεις ορεξη μου φαινεται .Το ποιο ειναι  το νοημα του forum το αφηνω αναπαντητο

Γιατι ; Γιατι και στο forum προσφερουμε κατι :πχ.Γνωση ,συμβουλη και αμα ερθει η ωρα ανεβαζουμε καποιο βιντεο η clip στα αντιστοιχα sections ωστε να μπορουμε να ακουσουμε τη γνωμη των αλλων.

Επισης γιατι μπερδευεις τα σκ@τ@ με το γιαουρτι.Ποιος σου ειπε οτι η μουσικη για τις μαζες ειναι μονο ο Γονιδης η τα εκπαιδευμενα αυτια ακουνε μονο Ξενακη.Και βεβαιως η προσωπικη μου αποψη ειναι ολα αυτα που γραφω .Αλλα εισαι τοσο επιεικως περιεργος που θελεις να μας πεισεις οτι ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ;Το εγραψα με μεγαλα γραμματα οτι ειναι συμβουλη προς τον klono αν σκοπευει να ακολουθησε το επαγγελμα.Η δεν διαβαζεις σωστα η εισαι προκατειλλημενος απεναντι μου.Ας μην συνεχισω τις διευκρινησεις γιατι μπορει να εξελιχθουν σε τιποτα αλλο.

δεν ειπα οτι προσπαθεις να επιβαλεις την αποψη σου απλα ΚΡΙΝΩ οτι αυτα που λες ειναι λανθασμενα και οτι δεν ειναι ευγενικο να λες σε καποιον οτι η μουσικη του ειναι χωρις νοημα ποσο μαλλον οταν το αιτιολογεις και με αυτο το τροπο και ποσο μαλλον οταν ο συγκεκριμενος σκιζει. κατα τα αλλα peace  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειπα οτι προσπαθεις να επιβαλεις την αποψη σου απλα ΚΡΙΝΩ οτι αυτα που λες ειναι λανθασμενα και οτι δεν ειναι ευγενικο να λες σε καποιον οτι η μουσικη του ειναι χωρις νοημα ποσο μαλλον οταν το αιτιολογεις και με αυτο το τροπο και ποσο μαλλον οταν ο συγκεκριμενος σκιζει. κατα τα αλλα peace  ;D

 

Γιατι δεν εγραψα οτι ο klonos ειναι εξαιρετικος παικτης; Πηγαινε παλι απο την αρχη και ξαναδιαβασε  ;D

Το οτι σκιζει δεν μου λεει τιποτα ακομα.Αν συγκεντρωσω 4 μουσικους με πολυ καλα τεχνικα στοιχεια και αρχισω να παιζω για παρτη μου η για 20 φιλους (γιατι τοσοι μαζευονται σε τετοιου ειδους gigs ) θα εχω σκισει ;τι ακριβως ;οτι θα πουν οι κολλητοι μου ''μεγαλε εισαι και ο πρωτος''

Και καλα ο klonis ειναι μικρος και δικαιολογειται εδω αυτα τα βλεπω σε ωριμους ηλικιακα και παικτικα μουσικους και απορω ;

Αν πας εξω οι μουσικοι που παιζουν με τις φιρμες  πολλοι ειναι απο τα μεγαλυτερα ταλεντα της jazz &fusion αλλα ψωμακι τρωνε απο την ικανοτητα να παραγουν μουσικη που θα φερει λεφτα στο ταμειο της φιρμας και μετα σε αυτους. Παραδειγματα χειροπιαστα: Vinnie COLAUITA ,Steve Gadd,Manu Cache κλπ.Αυτα απο τους ντραμμερς ΑΛΛΟ κραυγαλεο παραδειγμα Gregg Fillinganes (Toto τελευταια και δυο χιλιαδες αλλα σεσσιον τουλαχιστον.

Και για να κλεισω το ΤΑΛΕΝΤΟ πρεπει να το εκμεταλλευεσαι γιατι αλλοιως θα μεινεις ταλεντο σε οποιαδηποτε δουλεια και να κανεις ειδικα δε στη μουσικη που μια ζωη πρεεπι να μελετας κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης το νόημα του φορουμ για κάποιους εδώ είναι να τσιμπάνε μαθητές.

 

Εαν νομιζεις οτι αυτο που εμεινε απο αυτον που φωτογραφιζεις ειναι η προσπαθεια του να τσιμπησει μαθητες προφανως δεν εχεις διαβασεις ολα τα ποστ του.

Ακομα ομως και εαν σκοπος του ηταν αυτος που ειναι το προβλημα ??

Και αληθεια ολοι εμεις οι υπολοιποι που μαθαμε τοσα απο τα ποστ του αλλα δεν τσιμπησαμε ??

 

Klonos ειδα τα βιντεακια σου και ειναι πολυ καλα ! Δεν καταλαβα ομως το ερωτημα σου ποιο ειναι, εκτος και εαν μου διαφευγει κατι...Εκτος και εαν εννουσες να κριτικαρουμε το παιξιμο σου , να πουμε τι μας αρεσει και τι οχι και τετοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Klonos ειδα τα βιντεακια σου και ειναι πολυ καλα ! Δεν καταλαβα ομως το ερωτημα σου ποιο ειναι, εκτος και εαν μου διαφευγει κατι...Εκτος και εαν εννουσες να κριτικαρουμε το παιξιμο σου , να πουμε τι μας αρεσει και τι οχι και τετοια.

Μας έδωσε την παιχτική και μουσική του ταυτότητα μπαίνοντας στο noiz! Τόσο απλά. ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας έδωσε την παιχτική και μουσική του ταυτότητα μπαίνοντας στο noiz! Τόσο απλά. ;)

 

Οκ

απλα μπερδευτηκα γιατι δε ζητησε τιποτα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ο Δημητρης ειναι πολυ σεμνος σαν ανθρωπος και σα μουσικος.

Δεν τον εχω ακουσει να περιαυτολογει ποτε και στο ελαχιστο.

Επειδη ομως πραγματι δε γινεται συχνα καποιος νεοεισελθων στο Νοιζ να βαζει 3 βιντς φανηκε καπως ακομψο στον Περη και ισως σε αλλα παιδια.

Δεν ειναι απαραιτητο οτι εγινε απο υπερβολικη αυτοπεποιθηση.

Καποιες φορες αν δεν ξερεις το μπαγκγκραουντ ενος φορουμ-καλως η κακως- η εισοδος μπορει να γινει με "λαθος" τροπο-δεν ξερω βεβαια και ποιος ειναι ο σωστος.

 

Σ οτι αφορα το μουσικο μερος τον εχω ακουσει να παιζει ροκαμπιλι,σκληρο ροκ ν ρολλ,παραδοσιακο μπλουζ στυλ Sonny Boy,hard rock,Stones και ενα καρο αλλα πολυ καλα και πειστικα αλλα δυστυχως τον κερδισε αυτο το Φουζιον ;D ;D.

Στα λεγα Δημητρακη οτι θα σε χαλασει αυτο το πραμα γιατι εισαι ροκερ.

Βαλε τωρα τα φραγκα που ειπαμε στην τραπεζα +20%-ειπα οτι ακριβως συμφωνησαμε- και ολα ΟΚ. :P

Παντως ΕΙΡΗΝΗ παιδες. ;D ;D

Σιγουρα ο Περικλης λεει οτι λεει με καλη προθεση.

Ο καθενας εχει τη γνωμη του και δε μπορει να συμφωνουμε παντα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καταλαβα οτι ειναι σεμνος γιατι δεν εχει βγει να απαντησει.ΑΥΤΟ ειναι και το respect που απο δω και περα θα εχει απο μενα τουλαχιστον .Πραγματι οτι λεω το λεω γιατι θελω τα νεα παιδια να ειναι υποψιασμενα αλλα και ετοιμα να μπουν( εφοσον θελουν) στο χωρο με πιθανοτητες και σοβαρη επαγγελματικη σταση .

Ευχαριστω Gvour για την παρεμβαση που ελυσε καποιες αποριες .Κερδισες και το στοιχημα . ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου