Προς το περιεχόμενο

Doublebass Leg Motion


Exterminator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

What's this!

 

 

Η μεκκα των πεταλιων κατασκευαστικα οταν πρωτοβγηκε..Πανω σε αυτο το μοντελο βασιστηκανε ολα τα μοντελα της Tama, Dw κτλ κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  Εγώ απο την άλλη, επειδή είμαι σε φάση που ξεφορτώνομαι πράγματα, μελετώντας τον Morello, πρόσεξα ένα πετάλι με υπερυψωμένο το σημείο της φτέρνας, ώστε και να μην κρέμμεται το πόδι στον αέρα και να παίζεις με τον αστράγαλο ξεκολλημένο ταυτόχρονα, μόνο που δεν βρίσκω αυτό το είδος πεταλιού και δεν έχω δοκιμάσει την πραγματική εργονομία του

  Στο 5.40΄

      Joe Morello: Drum Method 2 -- Around the Kit

         

 

Σου εχει διαφυγει μια λεπτομερεια..

 

Μην ξεχνας οτι ο Morello σαν jazz drummer παιζει heel down.Η heel down γενικα σαν τεχνικη σου αγκιστρωνει τον αστραγαλο ετσι και αλλιως.Εκει βεβαια εχει διαφορα να μην εχεις heelplate, αφου ο αστραγαλος κρεμεται στον αερα το πεταλι βρισκεται συνεχως σε επαφη με το πελμα πραγμα που σου δινει πιο καλο ελεγχο και αισθηση της κινησης του πεταλιου κατα την επαναφορα.

 

Το αν εχεις ομως heelplate δεν εχει καμια σημασια αν παιζεις Heel up!!!

 

Αν ενδιαφερεσαι για ενα τετοιο πεταλι τσεκαρε το παρακατω...Ειναι το μονο shortboard που γνωριζω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου